Özlenen Rehber Dergisi

47.Sayı

Kırıkkale Dolunay Derneği Ehl-i Beyt'i Büyük Bir Coşku İle Andı

Özlenen Rehber Özlenen Rehber Dergisi 47. Sayı
Kırıkkale Rehber Derneği 27 Ocak’ta Kırıkkale Âşiyan düğün salonunda Aşure etkinlileri çerçevesinde “Kültürümüzde Ehl-i Beyt Sevgisi ve Aşure” başlıklı güzel bir program tertip ettiler. Katılımcıların büyük ilgisine konuk olan salon, davetlileri güçlükle misafir ederken, Ehl-i Beyt hakkında hazırlanan görsel sunumlar ve sungurlu rehber derneği çocuk korosu söyledikleri her biri birinden güzel ilahilerle dinleyenleri Ehl-i Beyt-i Rasûllah’ın sevgisiyle duygulandırdı.

Hafız Abdülmetin ÖZKULU ve Türkiye Kur’ân-ı Kerim’i güzel okuma birincisi Sayın Mehmet ATICI’nın tilavetleriyle program tam bir Kur’ân ziyafetine dönüştü.
Programın ikici kısmı ise gönüllerde sahih bir Ehl-i Beyt sevgisinin neşvünema bulması için, Ehl-i Beyt’in ve sevgisinin günümüzde yeniden ve İslâm’ın makul ölçüleri çerçevesinde nasıl anlaşılması gerektiği yönündeki konuların anlatımıyla devam etti.

Dinleyenlerin büyük bir dikkat ile takip ettikleri, gerek Farûkiye Vakfı Başkanı Sayın Muzaffer YALÇIN hocaefendinin “Ehl-i Beyti, Sevgili Peygamberimizin Sevgisiyle ile Anlamak” başlıklı konuşması ve gerek “Ehl-i Beyt ve Ehl-i Beyt Sevgisi” başlıklı Doç. Dr. Bahauddin VAROL’un sunduğu konferans, dinleyenlere bu konuda doyurucu bilgileri ulaştırdı.

Farukiye Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Muzaffer YALÇIN hocaefendi Ehl-i Beyt’i sevmenin dini gerekliliği, sevip sevmeme noktasında mü’minlerin ihtiyarlarının (seçiciliklerinin) bulunmadığını ve bu sevgiye mümtaz vasıflarıyla Ehl-i Beyt’in Rasûlullah Efendimiz tarafından nasıl layık görüldüğü üzerinde dururken, Ehl-i Beyt anlayış ve şuuru noktasında önemli mesajlar ulaştırdı.

Sayın Doç Dr. Bahauddin VAROL’un ise İslâm çizgisinde olan ve olması gereken Ehl-i Beyt sevgisini çeşitli soruların konuya yöneltilmesiyle dinleyicilerin ufkuna sunmuştur.

Bu konferans ile “Ehl-i Beyt Nedir? Kimlere Ehl-i Beyt Denir?

İslâm’daki Yeri Nedir? Günümüzdeki Misyonu Nedir? soruları cevap buldu.

Büyük bir beğeni toplayan program, Sayın Ömer KOÇER’in seslendirdiği güzel kasidelerle sona erdi.
Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.