Özlenen Rehber Dergisi

34.Sayı

Diyabet (şeker Hastalığı)

Sultan YİĞİT Özlenen Rehber Dergisi 34. Sayı
Saygıdeğer Rehber okuyucuları! Bu ay sizleri, Allah’ın izniyle ve âcizane bilgilerimizle ’Diyabet’ halk dilinde ’Şeker Hastalığı’ konusunda bilgilendirmeye çalışacağız.

Diyabet nedir?
Vücudumuzda bulunan şeker oranını ayarlamakla görevli pankreasın insülini az ya da hiç salgılamayıp glukagonu çok salgılamasından ortaya çıkan şeker hastalığıdır.

Normal şeker oranı ölçümle 70 -115 arasıdır. Bu orantı dışında olanlar, şeker hastalığı risk guruplarındandır. Diyabetin iki tipi vardır. Kısaca açıklayacak olursak;

A) Tip bir diyabette insülin hiç salgılanmamaktadır. Yani bu hastalar sadece glikoz (şeker) oranı yükselince insülini sadece dışarıdan alabilmektedir.

B) Tip iki diyabette ise insülin az salgılanmaktadır. Bu durumda tip iki diyabetliler daha az insüline ihtiyaç duyarlar. Abdullah İbnu Mes’ud (r.a) anlattığına göre ’Rasûlullah aleyhisselâtü vesselâm buyurdular ki: ’Allah (c.c) hiçbir hastalık indirmedi ki, şifasını da indirmemiş olsun.’ Evet, Rasûlullah Efendimiz’in (s.a.s) buyurduğu gibi şeker hastalığının da tedavisi vardır; ancak bu hastalığın tedavisinde insanlığın bu gün ulaşabildiği bilgiler tam anlamıyla olmasa da bir tedavi önermekte ve tam olarak şifası yine Allah’ın lutfuyla inşallah ileriki zamanlarda keşfedilecektir.

Peki, günümüz imkânlarında tedavisi nasıl olmaktadır? Öncelikle doktorun tavsiye ettiği diyete ve ilaçlara (tablet ve insülin) uymakla ve şu kurallara dikkat ederek tedavi sürdürülebilir:

1. Yemek yiyecek durumdaysanız (iştahsızlık, bulantı, kusma gibi şikâyetlerimiz varsa) insülininizi uygulamadan önce doktora başvurun.

2. Günde iki kez insülin yapıyorsanız, enjeksiyonların arası 10-12 saat olmalıdır.

3. Hiperglisemi riski açısından yanınızda beş (5) adet kesme şeker veya bir küçük kutu meyve suyu bulundurun.

4. İnsülin kaleminizi buzdolabına koymanıza gerek yoktur; ama diğer açılmış insülin kartuşlarını buzdolabınızın kapak kısmında saklayınız.

5. Kullandığınız insülin ismini mutlaka öğrenin, sadece doktor tavsiyesi üzerine farklı insülin kullanın.

6. İnsülin dozlarını kendiniz değiştirmeyin ve her gün aynı saatlerde uygulamaya dikkat edin.

7. İğne uçlarını en fazla iki kez kullanın.

8. Her kullanımdan önce insülin kaleminizin havasını iki kez çıkartın.

9. İnsülin yaptıktan sonra ana ve ara öğünlerinizi atlamayın.

10. İnsülinlerinizin son kullanma sürelerine dikkat edin.

11. Son kullanma tarihi geçmiş veya dolmuş insülinleri kullanmayın.

12. Kalem içindeki insülin kartuşunu açtıktan bir ay sonra değiştirin.

13. İlaçlarınızı doktorun önerdiği şekilde kullanın.

14. Aç karnına aldığınız ilaçtan sonra yemeğinizi atlamayın.

15. Kan şekerinizin küçük veya yüksek olması durumunda kendiniz doz değişikliği yapmayın.

16. Başkalarının kullandığı ilaçları almayın.

Bu kurallara uyup diyetinize dikkat ettiğiniz sürece Allah’ın izniyle iyileşirsiniz.

Şekerle karışık tatlı bir hayat yaşayacaksınız.

Diyet deyince doktorun tavsiye ettiği diyeti uygulamanız size hastalığınız konusunda olumlu sonuçlar verecektir.

Örneğin; bir diyet listesi sunacak olursak:

Sabah: 08.00
1. Şekersiz çay
2. Kibrit kutusu kadar beyaz peynir
3. İnce dilim ekmek, domates, salatalık

Kuşluk Vakti: 10.00
1. Üç kepekli bisküvi

Öğle: 12.30
1. Izgara köfte kadar et (tavuk veya balık)
2. Sekiz (8) yemek kaşığı sebze yemeği, yağsız bol salata, ½ kâse yoğurt
3. Bir ince dilim ekmek, bir porsiyon meyve

İkindi: 16.00
1.Üç kepekli bisküvi

Akşam: 19.30
1. Öğle öğününde yenenler tekrarlanır.

Gece: 22.00
1. Bir su bardağı süt
2.Bir porsiyon meyve

Bu diyete, doktorun tavsiye ettiği diyete düzenli şekilde uyarak ve şifalı bitkilerden yararlanarak olumlu sonuçlar elde edebiliriz.

Bunun yanı sıra aldığımız besinlerin 1200 kaloriyi geçmemesine dikkat etmeliyiz.

Hipoglisemi ve Hiperglisemi Hipoglisemi:
Özellikle insülin kullanan tip birde hipoglisemi (şeker düşmesi) görülüyor. Hipogliseminin çok uzun sürmesi beyin ölümüne neden olabiliyor. Hipogliseminin Sebepleri: Gereğinden fazla insülin ve ilaç almak, öğün atlamak veya geciktirmek, ayrıca insülin enjeksiyonu yapılan kolu egzersizde fazla kullanmak.

Hipoglisemin belirtileri:
Hastada soğuk terleme, çarpıntı, açlık hissi olur. Eğer hastanın şekerinin yükseltilmesinde acele edilmezse, ileriki dönemde sinirlilik, çarpıntı, konsantrasyon bozukluğu görülür.

Hipoglisemide Yapılması Gerekenler:
Hastanın ilk olarak şekeri ölçülmelidir. Kan şekeri 70’in altındaysa şekerli sıvılar almak gerekir. Örneğin; 1 bardak meyve suyu veya 4 adet kesme şekerli su alınabilir. 10 dakika sonra şeker hâla düşükse 4 adet daha almak gerekir. Eğer hâla şekeriniz yükselmediyse en yakın sağlık kuruluşuna gidilmelidir. Şeker aldıktan sonra kan şekeri düzeyiniz 80’in üstündeyse ve ana yemek için öğün zamanı yakınsa hemen yemek yemek gerekir.

Hiperglisemi (şeker oranının yükselmesi):
Şeker oranının 115 ten yüksek olması sonucu ortaya çıkar. Kısaca belirtileri: Çok yeme, çok su içme, sık idrar, baş ağrısı, çift görme, ağız kuruluğu gibi? Hiperglisemi Sebepleri: İnsülin ya da ilaçları düzenli kullanmamak, şeker oranını yükselten fazladan besinler almak, stres, alkol gibi? Hiperglisemi Tedavisi: Dinlenme, bol su içme, insülin ve ilaç kullanmak gerekir.

AYAK PROBLEMLERİNDEN KORUNMAK İÇİN NE YAPILMALI?
Her akşam ılık su ile yıkamak, parmak aralarını içine alacak şekilde tek kullanılmış kalın kâğıt havlu ile kurulamak, parmak aralarında mantar oluşmasını engeller. Yıkayıp kuruladıktan sonra parmak aralarında nemlendirici krem de sürebilir. Ayak tırnaklarınızı düz olarak ve etiniz önde kalacak şekilde kesmeli, ancak tırnak köşelerini derin kesmemelisiniz. Nasırlar için doktora başvurmalısınız. Çoraplarınızın lastikleri, giyildiğinde iz bırakmayacak sıklıkta ve dikişsiz olmalıdır. Ayağınızı terletmeyen pamuklu çoraplar tercih etmeli, sentetik çoraplar kullanmamalısınız. Çoraplarınızı her gün değiştirmelisiniz. Yeni ayakkabılarınızı ayak şeklinizi alana kadar kısa sürelerle alıştırarak giymeli ve ayakkabınızı çorapsız giymemelisiniz. Bağcıklı ayakkabı giymeniz faydalıdır. Yüksek topuklu, ucu açık dar ayakkabıları tercih etmemelisiniz. Çıplak ayakla dolaşmamalısınız. Ayağınızda en küçük bir yara oluştuğunda bile doktorunuza veya diyabet eğitimcinize başvurmalısınız. Günlük bakımda; muayene, ılık su ve sabun ile yıkama, kurulama, masaj, törpü önlemli noktalardır. Ayak bakımınızda kullandığınız malzemeler sadece size ait olmalıdır. Ayaklarınızı ısıtmak için çok sıcak su ile duş almalısınız. Damarlarınızın harabiyetini hızlandırıcı faktör olan sigarayı bırakmalısınız.

DİYABET TEDAVİSİNDE YENİLİKLER
Amerikan Diyabet Birliği kongresinde yeni bir ilacın piyasaya çıktığını ve Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu (FDA)’dan onay aldığını öğrendik. Bu ilaç sayesinde tip iki diyabetlilerin dışarıdan insülin kullanmasına gerek kalmayabilir. İlacın özelliği şu: Normalde bağırsaklarımızın üst kısmında salgılanan ve yemek yediğimizde pankreası uyararak insülin meydana getiren bir hormon var; ama tip ikililerde bu hormon çok yetersiz ya da hiç çalışmıyor. İşte bu yeni ilaç, hormonu uyararak pankreasta insülin üretilmesini sağlıyor. Orta Amerika’da kullanılmaya başlayan Türkiye’ye henüz gelmemiş olan sprey insülin sayesinde de hastalara dışarıdan insülin enjeksiyonu yapmaktan kurtuluyorlar. Kök hücre araştırmalarının, tip bir diyabet konusunda ümit verici olduğu izlenmektedir. Vücudumuzdaki kök hücreler, laboratuar ortamında pankreas hücresi oluşturacak şekilde işleme tabi tutulur. Daha sonra pankreasa aktarılan bu hücreler insülin üretirler. Farelerde üretilmesi sağlanan insülin henüz insanlarda yeterli araştırması yapılmadı. En erken beş yıl sonra yapılacağı tahmin edilmektedir.

ŞEKER ÖLÇÜMÜ YAPAN CİHAZLARDA YENİLİKLER
Son üç yıldır Türkiye’de kullanılan sürekli kan şekeri izleme sistemi (CGMS) adı verilen bir cihaz vardır. Bu cihaz, cilt altına yerleştirilerek günde 280 ölçüm yapabiliyor. Bu sayede hastalar parmaklarından günde birkaç kez ölçüm yapmaktan kurtuluyorlar.

ŞEKER HASTALIĞI TEDAVİSİNDE ETKİLİ OLAN ŞİFALI BİTKİLER
Yapılan araştırmalar; adaçayı yaprağının, nar ekşisinin, hububatın (kahverengi pirinç, kepekli ekmek gibi) ve buna benzer birçok şifalı bitkilerin Şeker Hastalığı’nı iyileştirmede katkısı olduğunu ortaya çıkarmıştır. Sözün özü; ’Midenin 1/3’ünü yemek, 1/3’ünü su, 1/3’ünü de hava ile doldurarak sofradan kalkmak daha uygundur.’ nebevî tavsiyesine ve ümmetine çok düşkün olan merhamet membaı Rasûlullah Efendimizin sünnetine tabi olarak, yukarıda belirttiğimiz önerileri de uygulayarak Allah’ın izniyle şekerle barışık tatlı bir hayat yaşayabilirsiniz.

Faydalanılan Kaynaklar
1- Peygamberimizin Sağlık Hakkında Yüz Vasiyeti, Fatih Yay.
2- Aventis - Diyabetli Hastalıklar İçin Bilgiler.
3- Novartıs - Diyet Rehberi. Türk Diyabet Cemiyetinden Diyetisyen Ceren YOLAÇAN’ın ve Prof. Dr. Hüsrev HATEMİN’in arşivi.
Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

 • mehmet

  şeker hastalığının en büyük ilacı gırtlağa hakim olmak. afedersiniz hayvan gibi yemiyeceksin kardeşim. belli şeyleri hayatından çıkar 5-6 ayda şekerin nasıl düştüğüne hayret edeceksiniz. bir kere o beyaz pufidik ekmek yok. tam buğday kepek yada şeker hastaları için en iyisi çavdar ekmeği. inanın defalarca tecrübe ettim. bir dilim beyaz ekmek 2 kesme şekerden daha fazla şeker yükseltiyor. beyaz ekmek yemek şeker hastasının baklava yemesi gibi birşey. sofrandan yeşili eksik etmeyeceksin. mevsimine göre marul lahana, karahindiba, dere otu maydanoz nane. sofranda bunlardan biri mutlaka olacak her yemekte mutlka bunlardan birini yiyeceksin. kuruyemişlerden yerfıstığı,badem, fındık ceviz. tabi kavrulmamış olacak, günde herhangi birinden bir avuç ye. fazla değil bir avuç. bi gün fındık bi gün badem. bi gün 3-4 ceviz gibi. sizin merek ettiğiniz şeker düşüren efsane bitkisel formülü veriyim. şekeri hızlı düşürmek istiyorsanız peryavşan otu ve zahter kullanacaksınız. zahter yerine karakekik de denilen dağ kekiği de olur ama her kekik değil. özellikle piyasa için üretilen kekikler iş görmez. dağda kendiliğinden yetişecek. bir bardak kaynar suya su çok hafif ateşte kaynarken yarım tatlı kaşığı peryavşan yrım tatlı kaşığı zahter atın ve sadece bir dakika hafif ateşte kaynatın ve altını kapatın. 5 dakka bırakın demlensin. demlenmesi 10 dakkayı geçmesin. zift gibi olur acısından içemezsiniz. alın ve ağır ağır için. birden tepeye dikmeyin çok ağır yudumlayarak 5-10 dakikada için. bu karışımı yemeklerden 1-2 saat sonra aç ieçeceksiniz. ne çok aç ne çok tok olacak. hemen yemeğin ardına içmeyin en az bir saat geçsin. ağır yediyseniz 2 saat geçsin. içtikten 2-3 saat sonra gidin ve şekerinizi ölçün. çıkan sonuca hayret edeceksiniz. tokluk şekeri 200 altında çıkmazdı bende. bunu ilk defa uyguladım içtim iki saat sonra ölçtüm şekeri. şeker 140. yalnış herhalde diye 15 dakka sonra tekrar baktım 135 çıktı. bunun kadar etkili şeker düşüren başka bir bitki yok. peryavşan ve zahter karışımı. her kullanımda taze hazırlayın. günde 2 bardak için. öğle ve akşam yemeklerinden iki saat sonra. sabahta ökse otu için. aksam birbardak soğuk suya yarım tatlı kaşığı ökse otu parçaları koyun sabah uyanınca bu suyu hafif ateşte hafifce ılıtın ve için sakın kaynatmayın. benim cam cezvem var akşamdan içine birbardak su ve yarım tatlı kaşığı ökse otunu saat 8-9 gibi koyuyorum ve sabah saat 8 gibi hafif ateşte 3-4 dakka ısıtıp içiyorum. ökse otunu her sabah aç karnına mutlaka için. benim 2014 aralıkta şeker başladı. hemoglobin A1C yani üç aylık şeker ortalaması 11 di açlık şekeri 270. direkt insülin başladı doktorlar çok yüksek diye. bir ay insülin kullandım devamlı tokluk şekeri hiç 200 altına inmedi açlık şekeri de 150 altına. sonra dediğim kürü uyguladım. beyaz ekmek ve şekeri tamamen terkettim. 3 ay sonra hemoglobin A1C 8.8 indi. 6 ay sonra ise 7 ye indi. şuan insülini bıraktım. söylediklerimi uygulayın Allahın izniyle bu illetten kurtulursunuz. 2-3 ay bu gürü sürekli uygulayın. peryavşan zahteri iki ay günde iki kere uygulayın ve karaciğer değerlerinize baktırın ALT AST yükselmişse peryavşan zahter kürüne ara verin. bu kür şekeri süratle düşürür ama karaciğeri yorar biraz. karaciğer değerleri yüksek ise zeytin yaprağı kürüne geçin. bir bardak suya kaynamadan 4-5 kurumuş zeytin yaprağını ufalayın ve hafif ateşte bırakın kaynasın. su kaynayınca kapatın ve beş dakka demlenmesi için bekleyin. 5 dakka sonra süzün ve hafif yudumlayarak için. peryavşan zahter kürü yerine buna bir miktar devam edin. zeytin yaprağı da şekeri düşürür ama diğer kür gibi kuvvetli düşürmez. ama karaciğeri de yormaz. sonuçta yapacağınız her sabah aç karnına 1 bardak ökse otu çayı. kahvaltıyı bu çaydan en az yarım yada bir saat sonra yapın. yani ökse oyunu kahvaltıdan bir saat önce aç karnına alın ve bir saat hiçbirşey yemeyin. 3-4 ay öğle ve akşam yemeklerinden 2 saat sonra peryavşan zahter çayı için. şekeri mutlaka üç aya bir ölçtürün hemoglabin A1C düşükse peryavşan zahter çayını bırakın zeytin yaprağını günde bir yada iki kere alın. ökse otunu ise en az 6 ay her sabah aralıksız bir bardak alın. bir sene devamlı kullanın. bir sene sonunda homoglobin A1C 6 nın altına indiyse ökse otunu da bırakabilirsiniz. tüm mesele gırtlakta. dediğim gibi beyaz ekmek şeker yok. canın çekti bir iki dilim baklava bir dilim pasta bir kase sütlaç ye ölmezsin. ama her gün bir iki dilim baklava hergün bir kase tatlı. o yok işte. haftada bir iki kere bir kase tatlı yada bir iki dilim baklava veya diğer tatlılalar. ama çok az ve haftada 1-2 defa fazlası yok. insülinle bir torba şeker ilacıyla başlayan maceram bitti şimdi ne insülin vuruyorum ne bir ilaç alıyorum. en son şekeri ölçtürdüm hemoglobin A1C yani üç aylık şeker 7. normalin az üzeri. hiç ilaç kullanmadan. bir şeker hastası için bundan iyisi olmaz. insülin vururken bile 8 aşağı inmeyen şeker şimdi bu seviyede. tavsiyelerime uyun bu beldan Allahıb izniyle şu mubarek ramazanda oruçlu ağızla söylüyorum kurtulursunuz. birçoğunuz oruç bile tutamıyorsunuzdur. doktor banada aman ha oruç tutma dedi. sonuçları görsün bakalım ne diyecek. kimyasal ilaçların esiri olmayın. herşey sizde ve iradenizde bitiyor. ekmek yok şeker yok sofradan yeşillik eksik olmayacak ve söylediğim bitkisel kürler. hepsi bu işte. tip2 diyabet tamamıyla düzelir. Allahın izniyle.

 • ŞeNeR

  ŞEKER HASTALARI IÇIN DUA Kuran'ı Kerim'de (SÛRE-İ VE'L-ASR) 'I okuyan şeker hastalarının şifa bulacağı rivayet edilmiştir.günde 7 defa bir bardak suya okunup içilmelidir. Bismi'llâhi'r-Rahmâni'r-Rahîm 1-Vel'asri, 2-İnnel'insâne lefiy husrin, 3-İllelleziyne âmenû ve amilûssâlihâti ve tevâsav bilhakkı ve tevâsav bissabr.

 • nurettin yağcı

  herkese acil şifalarbütün diabet hastalara yıllardır diabet hastasıyım insülin kullanıyorum bütün hastalıkların çaresinin bulunduguna bunun içinde diabetetinde dahil olduna inanıyorum ama dev ilaç şirketleri onlarca diabet ilacı ve bu hastalıga baglı çıkan böbrek kalp tansiyon gibi birsürü koplikasyonlar bununla beraber onlarlaca ilaç milyar dolar ilaç ithal ediyoruz bu kadar bilim adamlarımız var bu kadar siyasetçiler bununla ilgili tekbir program yaptıklaranı çüzümle ilgili çaba gösterdiklerini görmedim beyler ülkemizde 12000000 milyon diabet var resmi kayıtlarda bilinen ülkenin enbüyük sorununu görmüyorsunuz lütfen okullarda saglık taramsı yapında görün gelecegimiz saglık bir nesil olur

 • AHMET İDRİS ULUTAŞ

  TÜRKİYE'NİN HERTARAFINA KOMBU ÇAYI VE MANTARI GÖNDERİLİR. MANTAR ÜCRETİ 50 TL.FİTOTERAPİST ECZACI AHMET İDRİS ULUTAŞ İLETİŞİM.-05379353475-

 • AHMET İDRİS

  iyi günler, ben tip 2 şeker hastası idim, kombu mantar çayı ve besin tarzına dönük tedavi metotları ile bu hastalığı geçirdim. kombu mantar üretimi yapıyorum. adana ilinde bu kursları düzenleyebiliriz. geniş bir çevre potansiyelim var. 34 yıl eczacılık yaptım.tel:05379353475- hoşçakalın.

 • adem

  abiler bilim adamları şeker hastalığına çözüm bulmak istemez. eğer isteselerdi bu zamana kadar bulurlardı. çünki bulmalarına müsade etmeyen bir kapitalist sistem var. onlar sizi iyileştirdikten sonra kime insilün satar kime hap satar hiç düşündünüzmü. işte bu sebepten bilim adamlarından umudunuzu kesin ve lokman hekimlere gidiniz. tip 1 diabetinde ti2 diabetinde iyileştiğini göreceksiniz . fakat her lokman lokman değildir bunuda aklınızda tutunuz.

 • recep

  eczanelerde satılan mengusu isimli şurubun selçuk ünv görevli prof ahmet levent baş ın yazılı belgede imzasıyla belirttiği gibi ne tübitak projesi nede ankara ünüversitesiyle ortak bir çalışması malesef yokmuş cizginm.com dan bu yüzden o sahte belge kaldırılmış yazıyı kaldırmasalar farkına varıp gerekli yerlerden bu araştırmayı yapmayacaktım maalesef oyuna geldik hemde bir akademisyen tarafından

 • kübra

  benım erkek arkdaşım diyabet hastası ve 23 yaşında ve anlatıgına göre çoçukluğundan olan birşeyy ve ben onun çok kaykılanıyorumm ve onun için ne yapabilirim insülin vurunuyor yardıma ihtiyacım var

 • YAŞAR

  HER DERDE DEVA EN İYİ KALİTE KOMBU MANTARI VE KOMBU ÇAYI MEVCUTTUR. HER YERE AYNI ANDA GÖNDERİLİR. TEL: 0505 482 35 97

 • mehmet çankaya

  tekrar merhaba şimdi hastayız şekr hastası ama tip 1 ama tip 2 ne yapmalıyız? 1.Metebolizmayı düzenlemeliyiz. 2.Perhiz 3.Egzersiz 4.Sağlıklı beslenme 5.Chrantia(Afrika hıyarı) Yurt dışında asya ve avrupada bu yöntemi izleyerek 30 gün zarfında diabetten kurtulmak için kamplar düzenleniyor..Araştırın aynı zamanda bu bitki üzerine yapılan bir kaç klinik çalışma buyrun .. ■ Momordica charantia Linn'in yaprak özü ve meyvesi için mevcut literatür üzerinde yapılan ön klinik çalışmalar, glukoz toleransını artırdığını ayrıca insülin ve anti-diyabetik ilaçların etkisini kuvvetlendirdiğini göstermiştir. Kaynak: Dr William D. Torres, Ph.D. MS Farmakognozi, Doktora Farmakognozi Biopharmaceutics Mississippi Üniversitesi, ABD ■ Ampalaya'nın meyve suyu veya tohumunun toz halinde alınması üzerindeki çalışmalar, açlık kan şekerinde azalmaya neden olduğunu ve glukoz toleransını artırdığını göstermiştir. Kaynak: A.Raman, Ph.D. ve C.Lau, Farmakognozi Araştırma Laboratuarları, Eczacılık Fakültesi King's College, Londra, Birleşik Krallık Daha önceki yazılarıma atfen Esin hanım ayaşadığı kötü bir tecrübeyi paylaşmış haklılık payı vardır.Ama mutlaka etrafınızda gıda mühendisleri yada tanıdıkları olanlar GMP yi sorun onlarra HACCP sertifikalarını sorun.. Bakınız ben hasta değilim..Ama etrafımda charantia,omega3, reishi mantar,enginar,devediken,,karahindiba gibi bitkilerinden elde edilen kapsülleri kullanarak Tip 2 şekerden kurtulan insanlar var diyorum..Tip 1 noktasında hastalık teşhis edilir edilmez bu kişi charantia kullanımına başlarsa bir ihtimal eski haline çevirebilirz..Bu noktada henüz kimseye tip 1 de ürün vermedik.Ben denizlide oturuyorum.Dünyanın diğer ucu değil..Burada önemli olan nokta ürünlerin klinik çalışmasının olup olmadığı üretim tekniği sertifikasyonu bakanlık izinleri En önemlisi neticesi...Ben kamuda çalışıyorum 10 aydır bu konularda size bizzat içinde bulunduğum tecrübe ve gözlemleri aktardım.Ben ve arkadaşlarım sadece şeker değil aklınıza gelebilecek hemen hemen bir çok hastalıkda hatta ameliyat denilenlerde bile bir çok neticemiz ve referansımız var..Biz gazel okumuyoruz..Sonuçlarımız var..Şüphe duymakda yerdengöğe kadar haklısınız.Ama şu var ki..Herkes üçkağıtçı değil bu ülkede..Hiç bir saltanat yokki iyi iş yapana mükafatı kötü iş yapana mücazatı olmasın..O halde onunrızasına layık hareket edip elmas olup cennete layık olacaz İnşallah..Yoksa kömür oluruz cehenneme odun oluruz.Allah muhafaza buyursun..

 • mehmet çankaya

  Merhaba arkadaşlar Öncelikle hepinize geçmiş olsun. Allah sağlık ve afiyet versin.En büyük nimet sağlıktır. Acaba neden şeker hastası oluyoruz hiç düşündünüz mü? Ben söyleyim sağlıksız beslenme ve hareketsiz yaşam birde stress hepsi şeker hastalığını davet ediyor. Birde genetik yatkınlık var tabii.Misal tip 1 Pankreas yetmezliği ile dünyaya geliyor sonra çok erken yaşlarda pankreas iflas ediyor. Belki 10 da 1 yada 10 da 2 kapasite ile çalışıyordu ama bu yükü omuzlayamadı... Cenabı Allah elmayı üzümü Balı domatesi yaratmış bizim almamız gereken şeker doğal şeker biz napıyoruz çaya şeker tatlıya şeker dondurmada, baklavada her yerde her şeyde karaciğeri sürekli dolduruyor vücudun ihtiyacından fazla şeker yüklemesi yapıyor ve pankreası fazla zorluyoruz.. Halbu ki sebze meyveden almamız lazımdı şekeri vücut süzzüp damıtmalıydı.. Sonrasında gıdalardaki hileler, kimyasallar, katkılar, gdo(genetiği değiştirilmiş dert kazandıran sebze meyveler) birde bakmışız 40 yaşında 30 yaşında tp 2 diabet... Pankreas o yaşlara kadar yaşadı sonrasında uykuya geçti..Kullandığınız haplar ve insilün uykusunu dahada derinleştirdi. Düzenli olarak doz artışına gidildi birde bakdınız insülin sonra tansiyom sonra kolestrol sonra bypass... Sizce birileri sizlerin hasta olmasından nemalanmıyormu? Hastaların üzerinden dönen büyük bir rant var.Neden bizleri tedavi etsinler?2000 senesinde bir gazatede bir yazı okumuştum mucize bir spreyy üretilmiş bir defa ağzına sıkıyorsun dişlerin ömür boyu çürümüyor?? Sizler bir daha soruyorum...Nerde bu spreyy?Neden iyasaya sürülmedi?Bide tüm dünyada ekonnomiyi ve parayı yöneten ve insanları kanının son damlasına kadar sömüren yahudinin gözüyle bakın neden sürsünler??? Onlar bizim hasta olmamız istiyor..tedavi olamamızı istiyor ki böylelikle ömür boyu insilün satsın tansiyon hapı satsın kolestrol hapı satsın hastalıklarınıza sürekli yenileri eklenerek çoğalarak artsın onlarında gelirleri artsın..Şimdi bu oyunu algıladınız mı?Dünyada 3. cüyüz ilaç kullanımında bir 3. lüğümüz daha var cinsiyet değiştirmede sizce bunlar tesadüf mü?Yoksa bilinçli olarakmı görünmeyen bir elmi şekillemndiriyor ülkemizi ülkeleri... Matrikse benzetiyorum dünyayı izleyenler bilir.Adamlar bizim düşüncelerimizi bile dizayn ediyorlar.Muazzam bir toplum mühendisliği var..Kimimiz hastalıkla kimimiz geçim telaşı ile kimimiz dünyanın zevk ü sefası ile oyalnıp gidiyoruz..Aslında birileri bizi oyalıyor..Konudan çok saptım hakkınızı helal edin..Türkiyede ortadoks tıppı dediğimiz batının tıbbı kabul görmüş ki oda çin tıbbı kadar bilgi birikim ve gözlemden mahrumdur.Çinde hastaların yüzde 90 'ı bu tıpla devlet hastanelerinde şifa bulur.Almanyada,rusyada,azerbeycan gibi ülkelerde doktorlar batı tıppı yanı sıra alternatif tıblada ilgili eğitim alırlar aynı zamanda bitkileri recete ederler.Ülkemizde ise tek tip ortadoks tedavi ise ilaç firmalarının sunmuş olduğu ilaç yelpazesi ile sınırlıdır.Doktarlarımız ilaç firmalarının(büyük çoğunluğu yahudi sermayesi ile kurulmuştur)sunmuş olduğu ilaçlarla tedavi etmektedir.İlaçlar ise tedavide sınırlı veya eksiktir.Önemli 1 ayrıntı Doktorlar hastalığı teşhis ediyor tedaviyi firmaların sunduğu ilaçla yapıyor..Tabi ülkedeki sağlık problemleri çözümün ne kadar çözümsüzlüğe gittiğinin bir göstergesi..Hastalar hastalıktan kurtulamıyor doktarlar hastadan.Halbuki hasta olmasa doktorlar araştırma yapar icad yapar insanlarımızın önünü açar.Düne kadar ilaç firmaları dışında lternaif ürünlere göz yuman profösörler bugün alternatif tıp bitilerinin imalatına başlamışlardır..Bu piyasadaki rantı gören ister doktor olsun ister şarlatan bir çok kişi insanımızın umutları ile oynayıp umut tüccarlığı yapmıştır.Hali ile vatandaş da güven diye bir şey kalmamıştır buda gayet normaldir..İslamdan o kadar uzaklaştıktı para kazanmak uğruna her yolu mübah saydık.İnandığımız gibi yaşamadğımız için yaşadığımız gibi inandık kendi kendimizi toplum olarak tükettik kapitalizmin esiri olduk.Bu noktada bir link paylaşmak istiyorum mutlaka okuyunuz. http://www.yaklasansaat.com/ haberdosya/2013_haberleri/ mart_2013/kuresel_saglik_sistemi.asp

 • murat

  Ben tip 1 diyabetim çok şey denedim çok yüksek para isteyip tedavi edeceğini söyleyenleri gördüm fayda vermedi maalesef. diyete dikkat ederek vücudun hasar görmemesini sağlamak önemli. Özellikle küçük çocuklar için aileleri bunu yapsınlar çok zor biliyorum ama maalesef gerçek bu. Ama tedavisi var diyen yorumcular oldu şimdi hiç sesleri çıkmıyor. Nerelerdesiniz?

 • esin

  Aşağıda Filipinlerden ithal diye charantia ampalaya adlı bir bitkiden bahsedilmiş. Bu meyvenin türkçe adı acı su kabağıdır. Yan etkisi yok denmiş ama zehirli olduğunu ve hatta bir insanın ömründe 3 kereden fazla yememesi gerektiğini okumuştum. Çok zor değil bilgiye ulaşmak. Google'da her türlü bilgiyi bulabilirsiniz.Ayrıca maalesef ben de Filipinlerden oğlum için 12 şişe bitkisel ilaç getirttim 1200 dolara. Sonuç Allaha şükür çocuğa en azından kötü bir yan etkisi olmadıOLAN sadece paraya oldu.Denize düşen yılana sarılırmış ya; ama artık akıllandım.En basitinden bir zeytin yaprağını bile sürekli içmek sizi kalpten götürebilir. Lütfen bilinçli olalım...

 • murat

  tip 1 diyabet olupta kurtulan var mı? Allah aşkına yazsın

 • ŞeNeR

  SLM-Arkadaşlar,Meşe palamudu hk. Meşe palamudu toz haline getirilip sabah-akşam 1 tatlı kaşığı kullanılacak,akşamları meyve yenilmeyecek,bana anlatılan bilgi bu şekilde.Bende meşe palamudunu yeni topladım,kurutuyorum sonra toz haline getirip,kullanacağım inşallah faydasını görürüz,tüm şeker dostlarıma tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletir,mut dolu günler ve yarınlar dilerim.

 • esin

  arı sütünün insülin etkisi yaptığını ve hem tip 1 hem de tip 2 diaybette insülin ve ilaç dozunu bayağı azalttığını okudum. Reklam olabilir düşüncesiyle bu konuda yapılan tıbbi çalışma ve sonuçlarını okuyunca doğru olduğunu anladım. Acaba aranızda diyabeti için arı sütü kullanan var mı? Veya kullanmayı düşünenler sonuçlarını buraya yazabilirler mi?Çünkü bu sitedekiler bana daha çok güven veriyor. Teşekkürler

 • Muhsin

  Selamlar Şener Bey bu meşe palamudunu toz haline getirip kullansak olurmu acaba birde bunu aç karnınamı tok karnınamı kullanmalıyız biraz daha bilgi veririseniz sevinirim.Denemekte fayda var malum meşe palamudu toplama zamanı geliyor

 • seleme

  selamun aleyküm kardeşlerim DİKKAT ile okursanız şeker hastalığı için faydasını Allahın izniyle bulacağınız kolay bir tarif vereceğim.. Çam ağacı çırasının suyunu içeceksiniz.. bu kadar basit.. inşaAllah çok faydalı olacak şeker hastalığından kurtulacaksınız..Şafi olan Rabbimden acil şifalar diliyorum...

 • ŞeNeR

  Proje adı:İthal insüline son. Türkiyede yaşayan ve insüline bağımlı olan hastalarımızın doğal yollardan bir çözüm aramaları için bölgemizde çok bulunan ve kış meyvesi olarak insanlarımız tarafından bolca tüketilen meşe palamudu meyvesini araştırmak ve şeker hastalarına çözüm üretmektir. Şeker hastası olan insanların şekerini ölçmek için şeker ölçüm cihazı aldık.Okulumuzda bulunan kan şekeri normal ve yüksek olan 10 gönüllü hasta bulup kan şekerlerini ölçtük.Kan şekerlerini ölçtükten sonra hastalarımıza günde üçer adet MEŞE PALAMUDU meyvesi kullanmak üzere toplam 21 adet palamut verdik,ve bu bir hafta süreç içinde bunları kullandıktan sonra ikinci defa kan şekerlerini tekrar ölçtük, şekerlerinin düştüğünü tespit ettik.Yaptığımız araştırmada meşe palamudu meyvesinin şeker hastası olan hastalara iyi geldiğini hatta şeker seviyesini düşürdüğünü gözlemledik.Meşe palamudu meyvesi doğal olduğundan yüzyıllardır bölgemizde bir kış meyvesi olarak tüketildiğinden hiçbir yan etkisinin olmadığını öğrenmiş bulunuyoruz. O zaman denemede fayda var,boşuna paralarınızı çeşitli otlara,şuruplara,sulara,karışımlara örnek mengusu,diyason vb gibi şeylere vermeyin derim.Allah hepimize şifa versin.

 • mustafa can

  ben 15 yasındaim tam 9 aydır tip 2 diabet hastasıyım şekerim her zaman yüksek çıkıyor ilaçlarımı kullanasım gelmiyor gençliktenmidir nedendir bilmiyorum.. ama ben internetten şekere çözüm bulundu İNŞAALLAH diye bi site gördüm girdim bi karışım vardı

 • özgür

  neden email imi yayınla mıyorsunuz bizi kobay olarak kullanırlar ken iyidi şimdi satış patlaması yaşayınca hastaları hiç sayıyorlar ve mengusuyu tekel e veriyorlar ben ve kullanıcı bir çok şeker hastası arkadaşımla beraber ahmet levent baş hocamızı paracı davranmaksından dolayı kınıyoruz lütfen yayınlayın

 • Ayşe Nur

  ota,suya,şuruba para vermeyin arkadaşlar hiçbirinin faydası yok,örnek:mengüsu,diyason gibi

 • ÖZGÜR

  Bu ürünü önce bizleri kobay olarak kullanıp daha sonrada hastalarına indirimli vermeyi bırakan sonrada eczanelere peşkeş çeken sayın levent baş hocamızı kınıyorum

 • ŞeNeR

  mengusuyu satan bayi,çetin pektaş biz diyabetliler ota,suya para vermiyoruz haberiniz ola.

 • ŞeNeR

  MENGUSU YU SATAN FİRMA İSİMLERİMİZİ KULLANIP BİZLERİN YAZDIKLARINA NEDEN MÜDAHALE EDİYORSUNUZ,GİT OT UNU ŞURUBUNU ECZANEDE ÇARŞIDA PAZARDA SAT,BURASI HASTALARIN KENDİ GÖRÜŞLERİNİ VE BİLGİLERİNİ PAYLAŞIM VE YARDIMLAŞMA YERİDİR,BURASI PAZARLAMA YERİ DEĞİL,SAYIN REHBER DERGİSİ YETKİLİMİZ LÜTFEN BU GİBİ KİŞİLERİN YORUMLARINA BURALARDA YER VERMEYİNİZ,DERHAL BU ÇETİN PEKTAŞ DENEN KİŞİNİN YAZISINI ACİLEN SİLMENİZ,İNSANLARI KANDIRMAYA KARALAMAYA HAKLARINDA KÖTÜ YAZMAYA VE DÜŞÜNMEYE HAKKINIZIN OLMADIĞINI HATIRLATIRIZ,ÖNCE İNSAN OLUP EDEP TERBİYE!!!!

 • ilker

  ünüversite adına dagıtımını yapan önder beylede görüştüm artık mengusu veremiyecegini söyledi kendiside oradaki görevinden bu yüzden ayrılmak üzere oldugunu belirtti arkadaşlar malesef mengusu sadece eczanelere peşkeş çekilmeye çalışılıyor ünüversiteyi levent hocayı ve yönetimini kınıyorum.unutmayın biz bu ürünü eczaneleriniz yokken gönüllü olarak 1 yıldır kullanıyorduk

 • MEHMET ÇANKAYA

  Bir üst yazıda verdiğim indirme linkini süre dolduktan sonra sayfanın en küçük yazılı ortada ki download ibaresinden indiriniz.

 • MEHMET ÇANKAYA

  MERHABA TİP 2 ŞEKERİ TAMAMEN TEDAVİ EDEN FİLİPİNLERDE ÜRETİLEN DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜNDEN ALTIN MADALYA ALMIŞ CHARANTİA AMPALAYA İSİMLİ BİR ÜRÜN VAR.BU ÜRÜNÜ KULLANARAK PANKREASTAKİ TENBELLEŞEN BETA HÜCRELERİ UYANDIRILIP PANKREAS İNSÜLİN SALGILAR HALE GELİYOR.BİZZAT BEN ŞEKER HASTALIĞINDAN TAMAMEN KURTULAN EN AZ 5 KİŞİ TANIYORUM. Şeker hastalığının kökeninde pankreas bozukluğu yatar. Eğer pankreastaki beta hücreleri arızalı ise tip-2, tamamen ölü ve çalışma imkanı yoksa tip-1 şeker hastalığı olarak adlandırılır. Çoğu kimyasal ve bitkisel ilaç pankreası tedavi etmez. Sadece vücuda insülin takviyesi yapar. Filipinlerde yetişen Charantia ise kandaki insülin ile ilgili değil, pankreasla ilgili bir bitkidir. Charantia pankreastaki beta hücrelerini çalıştırır ve vücuttaki sistemi düzenler. Böylece vücut kendi insülin seviyesini kendisi ayarlamaya başlar. 10 yıl boyunca tıbbi gözetim ve araştırma altında bulunulmuş ve bitkinin hiçbir yan etkisi gözlenmemiştir. Not: KESİNLİKLE, doktorunuzun verdiği ilaçların beraberinde bu ürünleri kullanın. Ve düzenli ölçüm yaptırınız. Doktorunuzun müjdesiyle ve Bizzat yaşayarak Diyabetten kurtulduğunuzu göreceksiniz..!! Bu ürünün tüm yasal izinleri alınmış ve uluslarası sertifikaya sahiptir.Ürün hakkındaki daha kapsamlı ve detaylı bilgiye aşagğdaki linki indirip inceleyiniz.. http://www.dosya.tc/server11/xZv1oR/D_YABETESON.doc.html BİLGİ VE İRTİBAT İÇİN ARAYINIZ :0530 702 56 06 MEHMET ÇANKAYA

 • mehmet çankaya

  MERHABA TİP 2 ŞEKERİ TAMAMEN TEDAVİ EDEN FİLİPİNLERDE ÜRETİLEN DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜNDEN ALTIN MADALYA ALMIŞ CHARANTİA AMPALAYA AFRİKA HIYARI BİR ÜRÜN VAR.BU ÜRÜNÜ KULLANARAK PANKREAS TAKİ TENBELLEŞEN BETA HÜCRELERİ UYANDIRILIP PANKREAS İNSÜLİN SALGILAR HALE GELİYOR.BİZZAT BEN ŞEKER HASTALIĞINDAN TAMAMEN KURTULAN EN AZ 5 KİŞİ TANIYORUM. bİLGİ VE İRTİBAT İÇİN ARAYINIZ :0530 702 56 06 mEHMET ÇANKAYA

 • s.kamak

  mengusu yu bende aldım .1 lt lik şişesi 41 lira. irtibat için 03124469933 nolu telefon

 • ŞeNer

  Mengusunun fiyatı ne kadarmış Şimdiye kadar hiç bir hasta neden paylaşmamış,fiyatı da tl değil euromu acaba?Gelde kullan fayda gör,zor dostum zor.

 • ayşe

  özgür bey bu bahsettiğiniz mengüsu,konya önder bey satıyor demişsiniz tam olarak açıklar mısınız önder bey e nasıl ulaşabiliriz?

 • özgür

  ARKADAŞLAR TİP2 İÇİN SELÇUK ÜNÜVERSİTESİN DE GELİŞTİRİLEN MENGUSU ÜNANILMAZ ETKİLİ 3 AYLIK VERDİKLERİ KÜRDE SİZDE DEĞİŞİKLİK OLMASSA PARANIZI İADE EDİYORLAR 700 DEN FAZLA HASTA İNSÜLİNİ BIRAKMIŞ DURUMDA KONYA ÖNDER BEY ÜNÜVERSİTENİN BU ÜRÜNÜNÜ SATIYOR ŞİDDETLE KULLANMANIZI TAVSİYE EDERİM YAKINLARIM ÇOK MEMNUN ALLAH SİZLERİDE KURTARSIN

 • Öznur Bayrak

  Ayaklarınızda diyabetten dolayı açılan yaraları da ılık suya koyacağınız iki-üç kaşık karbonatlı suda 20 dakika kadar tutarak iyileştirebilirsiniz. Öznur Bayrak

 • Öznur Bayrak

  Herkese şifalar diliyorum. Vücudumuz zaman içinde yediğimiz besinlerden ve katkılı gıdalardan dolayı asidikleşmekte ve ph değeri düşmektedir. Tüm hastalıkların ana nedeni budur, ancak yerlerine göre isimleri değişmektedir. Vücudumuzun ph değeri 8 in üzerine çıktığında ise vücut kendi kendini onarmaya başlamaktadır. Ph değerini ise en iyi karbonat başta olmak üzere, elma sirkesi, limon, himalaya tuzu, taze olarak katı meyve sıkacağında sıktığımız sebze suları yükseltmektedir. Ancak en hızlı ve güzel sonucu sabah akşam büyük bir bardak suya ekleyeceğiniz eczaneden aldığınız bir tatlı kaşığı karbonatı karıştırıp içebilirsiniz. Bizim tüm vücut salgılarımızda, kanımızda, tükürüğümüzde, böbrek, pankreas, mide, bağırsak salgılarımızda zaten karbonat mevcuttur, vücudumuz kendini bu şekilde temizlemektedir. Ancak vücudumuz o kadar asidik olmaktadır ki, bu salgılar vücudu temizlemeye yetmemektedir. Dışardan takviye edildiğinde ise tüm hastalıkları silip süpürmektedir. Diyabet de zaten pankreas salgısının asitlenmesinden kaynaklanmaktadır. Bu bilimsel bir gerçektir. alkalidiyet.com da bu konu çok güzel açıklanmıştır. Umarım bu bilgiler herkese şifa olarak geri döner. Öznur Bayrak

 • ibrahim

  arkadaslar sifa market ten yesilex diye bir bitkisel aldim,bana bir ay sonra sekerinde degisiklik olacak 3 ay sonrada bu hastaliktan kurtulacaksin dediler 2 ay oldu sekerim ayni degisen hic bir sey yok telefon actim bana herkese iyi gelecek diye bir sey yok dediler sakin sizlerde kanmayin benim 150 tl em gitti sizin gitmesin allah emenat olun ibrahim

 • çetin pektaş

  bütün şeker hastalarına şifa diliyorum. BVT MENGUSU diye bir içecek çıktı. Konya Selçuk Üniversitesine hocalar tarafından üretiliyor. kullanıp sonuç alan çok insanvar. araştırıp karar verin İNŞALLAH sonuç alaçaksınız.

 • Hüseyin A.Y

  Selamünaleykim.Ben de 7 senedir tip 2 yim.arkadaşlar zeytin yaprağı çayını deneyen oldumu.deneyen oldu ise sonucunu mail olarak atarsa sevinirim.ben yeni öğrendim deneyeceğim boşa uğraşmayalım.mail adresim erk57@hotmail.com

 • AHMET İDRİS

  şeker hastalığında bitkisel çözüm arayanlar;bu konuda geniş bilgi alabilirsiniz. fitoterapist eczacı ahmet idris ulutaş.05379353475-mail:ahmetidrisulutas@gmail.com

 • somayye zare

  iyi gunler. sefali bilgileri verdiniz icin cok tesekkur ediyoruz. acaba diabete karsi yeni gelismeler diabetin tamaman ortadan yok olmasina neden olabilecekmi?

 • ŞeNer

  Şeker hastaları bol bol ısırgan,ıhlamur, adaçayı,kuşburnu gibi bitkisel çaylarla, madeni ve doğal suları tercih etmelidir.Bu arada çay,kahve, neskafe,kakao gibi vücudu geçici olarak canlandıran ve sonra da bıraktığı toksinlerle vücudu yoran ve çökerten alışkanlık yapıcı içeceklerden de uzak durmak gerekir,ilk ziraata Türkiye'de 1940'da başlanan çay peklik gibi sindirim sistemini yorucu hastalıklara yol açarken,kahvenin fazla içilmesi halinde öldürücü etkiye sahip olduğu ispatlanmıştır. ABD,Suudi Arabistan ve dünyanın birçok ülkesinde uyuşturucular kategorisine dahil edilen sigara ve arkadaşı içkinin zararlarından söz etmemize gerek bile yok. Şeker hastaları özellikle iyileşene kadar nohut, mercimek, fasulye, v.b bakliyatı haftada 3-4 öğünden fazla yememeli,sebze yemekleri ve salataları tercih edilmelidir.Umarım şekerli dostlarıma faydalı olur.

 • mehmet

  cin biberi yiyin arkadaşlar ama zehir gibi olanlardan

 • ibrahim

  bazi arkadaslar neden yazilmiyor diye soruyorlar sebebi caresizlik insanlar gercek bir tedaviden uzak gecici bitkilerle tedavi ariyoruz o da hastaligimizi tedavi etmiyor iste bu caresizlik artik yazi yazdirmiyor insallah bu seker hastaligina care bulurlarda insanlar mutlu olur selamlarimla

 • marjopolo

  selamlar. sevgili muhsin kardesim yakinda ihlamurlarda acacak ve toplayacagiz.daha onceki yazimdada yazdigim gibi bana tarifini veren arkadasimin soyledigi cok yuksek seviyelerdeki sekeri olan kisi artik ilac filan kullanmiyormus.Bende prediabet vardi. cok sukur simdi 91 civarinda devam ediyor cok sukur. sizlerde kullanin ve sonuclari burada yazarsaniz diger insanlara yardimci olmus oluruz ki dilegimde budur. yalniz burada onemli olan uzun surede bozulmus olan vucut duzenini aninda duzelecegini sanmiyorum. diyet ve tabii beslenme ile destek olmaliyiz.doymadan yemekten kalkin.yatarken karniniz ac olsun.kendinizi cok dinc ve istekli bulacaksiniz.hucreler kandaki sekeri tanimaya baslamalidirlar. Adem beyin bahsettigi corek otu maalesef pek faydali degil. Hadiste bahsedilen corek otu bizim yedigimiz corek otu oldugunuda sanmiyorum.. ama siz yinede devam edebilirsiniz faydalari var.Allah sifalar versin..

 • Muhsin

  selamlar arkadaşlar epeydir yine kimse yazmıyor bi sessizlik var.Marjopolo kardeş akasya çiçeği ve ıhlamuru kullanmaya başladınızmı acaba,varmı faydalı bir durumu yazarsanız sevinirim.

 • Muhsin

  selamlar marjopolo kardeş bende bizim buralarda bulunan akasya ağacının beyaz çiçeklerinden topladım fakat taze ıhlamur şu an yok aktardan aldım bir kaç gündür göz kararı ikisini karıştırıp sıcak suda demledikten sonra kullanıyorum.Bazan aç bazan tok içiyorum.İnşallah faydasını görürüz.

 • Akif

  s.a. arkadaşlar, adem ve şener arkadaşlarım şu kürlerin tarifini vermediniz halen arkadaşlar nasıl yaptıysanız anlatırmısınız lütfen ne oranda nasıl yapılıyo ölçüsü ne bekleme saati ne yapıldıktan hemen sonramı içilmesi yenilmesi lazım sizler nasıl yaptınız bunların hepsini bi zahmet yazarsanız deneyelim bizde

 • Musakilic

  Adem beye katiliyorum Piyasada bizleri kullaniyorlar bizim zayifligimizdan bitkisel tedavi diye icerigini bilmedigimiz ve deneme yapilmamis arastirilmamis urunleri satiyorlar nasil ilsa umut diye biz garibanlar aliyoruz Adembeyin dedigi corek otu 1. Numara diye dusunuyorum

 • musa kilic

  BU DİYASONU SATAN YERDE 1 AY ÇALIŞTIM.İŞTE GERÇEKLER. 27 Şubat 2012 BU DİYASON DENEN ÜRÜN İLK ÇIKTIĞI SIRALARDA 1 AY KADAR BU FİRMADA ÇALIŞTIM. İŞTE SİZE BU FİRMANIN GERÇEKLERİ. DİYASON DİYE BİR ÜRÜN YOKTUR İZİN DE YOKTUR. AYNI ÜRÜN İLKER DURAK ADLI DOKTORUN OLDUĞU SÖYLENSE DE ONUN KIZLARININ YAPTIĞI BİR ÜRÜNÜN İSMİ DEĞİŞTİRİLMİŞ HALİDİR. NATURABESİNSEL DİYE BİR FİRMA ÇEMEN OTLU KARIŞIM ADINDA BU ÜRÜNÜ YILLARDIR YAPMAKTA VE FİYATI 30 LİRA CİVARINDADIR. DİYASON İSMİYLE AYNI ÜRÜN BİRAZ ALLANIP PULLANIP SÜSLENDİKTEN SONRA ŞEKERE İYİ GELİYOR YALANIYLA 119 TL YE SATILIYOR. ÜRÜNLERİ TOPTAN GETİRİP HİÇBİR SAĞLIK ÖNLEMİ ALINMADAN DÜKKANIN ARKA ODALARINDA KENDİLERİ PAKETLİYORLAR, KENDİ ANLAŞTIKLARI YEREL KANALLARI GETİRİP KENDİ ADAMLARINA BEN KULLANDIM GİBİ YALAN REKLAMLAR ÇEKTİRİP SATIYORLAR. BU FİRMA PİYASADAKİ BİR ÇOK ÜRÜNÜN İÇİNE NE OLDUĞU BELİRSİZ HAPLAR YERLEŞTİRİP AMBALAJLARINI KOPYALIYOR VE SANKİ O ÜRÜNMÜŞ GİBİ DE SATIYOR. YUKARI DA ARKADAŞLARDAN BİRİSİ MUSA DİYE BİRİYLE KONUŞTUM DEMİŞ, ORADA BİR SÜRÜ İNSAN VAR ONUN GİBİ HEPSİNİN YAŞI 18-25 ARASINDA VE SOKAKLARDAN TOPLAMA (BEN DAHİL) ÇOĞU LİSE MEZUNU BİLE OLMAYAN (BEN DE LİSE TERK'İM DÜŞÜNÜN ORADA SÖZDE SAĞLIK DANIŞMANIYDIM) İNSANLARDAN OLUŞAN VE SAĞLIĞI BIRAKIN KONUŞMAYI BECEREMEYEN BİR ÇOK İNSAN VAR. ÖRNEĞİN MUSA 19 YAŞINDA DAHA SAKALLARI ÇIKMAMIŞ BİR ÇOCUKTUR. SOYADI DA KARAYILMAZ'DIR MERAK EDEN ARKADAŞ OKURSA DİYE. AYRICA BU ADAMLARA ŞİKAYETTE İŞLEMİYOR BEN 1 AY İÇİN DE 3 TEFTİŞ GÖRDÜM, BİRİLERİ GELDİMİ ARKA KAPILARDAN GİZLİCE ÜRÜNLERİ KAÇIRIP ADAMLARIN CEBİNE DE 3 5 KURUŞ SIKIŞTIRIP YOLLUYORLAR. ÜRÜNLERİ MÜHÜRLESELER BİLE GİZLİCE SATIŞA DEVAM EDİYORLAR. DÜKKANLARININ KARŞISINDA AYRI BİR APARTMAN DAİRESİNDE KAYITDIŞI SATIŞ YAPIYORLAR, GİZLİ BİR DEPOLARI VAR YERİNİ BİLMİYORUM. SAĞLIKLA OYNAMAKTAN ÖTE PARA İÇİN HER ŞEYİ YAPABİLİRLER. DEDİĞİM GİBİ SATTIKLARI BİR ÇOK HAPIN İÇİNDE NE OLDUĞUNU KENDİLERİ BİLE BİLMİYOR. KULLANMAYIN, İNSANLARI UYARIN, SAĞLIĞINIZLA OYNAMAYIN. bunu buldum sieside bu http://www.metayorum.net/bilgi-yorumlari/70-metablog/1193-diyason-ise-yariyor-mu.html bede seker olarak sınırdayım bana onerileriniz neler dir arkadaslar yasım 36 aclık kan sekerı 110 hemeglobin a1c1 6 cıktı kreatin 0,94 hdl 39 ldl 136 trigliselid 156 alt 23 tsh 1.636 insulun 18.2 doktorum glifor 1000 mg verdi acaba neler yapabilirim insulıun direncini dusurmek icn beni bilgilendirir seniz sevınırım yasım 36

 • adem

  arkadaşlar ölümden başka her derde deva olan çörek otunun şeker hastalığına niye çare olmasın. tereddütsüz yaklaşın olaya. aklında şüphe olan iyilşemez

 • marjopolo

  selamlar. ben birseyi yazmayi unuttum. hicbir bitki cayini kaynatmayin. sukaynayinca altini kapatin ve icine yapilacak cayi atin, 3 veya 5 dakikadan itibaren icebilirsiniz. birde arpa , kuslara verilen dari veya bugdayi yikayip hafif ateste hafif kavurun soguyunca kahve ogutucusunden cekip, arada yiyin hem istahinizi frenlersiniz,hemde umulmadik guzel sonuclerla karsilasirsiniz. ben butun bunlari yaptim,hatta daridan evde ekmek yapin,oyle firinda filan degil hemen tavada oluyor.harika bir lezzet ve harika gercek bir ekmek oluyor. ben hepsini yaptim o yuzden yaziyorum,duydugumudegil yapip denediklerimi soyluyorum, sonuc olarak hipoglisemi olacak diye korktum,soyledigim gibi 74 e kadar sekerim dustu. Allah herkesin sifasini verir insallah.

 • marjopolo

  selamlar . Arkadaslar. Muhsin ve Sener arkadasa cevap vermek istedim.dolayisi ile herkese faydali olabilme umudumuda bir kez daha yenilemis olacagim. Bende tam sirasi bol miktarda akasya cicegi ve kisa bir muddet sonrada ihlamur toplayacagim.Sener Kardesim normalde ihlamur ve akasya ciceginin hic bir yan etkisi yok. caniniz nezaman isterse icebilirsiniz. tabiiki en etkili zaman yemeklerden once olan zaman dir. tam bir zaman ve miktar yok. kendiniz deneyin ve sizdeki etkisini gorun ve lutfen bizlerle sonucu paylasin, insallah bu hastaligin hakkindan gelmek bizlere nasip olur. Muhsin kardesimizin sorduguna cevap vereyim.yalniz onun zamani biraz gecti gibi. cam agaclarinin dallarinin ucundaki filizleriydi. soyulup yeniliyor asma filizi tadinda , bendede gizli seker vardi. sekerim 74 e kadar dustu. suan 90 civarinda cok sukur. ben iyi gelen bir kac bitki tavsiye edeyim. cemen tohumu aksamdan suya koyun sabah yumusacik olur. bir cay kasigi yiyin.. sonucu gorun,kolesterolde cok dusuyor. tam tahilekmegi yiyin,mumkunse kendiniz yapin,aksam yatarken ac yatin,kahvaltida yulaf ezmesi yiyin,aksamdan sute koyun sabah yumusacik olur,icine zerdecal ,zencefil ve tarcin birer cay kasigi katabilirsiniz, az yiyin kilo verebilirseniz, sekeriniz en az 30 daha asagi dusecektir, Allah herkese sifa versin, paylasmayana Allah Ilim nasil etmez. hoscakalin..

 • ŞeNer

  Sayın marjopolo,akasya mevsimindeyiz bir tutam ıhlamur ve bir tutam akasya çiçeği kaç dakika kaynatılacak,aç-tok içilecek açıklayıcı bilgi lütfen.

 • ŞeNer

  Slmlar Şekerli dostlarım.Marjopolo rumuzlu arkadaşım bir yaşli göçmen vatandaştan duyduğunuz bir tutam ihlamur ve bir tutam akasya çiçeğini kaynatip sabah aksam içilecek yazınızı okudum şimdi akasya ve ıhlamur zamanı,bu yapılacak bir tutam karışımı sabah-akşam tok veya aç karnına mı içeceğiz.lütfen bilgi bekliyorum.Akasya ve ıhlamuru hazırladık bir kaç güne kadar bu bitkisel karışımı Allahın izniyle içmeye başlayacağız,bakalım etki ve tepkisi ne olacak,tabiki sonuçtan sizlere bilgi verilecektir.Rabbim şifa versin tüm şekerli dostlarımıza,Saygı ve sevgiler sunarım.

 • selin

  herkese saglık dolu gunler.şekerı dusurmek ıcın zeytın yapragını mutlaka kullanın.ıyı dusuruyor.ayrıca tarcında sekerı dusuruyor.ve her gun mtlaka sebze yemegı tam tahıllılar ve bol c vıtamını ve yesıllıkler tuketın.ve de gunde 2-3 adet acı badem yemekten once yersenız sekerın cıkmasını engellıyo fakat sakın ucten fazla yemeyın zehırleme yapabılr.bır şekerı daha dusuren antep fıstıgı.aksamları yada aralarda antep fıstıgı tuketmek sekerın cıkmasını onluyo.aralarda yogurt tabı.

 • marjopolo

  selamlar... Akif adli kardesimizin yazdiklarindan esinlenerek,ayni sikintidan muzdarip oldugumu gordum. ben gecen yazimi yaklasi 1 aya yakin evvel yazdim.fakat hala yayinlanmadi. ne hikmetse ikinci yazim yayinlandi. Hakli olarak,Muhsin kardesimizde bana yazdigim filizin ne oldugunu soruyor.ilk yazimda detayli olarak anlatmistim. Uzun zaman gectiginden yayinlanmayacagini dusunerek siteye gerekli ilginin olmadigini dusunup bir suredir ugramadim. demekki bu fikre kapilan bir tek ben degilmisimki, bazi arkadaslarda ayni sekilde dusunmusler.bu sekilde gecikme olunca dogal olarak insanin ilgisi azaliyor.daha oncede basima ayni sorun geldi. eger yazilarimizin yayinlanmamasinin bir sebebi varsa moderator kardesimiz mail atarak bize yazarsa bizde onemsendigimizi hissedip yazilarimizi ona gore duzeleriz.maksadimiz burada bilgi paylasiminda bulunup,bu hastaliga karsi bir tedavi yoluna erisebilmek.boylece kimsenin yok yere paralarini uckagitcilara kaptirmasinin onunu kapatmak. ben moderator arkadasimizdan biraz daha hassas davranmasini bekliyorum. Muhsin arkadasimizin cevabinida veriyorum. cam agaclarinin uclarinda bulunan filizleri soyulup yenilecek. bir arkadasimlada konustum.onlar cocukluklarinda yedilerini soyledi ve memleketlerinde pek seker hastaliginida isitmedigini soyledi. umarim bu ve onceki yazi yayinlanir. Allah hepimizin yardimcisi olsun.

 • Akif

  s.a. kardeşlerim, ibrahim kardeşim nasıl görüştün bilgin hocayla ve nasıl iyileşmiş hasta yok dedi? haberlerde 14 tane alman hastaya uyguladık iğneyi bıraktıklarını söyledi :S ya haberler yalan yada bu hocalar kameraları görünce pireyi deve diye anlatıyolar..!! anlamadık gitti bu ne zıkım bi hastalıktır iki sene öncede böyle yaptılar yok hastalığı bitiren iğneyi buldukda bilmem ne halt ettikte, ancak insanlara umut satıyolar başka bişi yok, çıkın adam gibi deyinki kardeşim yahudiler bırakmıyolar bizde bi halt edemiyoruz haberler başka şey söylüyo burdaki kardeşlerim arıyolar başka şey söylüyolar... Neyse umutlar yine herzamanki Yüce Mevlaya kaldı...

 • ibrahim

  esma hanim ben yasar bilgin hocaya telefonla ulastim kendisi almanyada yasamaktadir calismalarina devam ettiklerini fakat kisa zamanda bir sonuc almanin zor oldugunu soylediler diyabet 2 ler icin en saglami alman hastahanesindeki doktor ameliat ile kesin tedavi ediyormus herkese allah sifa nasip etsin

 • Esma

  İbrahim bey Dr yasar bilgin e nasıl ulaştınız .butun umudumu ona bağlamıştım minik yavrum adına lütfen daha net bir bilgi verirseniz sevinirim.

 • Muhsin

  selamlar buraya ilk defa yazıyorum.Sayın marjopolo nedir bu eşinizin kullandığı filiz ben anlayamadım lütfen bizede söylermisiniz neticede burda bulunan herkes aynı sıkıntıdan muzdarip.saygılarımla

 • Muhsin

  Sayın marjopolo nedir bu eşinizin kullandığı filiz ben anlayamadım lütfen bizede söylermisiniz netice burda bulunan herkes aynı sıkıntıdan muzdarip.saygılarımla

 • Akif

  s.a. mustafa ve adem kardeşlerim halen uğramadınızmı? gelinde şu kürlerin tariflerini açıkca yazın nasıl ne kadar ne oranda en ince detayına kadar anlatın bizlerde başlayalım biran önce, bu arada yeni bi gelişme yok halen yerimizde saymıyoruz geri vitese taktık hergün biraz daha geriliyoruz Rabbim biran önce şifa versin hepimize..

 • ibrahim

  yucel bey bugday arpa cam sakizini kullandim hic bir faydasi yok sayin bilgin hoca ile konustum su anda iyilesmis hasta yok dedi arastirma safhasindalarmis selamlarimla ibrahim

 • marjopolo

  selamlar. sizlere iyi bir haber vermek istiyorum. esim bugunde ayni filizden yedi ve bu ikindide yaptigi olcumde sekeri 90 a dustu. cok sukur. lutfen deneyin ve sonuclari yazin tum hastalar insallah rahat bir nefes alsin ve bu illeten yakamizi kurtaralim. insallah tedaviyi buluruz tuminsanlara yararli oluruz. ben daha sonra sizlere diger yaptigimiz diyetlerden bilgi sahibi yapacagim.. tabii herseyin bir bir bedeli vardir. bende sizlerden icten, kalbten gelen bir Allah razi olsun duasini talep ediyorum.Muhyi olan Allahim herkese sifa nasip etsin.birde beyaz francala ekmek yememenizi oneriyorum..

 • murat

  slm arkadaşlar bu dr yaşar bilginin çalışması ile ilgili 2 yıl sonra tamamlanacağı doğru mu.İnşaallah öyledir.Gerçekten çok zor bi hastalık bu.Allah hepimizin yardımcısı olsun.

 • yücel

  tokluk şekerim 400'ün üzerinde ,şeker hastası oduğumu yeni öğrendim,ilaç kullanmak istemiyorum.100 gr buğday,çör otu ,arpa.çak sakızı kürünü araştırıyorum.kimi 40 gü n kullanın demiş,kimisi 6 ay diyor,kimisi 2 lt suda diyor,kimisi 2 lt suda kaynatın diyor.doğrusunu bilen,faydasını gören yazsın lütfen,çünkü şekere kesin çözüm diye lanse ediliyor.Allah(c.c) emanet olun.

 • adem

  ben 5 senelik 38 yaşında şeker hastasıyım para ugruna karışım adı altında faydasız şeyler satanları allaha havalae ediyorum çogu yalan denemedigim kalmadı aktarlarda çogu bayat bitki satıyor sen tarçın alcam diyorsun o tarçın diye başka birşey veriyor en güzeli perhizini yapıp karbonhidratı ve proteini orantılı bir şekilde almak ben çok şeyler denedim denemedigim ot kalmadı içtigin sudan stresten etkileniyorum allah hepimize şifa versin

 • salim kacemer

  önce selamın aleyküm tüm islam elemine canım kardeşlerim bende dyabet ihastasıyımbirçok arkadaşımız yazmış bende diyosan kullandım sekiz ay kullan caksın yoksa bir faydası olmaz dediler bende denedim aksine şerim 400 lere çıktı aradım mahtab olcak kimseyi bulamadım resmen insanları dolandırıyorlar yazık deyilmi paralarımıza birde paranızı iade ederiz diyorlar paramızı kim iade edcek kimse mahtap yokki sifamızı bize ancak aallah verecek bizlere sonra devletten bekliyecegiz ancak allah hepimize acil şifalar ihsan eylesindiyorum hepinize selalın aleyküm

 • salim kacemer

  benim canım kardeşlerim herkese allah acil şifalar versin

 • Ilhami Yalli

  arkadaslar bende daha yeni tip1 seker hastalagi tespit edildi.(Ocak ayin`da)Hbac 1 14 üstünde cikti ,ilk basta hastanede insulin verdiler ve eve ciktan sonra kendim insulin aliyordum ,miktarini düsürdükce düsürdüm simdi ise hic insulin kulllanmiyorum ama bu degildirki iyi oldum.Internette arastirtigima göre bu bir bal aylari diye niteliyorlar.Ha sunu da söyleyeyim cörek otunu da su an kullaniyorum sabahlari ac iken bir tatli kasigi öyle aliyorum ve cigneyerek yutuyorum.InsaAllah bu gibi seker hastaliklarina ve diger hataliklarína hekimler tarafindan imzalar atilirsa Allahin izniyle iyilesiriz .Daha ilermis yani tip`da iyilesme gören veya sahit olan varsa bu siteye yazmaktan cekinmesin .Böylece bu siteyi takip edecegim ve kendimle ilgili seker hastaligimdan yazmaya devam edecegim .Ilgilerinize tesekkür ederim.

 • erdal

  ben Dr.yaşar bilgin'in faaliyetlerini öğrendim.kendisi ve marmara üniversitesindeki doktorlarla bu çalışmayı sürdürüyor.Tip 1 için pankreasın tekrar beta hücrelerini üretmesini vücuttan aldığı yağ hücrelerini değiştirdikten sonra tekrar enjekte edip,beta hücrelerinin üretilmesini sağlıyor.bu güzel çalışma ama benim kafama takılan şey ; beta hücrelerini öldüren bağışıklık hücreleri ekrar bunlarıda yoketmez mi? inşallah bunlara çözüm olurda herkes bundan kurtulur.Allah hepimize hayırlı şifalar versin...

 • Akif

  s.a. kardeşlerim inşallah yazdığım yayımlanır çünkü başka bi sitenin adresi moderatör kardeşime rica ediyorum yayımlarsa eğer inşallah.. http://www.sicakgundem.com/HD78398_seker-hastalarina-mujde.html.. haber burda var var kardeşlerim, ben ayrıca kuzenime msj attım oda ordan mail atacak dr.ye Yüce Mevlamın izniyle inşallah hepimiz birgün kurtulucaz bu şeker belasından, esin kardeşim senin ufaklık nasıl inşallah iyi gidiyodur şekeri yeğenimizin :) adem kardeşten bi haber yok yazmadı geri bende merak ettim çörek otu ökse otu karışımını olmazsa onuda deneriz zaten ne bulsak deniyoruz :) Ahmet abi senin dediğini arkadaşımın annesi ve kuzenide kullandılar dediğin gibi başlarda güzel tesir oldu ama sonrasında malesef umutlar suya düştü :( araştırmayı kesmeyelim arkadaşlar durmak yok yola devam :) kurtulucaz inşallah, yeni bilgi edinirsem mutlaka yazarım Allah'a emanetsiniz kardeşlerim

 • esin

  Yaşar bilginin röportajını okudum demin.araştırma 2 yıl sonra bitecekmiş;şu anda bir almana uygulamışlar şu anda insülin kullanmıyormuş artık;adacık nakli gibi bişey ama daha etkili ve kendi hücresi olduğundan red veya kemoterapiye gerek kalmıyor;damar içinden pankreasa gönderiyorlarmış.Yüce Rabbim çok büyüktür o herşeyin zamanını bilirve çok koruyandır duaları kabul edendir;lütfen hepimiz içtenlikle Allahımıza şükürlerimizi sunalım onun yardımına ihtiyacımız olduğunu söyleyelim ki dualarımıza karşılık versin,arkadaşlar lütfen içtenlikle bol dua edelim,dua herşeyi değiştirir

 • esin

  Akif bey googledan baktım doktorun adı dç.dr. Yaşar Bilgin.SİZ DE GOOGLE DA arattırarak daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 • ahmet

  selam arkadaşlar tahminim bu yazıları okuyanların geneli diabetli ben dahil .sizlerle diason adlı bitkisel destek ürünü hakkında konuşcam. 15 yıldır diabet hastasıyım yaş 49 altı ay önce gazetelerde televizyonda ve internette diabette mucize diye abartarak reklamını yaptıkları ürünü 5 aydır kullanıyorum yüzdeyüz dedikleri malesef hiç düzelme olmadı yeminle söylüyorum ve kendilerini ankaradaki satış yerini aradım söyledim .bana nuri hocadan randevu alalım gorüş dediler daha aramadılar ama benim görüşüm yalan söylüyorlar hem paramızı hem ümitlerimizi çalıyorlar bem 5 ay kullandım ümitle ve azimle sonuç hüsran yazıklar ulsun umut avcılarına ve onlara çanak tutan lara imanmayın 15 yılda biriken hastslıgı mucize beklemiyoz ama bu kadar ümitlendirmesınlek.. benim tavsiyem almayın yürüyüş suuu eksersiz sebze agırlıkklı ve az yemekk saygılar herkeze acil şifalar dilerim

 • ŞeNer

  Tüm dostlara selamlar,öncelikle Akif arkadaşıma verdiği bilgilerden dolayı tşk ederim,ama şu çörek otu ve ökse otu küründen hiç bahsetmemiş,lütfen bu konuda biraz bilgi paylaşmasını istiyoruz,etki ve varsa yan etkileini,ayrıca benim konumum ile anlatmk istediklerim çok site yetkililerinden talep edilip benim mail adresim alınıp sizle daha farklı,daha uzun bir şekilde görüş alışverişi yapabilme imkanımız olursa çok faydalı olacağı kanısındayım,yüce rabbim hepimize sıhhat afiyet dolu günler göstersin,sağlık ve mutluluk hepimizin olsun.

 • Akif

  s.a. arkadaşlar, bende dün arkadaşımdan işittim haberlerde bi türk doktoru anlatmış 6ay 1yıl gibi bir süre içinde şekeri yok edecez Allah'ın izniyle demiş ben araştırmaya başladım bile almanyadaymış bu dr. kuzenim orda teyzem orda onlarlada irtibata geçtim eğer bi bilgi edinirsem siz değerli kardeşlerime yazarım anında inşallah, şener kardeşim c peptiplerde ne oranda yükselme oluyo peki en kısa zamanda bidaha uğrar yazarsan çok seviniriz, ve bu anlattığın kürü kullanan arkadaşlar nasıl ne oranda nekadar kullandılar açmı tokmu sabahmı akşammı bunların hepsini yazarsan sana zahmet iyi olur ilk tahlil sonuçlarıyla son tahlil sonuçları arasındaki oran ne durumda? mesela benimde pankreasım az da olsa çalışıyo ama bu demek değildirki iğne kullanmama gerek yok önemli olan hastalığı köküyle kazımak, şener kardeşim c peptip dediğimiz şey zaten tip1 ler için sadece ünv. hastanelerinde yapılan bi tahlil, anlamı pankreasın kendi üretebildiği insülin. tip2 diabetlerde zaten pankreas insülin üretebiliyo onlarda bu tahlil yapılmıyo, ayrıca tip2 diabetler için kekiği suda kaynatıp hergün sabah aç karnına içildiğinde bi süre sonra tip2 diabeti sildiğini işittim bakın sadece işittim kimse araştırmadan sakın bişi alıp içmesin arkadaşlar, ben hacettepede şahit oldum diabet odasında bi kadın insilün kullanmıyo 6 ay sadece otlar yardımıyla şekeri düşürüyo 6 ayın sonunda kadının karaciğeri bitmişti..!!! ve ayrıca bu cpeptip testini yaptırmak isteyen kardeşlerim geceki uzun süreli olan insülini yapmadan gitsinler hastaneye yoksa tahlilerde karışıklık olabiliyo.. Allah yar ve yardımcımız olsun cümlemizin, lütfen yeni bi bilgi edinildiğinde herkes burdaki kardeşlerini haberdar etsinler..

 • Serat

  Arkadaşlar ana haber bültenlerinde ve internet sitelerinde türk bir doktorun insanın yağ hücrelerini insülin salgılıyan beta hücrelerine cevirmeyi başardığı söyleniyor bu konu hakkında detaylı bir bilgisi olan arkadaşım var mı acaba...???

 • vahap sucu

  sabahları ac karna kucuk boyda bır veya ıkı adet kabak yedıkten yarım saat sona gunluk dıyet kahvaltımızı yapalım cok kısa sure ıcınde sekerın dusecegını goreceksınız ben adayım henuz tam olarak dıılım ama gunluk ve haftalık olcumlerımı ve dıyetımı eksık etmıyorum dedıgımı tatbık edın ltf farkı goreceksınız arkadaslarım cok memnular

 • asiye.ates

  slm benimde kızım şeker hastası buna kesin cözum yokmu bütün hastalıklara varda neden diyabetlilere yok bilim adamları üzerinde dursa bulurlar her agızdanda bir şeyler diyolar hangisini uyguluyacamızı bilmiyoruz insanlarada ALLAH YARDIM ETSİN

 • nihat ayhan özmen

  12yıldır bende tip 2 diyabet hastasıyım 3 ay diyosen kullandım bir faydasını görmedim heralde spor ve perhiz en geçerli yol,denemedigim bitkide kalmadı

 • okutman

  adem kardeş c peptiti biliyorum,tip1 lerde de oluyormu bu artış çocuklarda kullanabiliyomu size nasıl ulaşacağız

 • ŞeNer

  Adem isimli arkadaş selam,bu anlattığınız C-peptit testi nedir,nereden başlayıp neler yapacağız,ayrıca ökse otu ve çörek otu kürünü nasıl kullanacağız,ben 11 yıllık diyabet 2hastasıyım ilaç+5 yıldır insülin kullanmaktayım banada yardımcı olmanızı isterim,hatta buradada izlenecek ve yapılacakları detaylı bir şekilde anlatırsanız,hemen testi yaptırmaya ve küre başlayalım,diğer arkadaşlarımızda konu hakkında daha detaylı bilgi sahibi olurlar ne dersiniz,Allah hepimize şifalar versin,şekersiz günler dilerim,saygılarımla.

 • ibrahim

  adem kardes merhaba ben sabah ve aksam yemekten evvel bir bardak okse otunu 2 aydir iciyorum her hangi bir iyilesme olmadi sekerimde fakat karacigerime zarar verdi siz simdi okse otu ve corek otu diyorsunuz lutfen acik bir sekilde nasil kulalanilacagini yazin ki bizlerde oyle kullanalim ben karacigerime zarar veriyor diye okse otunu kestim ne yapmammi tavsiye edersin selamlarimla

 • adem

  selam arkadaşlar bütün yorumları okudum bikaç bşeylerde ben yazamak istiyorum,şeker hastalığı bitkiler ile ve düzenli beslenme ile 1 yılda üstesinden gellinecek bir hasatalık. birkaç arkadaşımız var aramızda bilinçli hasat gördüğüm. bir insan şeker hasatası ise c. peptit in ne olduğunu bilmiyor ise nasıl salgılandığını insülün ile arasında ki bağlantıyı bilmiyor ise bu hastalıktan kurtulamaz .c peptit insülin ile birlikte oluşan bir salgı ben sizlere 3 aylık bir kür ile c peptit seviyenizi yükseltirim para falan istemem. c peptit yükseldiği zaman bilinki pankreas ta insülün miktarı artmış demektir yol bu küre başlamadan önce c peptit testi yapılacak. kür bitecek 3 ay sonra yine c peptit testi yapılacak. 3 ay sonunda c peptit seviyesi artacak dolayısı ile pankreasınızda ünsülün üretimide artacak . bu gidişat iyidir bir yıl sonunda c peptit normal seviyeye ulaştığı an pankreas olması gereken insülüni salgılıyor anlamına gelir. kür ökse otu ve çörek otu kürüdür. ben bir değil birkaç arkadaşa yardımcı oldum 3 ay sonunda c peptiti normalde de gördük normale yakında gördük

 • eda

  ben 6 senedir şeker hastasıyım ve eskiden şekerime çok iyi bakardım şimdi biraz yüksek çıkıyor allah kimsenin başına böyle bir hastalık getirmesin

 • umutsuz

  sırf bu hastalığım yüzünden bazen hayata küsüyorum kız arkadaşıma benim şekerim var diyemiyorum demekki bu bizim kaderimiz mecbur kaderi yaşıyoruz

 • furkan hark

  slm doktor bey bn 9 senedir tıp 1 diyabet hastasıyım allaha şükür gözümde böbreklerimde bir sıkıntım yok ameliyatolma ihtimalim var mı pankeriyas nakili ola bilirmi okursanız cvp yaza bilirmisiniz saygılarımla ??

 • ERCAN

  Merhabalar,3 yaşını tamamlamış kızım 2 yıldır tip 1 diyabet.4 lü insülin tedavisi oluyoruz .yeni il değişikliği yaptık 1 yıldır doktorumuz kızım küçük olduğu için 2 li insülin uygulamasına geçmek istiyor.(mix karışım ins.varmış)bu konuda paylaşımı ya da bilgisi olanlar varsa yardımlarını bekliyoruz.

 • marjopolo

  Selamlar. ben Tarcin kullananlar icin bir not iletmek istedim.. aman hazir toz tarcin kullanmayin. kabuk tarcin kullanin veya kendiniz toz haline getirin veya aksamdan suya koyun yumusar istediginiz kadar cigneyipyutabilirsin .. en uygun kullanimida boylesi,bademcik filan dinlemez iyilestirir.. toz kullanmayin cunku cekilirken bazi ureticilerin seker kattigini duydum... sekerin kilosu ne,tarcinin kilosu ne..??? iyi kazanc.. kas yapayim derken goz zarar gormesin,, Allah sifa versin..

 • şeker kızım var

  rüveyda hanım;benim kızımda yeni yakalanmıştı,4 ay önce,ve de küçük yaşta,çok zor ama çoook,şimdi alıştık,ne bileyim Allah bi güç kuvvet veriyor,kabulleniyorsunuz istemesenizde,ilk bir iki ay stresli geçer,çok araştırın,detayları öğrenin,yeni bir yaşam tarzı,ama alışılıyor,bol dua bol sabır...

 • rüveyda

  RABBİM TÜM ŞEKER HASTALARININ YARDIMCISI OLSUN BENİMDE 15 YAŞINDA KIZIM VAR 7 GÜN ÖNCE TİP 1 DİABET HASTASI OLDUĞUNU ÖĞRENDİK AÇLIK ŞEKERİMİZ 311 TOKLUK 588 ÇIKTI DÜZELİRMİ ARKADAŞLAR RABBİM KİMSEYİ EVLADIYLA İMTİHAN ETMESİN MORALE İHTİYACIM VAR YARDIMCI OLAN TÜM ARKADAŞLARDAN ALLAH RAZI OLSUN TÜM HASTALARA ACİL ŞİFA VERSİN RABBİM İNŞALLAH DUALARINIZI BEKLİYORUM

 • murat

  Allah aşkına yok mu bi çaresi şu hastalığın yok mu?

 • sevgi

  merhaba ben sevgi 15 yaşındayım ve tip1 diyabetim 3senedir allahın izni ve sizin dualarınızla ii olacağım sizden isteğim bana dua edin çok sevinirim saygılarımla

 • esin

  mustafa bey okseotunu bende denıycem.benım bozuk glıkoz var aclık 100 ıle 115 arası cıkıyor.badem sekerı engellıyomus acaba acı tatlı badem farkedermı sız tatlı bademmı yedınız.ayrıca gunde 6 gram tarcın sekerı cok dusuruyomus yaklasık 40 gunde yuzde 20 gıbı dusuruyomus.varol bey prenseslerınıze saglıklı uzun ömurler dılıyorum.Allah tum kullarınında bızlerınde yar ve yardımcımız olsun.beterınden korusun.

 • ibrahim

  mustafa bey sener bey 3 bucuk ay kulalanmis hic bir faydasini gormemeis acaba bu okse otu degisik cesitlerimi var veya siz hangi marka okse otu aldiniz lutfen yazarmisiniz bende denemek istiyorum selamlarimla ibrahim

 • ali

  karnabaharı ve tere otunu çokca tüketiyorum.zeytin yaprağı suyu faydalı olabilir.

 • nalan

  mustafa bey.öncelıkle okseotuyla şifa bulmanıza cok sevındım.benımde bozuk glıkoz var 100ıle 115 cıkıyor aclık.sımdıden tedbır alıyorum.bende okseotunu denıycem ama meyvelerı zehırlıymıs bunu nasıl ayırt ederım cay yaparken.ayrıca okseotu tansıyonu dengeler kalbı korur yanı dusuk tansıyonda yuksek tansıyonda kullanabılırmıs.nabzı hızlandırıyomus yanı nabzı hızlı olanlar dıkkat etsın.tarcın gunluk 6 gramı şekerı yok edecek kadar tedavı edıyomus dıye okumustum duymustumda.bı kac gun denedım.ıyıde gelıyor.onunda tansıyonu yukseltme ozellıgı varmıs.benım tansıyon normal 11e7.ama yınede kullanmıyorum artık.mustafa bey kahvaltıda badem demıssınız evet badem antep fıstıgı şekerın yukselmesını önluyor da acı badem var tatlı badem var.acı badem yemek oncesı ık adet yenıldıgınde sekerı dusuruyo ama dıkkat ıkıden fazla yemeyın gunde zehırler cunku.tatlı bademın etkısı nedır bılmıyorum yanı şekerı yukseltmesınde.sız hangı badem yedınız.rıca etsem yanıtlarmısınız.ayrıca asgıdakı kucuk prenseslerede...... vural beyın kızları..Allahım saglıklı uzun mutlu ömurler nasıp etsın.Allahım hepımıze tum kullarına yar ve yardımcı olsun şifa versın.beterınden korusun.

 • servet

  mustafa kardeş selamlar.ökse otunu soğuk suda mı demlediniz yoksa bildiğimiz çay gibi kaynatıp demlediniz.saygılar.

 • varol

  bunun tedavisi mutlaka çıkacaktır Allahın izniyle. bende de 2 prenses var 9 ve 10 yaşlarında tip 1 diyabet dua edelim belki birirlerinin duası kabul olur.

 • mustafa

  Herkese önce selam.Ve herkese Rabbimden sifalar dilerim.Önce sayin Akif arkadasa yanit vermek istiyorum.Evet igneyi ilaci her seyi biraktim normal hayatima geri döndüm pankreas artik düzenli bir sekilde insülin veriyo.Ama iyi oldum diye dikkati elden birakmiyorum.Sütten agzi yanan yogurdu üfleyerek yermis misali beslenmeme cok özen veriyorum.Hani Ibrahim kardesin dedigi gibi kimsenin duygulariyla oynamak gibi bir niyetimiz yok olamazda zaten biz Allaha cani gönülden bagliyiz o yüzden kulla kesinlikle oyun oynamayiz.Sayin kardeslerim Diyabet aslinda bi gecmayen hastalik degildir .Siz sadece yasaminizi düzenliyeceksiniz o kadar yani nefsinize biraz DUR diyeceksiniz.Ben kendime uyguladigim 3-4 aylik bir kur beni gercekten ama gercekten eski yasamima geri döndürdü .Olay kisaca söyle Sabahlari kahvaltidan 2 saat önce Bir bardak aksamdan demledigim Ökseotu cayi kahvaltida 3 tane ceviz 10 tane findik 10 tane badem 2 dilim cavdar ekmegi biraz peynir zeytin 1 bardak sebze suyu .Ögle yemegi yok .Zaten ceviz badem,falan bunlar aciktirmiyor.Saat 16-18 arasi beyaz ekmek,pirinc,patates olmamak sartiyla ne yerseniz yiyin.Aksam biraz yürüyüs en az 1 saat tempolu bir sekilde.Tabii bu arada igneyi unutmadim.3 ay sonunda doktora kan verdim yemin size doktorun ilk sözü Masallah oldu.Hic korkmayin moralinizi yüksek tutun düzenli yasayin sizinde hic bir derdiniz kalmacayacak.Sekerden ben ne cekdigimi bi ben bilirim bir de Allah.Simdi cok mutluyum.Ne gözlerimde görme bozuklugu ne ellerimde ayaklarimda uyusma ne her gün 5 litre su icme ne ölüm korkusu bir sey kalmadi Yüce Rabbim derdi verdi dermaninida verdi .Sükürler olsun .Biliyorum sizlerin neler cekdigini,sihirli bi degnegim olsada keske bütün insanlara yardim edebilseydim,Insan olarak yasamak biliyorumki cok güc.Iyilikler bizim icin varsa kötülüklrde bizim icin.Sizlerden dilegim sakin Rabbimiza asi olmayalim bu acilardan dolayi.Her ne kadar bitkilerin faydasi varsa Sükür ve Zikrinde o kadar faydasi var.Hepinize ama hepinize Allahtan sifalar dilerim insanlar hic dert yüzü görmesin Rabbim.Saygilarimla.

 • ŞeNer

  Üç buçuk ay ökse otu kullandım maalesef zerre kadar fayda görmedim,bilgilerinize.

 • Ali IŞIK

  Herkese selam Diyabet şu anda tamamen kontrollü yaşama ve kendine iyi bakmayı gerektiren bir durum. İleride inşallah kesin tedavisi bulunur ve herkes rahata kavuşur. Benim de 3 yaşında prensesim tip 1 diyabet 9 aydır devam ediyor. Dikkat edildiğinde ve fedakarlık yapıldığında yaşamı düzenli ve neredeyse normale dönüşüyor. Annelere çok fedakarlık düşüyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun. Herkese acil şifalar diliyorum

 • aleyna

  çok kötü bir hastalık

 • ibrahim

  merhaba mustafa kardes okse otu ile iyilestigini yazmis inanmak zor okse otunu kullanan o kadar cok insan varki ben iyilestim diyeni duymadim gercekten tedavi etmeyen bitkilerle insanlarin duygulari ile oynamayin selamlarimla

 • Akif

  s.a. mustafa kardeşim iğneyi heptenmi bıraktınmı bunu yazarmısın, yani iğneyi bıraktındamı şeker 80-90 seviyelerinde pankreas beta hücrelerinde canlanma oldumu baktırdınmı hiç, çünkü bizlerde çoğumuz biliyoruz ökse otu çörek otu v.s. daha bir çok bitki şekere iyi geliyor, sana zahmet olacak be kardeşim bizleri bilgilendir, mesela ünv. hastanelerinde cpeptip diye bi tahlil var pankreastaki insilün seviyesini ölçüyolar ona filan baktırdınmı? sana zahmet bunları yazarsan seviniriz, burdaki herkes aynı dertten muzdarip çünkü, Allah'a emanet olun.

 • ŞeNer

  İyi günler,şekerli dostlarım,her sabah bir çay kaşığı toz tarçını bir şekilde tüketin ve yiyebiliyorsanız zeytin,domates,salatalık vs kahvaltılık üzerine bir tutam kırmızı pul biber dökün yiyin,o günkü şekeriniz dengede kalsın,sağlık ve mut dolu yarınlar dilerim.

 • yasar

  herkese acil şifalar diliyorum tek ilac spor vede az yemek yemekten geçiyor bunları başarırsanız üstelik de çok konforlu yaşarsınız kilonuzu boyunuza göre orantılayın

 • erdal er

  benim eşim 31 yaşında ve 3 aylık yeni tip1 hastası.14 dozluk insülin kullanıyor.bitkisel tedavileri çok araştırdım ama kalıcı bir fayda sağlıyacağına inanamadım.tv lerde çıkan o para sever tüccarlar var onlara hiç inanmıyorum çünkü kullanıpta benim şekerim tamamen bitti diyene rastlamadım.Allah herkese şifalar versin.Burda mustafa beyin yazdığı ökse otunu araştırdım.inşallah o kalıcı olarak kurtulmuştur bu hastalıktan.onu 1-2 ay sonra görmek lazım ,gerçekten ökse otu bağışıklık hücrelerini eski yerine gönderip beta hücrelerini çoğaltıyorsa mükemmeldir.ama onun da geçiçi olacağına inanıyorum....Allah herkese hayırlı şifalar versin.

 • abdullah

  hepineze ALLAH şifalarversin

 • sevgi

  annem şeker hastası ve 200 350 arasında süreli şekeri diş çektirmesi gerekiyo 120 ye düşmeden cekmıyorlar nasıl düşürebilirz bilgi verebilirmisiniz herkese acil şifalar diyorum

 • mustafa

  Selam arkadaslar .Benim ki diabet 1 di.2002 den beri seker vardi.Önceleri igne yapiyordum sonra biraktim.Burnumda ve akcigerlerde kanama olunca tekrar basladim.Zaten hep arastiriyordum .Ökse otunu pankreas icin yararli oldugunu ögrendim.Ve her gün aksamlari 1litre soguk suya 4 kahve kasigi Ökseotu cayi demleyip sabah erken vakit ac karna 1 bardak iciyordum.3-4 ay ictim ve sonuc benim icin bi bayram oldu inanin ,su anki seker 80-90 artik eski günlerimi tekrar yasiyorum.Dedimya Rabbim bu bitkiyi mucize olarak yaratmis.Sizlerde deneyin lütfen sekeri fazla olanlar günde 2 bardak icsin.Nice saglik ve mutluluk dolu günlere.

 • Akif

  s.a. arkadaşlar, aramıza yeni katılan arkadaşlar var Allah hepimize şifa versin tüm hastalara... mustafa kardeş sen tip 1 diabetmiydin nasıl kullandın nekadar kullandın herkesin durumu eşit olmayabilir yani sana iyi gelir bende fayda etmez öncelikle hangi tip seninki nekadar yıldır hastasın ve nekadar iğne kullanıyorsun bunlarıda yazarsan çok iyi olur hepimiz alır içeriz, bide sende ne gibi değişiklikler oldu yani insilün seviyesinde yükselmemi yoksa başka bişimi bunlarıda yazıp bizleri bilgilendirirsen seviniriz, biraz fazla oldu ama artık bu arada herzaman olduğu gibi arayış içindeyim, bundan önceki yazdığımda arkadaşımın kuzeni ömer coşkunun setini kullanmaya başlamış demiştim geçen gün görüştük şeker 850 den 300 lere inmiş, ayrıca ben iğne yapmıyo demiştim ama yanlış söylemişim iğneyide yapmaya devam ediyomuş sakın kimse iğne kullanmamazlık etmesin yanlış bilgi yüzünden, esin hanım kayıplara karıştı gene, ne oldu o nijeryalı hocadan ses yokmu halen? çıkarsın artık ne çıkaracaksa bitsin bu işkence. lütfen yeni bilgi edinen arkadaşlar burayı unutmasınlar, Allah'a emanet olun.

 • ibrahim

  ben diyason ilacını 2 ay kullandım faydasını göremedim ben çıra suyu içiyorum şekerimi yarıya düşürüyo bildiğiniz ateş yakmakta kullandığınız çıra bir kavanozu suyla doldurup serçe parmağı büyüklüğünde 15 20 tane atın 2 gün bekleyip normal su gibi için yemekten sonra şekerinizi ölçün 2 bardak çıra suyu için 2 saat sonra şekerinizi ölçün içtiğiniz kadar doldurun kavanoz devamlı dolu olsun çıralar etkisini kaybettiğinde yenileriyle değiştirin yaklaşık 20 gün kadar sürer çok basit bir işlem ALLAH yar ve yardımcımız olsun...

 • mustafa

  Arkadaslar önce herkese selam.Bende bir diabettim seker 350 idi alti aydir .Doktordan ilac aldim ama yeterli olmadi.Sabahlari ac karna lütfen ÖKSEotu cayi ilik icin.Ben de su an seker kalmadi.En az 3 ay deneyin bakin bana dua edeceksiniz.Ben ce Rabbimin mucizesi bu bitkide gizli.Saglikli günlere.

 • ozlem

  slm arkadaslar..kizim 3 yasinda ve 1 yildir tip 1 seker hastasi,bu hastalik hayatimizi tamamen degistirdi allahim hepimizin yardimcisi olsun,insallah en kisa zamanda tedavisi cikar her gun umutla bekliyorum

 • ömer

  Öncelikle herkese geçmiş olsun ve Allah tez şifa ve bol sabır versin.Benim kızım 7 yaşında ve 2 ay önce Tip 1 diyabetli.Hastalık demek istemiyorum.İlk şoku atlatıp alışmaya beraber yaşamaya çalışıyoruz.Yazıları takip ediyorum.Pek tabi denize düşen yılana sarılır,bizde nerede çare var diye çırpınıyoruz.Ama şu bir gerçek ki bunun tedavisi daha doğrusu çaresi var.biraz üzülsekte canımız yansa da içimiz ezilsede..Allah şifasız dert vermesin.Benim çevremde yada yakın zamanda Tip 1 olan çocukların ortak bir özelliğini keşfettim.Hepsi de teşhis konulduğun da anneleri hamileydi(kızımda aynı-eşim hamile)3 ünü hastane de tanıdım.diyorum ki Tip 1 in belli bir sebebi yok.ama mutlaka bazı ortak yanları vardır.Sizde paylaşırsanız sevinirim.Ayrıca müthiş derecede tecrübeye ihtiyacım var.Tip 1 de tecrübe sahibi olan arkadaşaların paylaşım ve önerileri benim için kıymtli olur.özellikle karbon hidrat sayımı konusunda.saygılarımla...hoja42@hotmail.com

 • Sibel

  İyi günler, diyabetik ayak yaralarında kullanılan ve uzuv kesimini engelleyen yutrtdışından Sağlık Bakanlığının izni ile tek tek hasta başına gelebilecek bir ilaç var. Diyabetik ayak yarası olan arkadaşlara bu husuta yardımcı olmak isterim.Acil şifalar...

 • Can

  Slm Arkadaşlar Ben 17 Yaşındayım. Doğuştan Şeker Hastasıyım ancak 5-6 yaşlarımda teşhis konmuş.Şeker Değerlerim Ne iyi Ne de kötü dengesiz yani.Birazda dikkat etmek lazım yediğimize-içtiğimize.Ben Şimdi Benden Önce Yorum Yazan Arkadaşların Tib 1 İçin Çözümler Konuştuğunu Biliyorum.2012 Ye Girecez Şimdi Soruyorum Tib 1 Diyabetin Kesin Çözümü Yok mu ?

 • hilal

  alkolde tütün bitkisi varmı bn google ye böle yazdım diyabet çıktı bna cvbı söleyin lütfen

 • ŞeNer

  Yeni bulunan ilaçlar diabet tedavisinde yardımcı olabilirler,ancak diabetli oranının hızla artmasına engel olamayacaklarmış, Diabetle ilgili olarak toplumu aydınlatmak için yapılan herşeye rağmen, bu hastalığın 2012 yılında dünya üzerinde 50 milyon kişiyi pençesine alacağı saptanmış. Datamonitor isimli bir şirket tarafından yapılan araştırmaya göre 2012 yılına kadar diabet tedavisinde pek çok yeni gelişmeler olacağı yayınlanan rapora göre en azından diabet tedavisi için üç yeni ilaç piyasaya sürülmüş olacaktır. Bunlardan en çok ümit bağlananı Novartis?in çıkaracağı LAF-237 isimli ilaç ve de Eli Lilly?nin çıkaracağı LAR isimli ilaçlarmış. Datamonitor?dan bir endokrinoloji analisti?nin öngörülerine göre her iki ilaç da 2012 yılında blockbuster statüsüne girecekler ve toplam satışları 3 milyar doları geçeceği ifade edilmekteymiş.

 • kenan

  slm arkadaşlar yaklaşık 10 yıldır diabetim ailede ve akrabalarda yok sadece bnde çıktı Allah'a çok şükür bu hastalığı verdi başka bi hastalık olsa napardm blmyorm çok sıkıntı çektim daha 14yaşımda çıktı bu hastalık o günlerimi yani en güzel yıllarmı aldı bu hastalık benden duygusal bi yapım var annem babam ayrı onların sıkıntısından mı çıktı bilmyorm ama çıktı işte mazim çok iyi sayılmaz anlicağnz herneyse hergün iğne yapyorm bnde burger kingte çalışyrum ve kendime dikkat ettğm sölenemez sadece zamenlı insülin yapyorm üzerimde herhangi bişey yok çok şükür bi yara vermedi ama endişelyim herkes gbi bnde şekerimin kaç olduğnu bilmeden insülin yapyorm hep hiç bakmıyorm kaç olduğna ama anlıyorm artık neyin ne olduğnu ondandır umarım herkez kurtulur yüce rabbim yüzümüze güler yarın ne olcağı belli değil o yüzden kimse umudunu yitirmesn diorum arkadaş olmak istersenz kapım her zaman açık arkadaşlar birbirmze teselli verelim hiç yoktan insan herkesle bu şekilde arkadaş olamyor numaram 05318542265 herkese acil şifalar diliyorum...

 • ŞeNer

  Son dakika diyabet 2 haberi....! Şeker hastalığında umut veren yeni araştırma şeker hastaları arasında görülme sıklığı en yüksek orana sahip Tip-2 diyabet tedavisinde yeni etken maddeli ilacın insanlar üzerinde yapılan faz çalışmasının sonuçları açıklandı, Buna göre, *saksagliptin*isimli yeni etken madde, mevcut insülin tedavisi ile birlikte kullanıldığında, hastaların kan şekerinin büyük oranda azaldığı belirlendi.Kongreye çalışmanın sorumlu araştırıcısı olarak katılan Uzman Dr. Anthony Barnett,Tip 2 diyabet izlenen birçok hastada insülin gereksinimi doğacağından, kan glukozu kontrolünün uzun süreli olarak sağlanmasında bir bileşenin insülinle kombinasyon halinde kullanılıp kullanılamayacağının değerlendirilmesi önem taşımaktadır dedi. Barnett, çalışmanın insülinle birlikte kullanılan*saksagliptin* 5 miligramı tip 2 diyabet izlenen yetişkin hastalarda glukoz kontrolündeki iyileşmeyi 24-52 hafta süresince koruduğunun bildirildiği ilk uzun süreli çalışma olduğunu ifade etti. Mynet haber.28.09.2011

 • esin

  şener bey üzülmeyin her yeni çıkan tedavi başlangıçta pahallı olur ama birkaç yıl içinde ciddi anlamda düşüş olur görürsünüz.en azından bir tedavi olduğunu biliyorsunuz maddi imkanınız el verdiği an yaptırırsınız biz tip liler belki de ömrümüz boyunca göremeyeceğimiz bir beklenti içerisindeyiz.beterin beteri var gördüğünüz gibi.halimize her zaman şükredelim.biz hastanede yatarken 16 yaşında şeker hastası bir kızı yatırdılar annesi geldi morali sıfır sonra benim oğlumun(11 aylık) da şeker hastası olduğunu öğrendiğinde bütün gün neşe saçtı çünkü kızım en azından kendine bakabilir dedibu durumda çok üzüldüm çünkü ben beterin beteriydim çok isyana yaklaştım ama sonra 2 çocuğu da tip 1 diyabetli bir anne gördüm o zaman dedim ki allah her zaman beterinden korusun allaha şükür en azından kızımda yok diye. yüce yaradan tüm şifa bekleyenlereyetişsin inşallah.

 • esin

  kök hücre nakliyle ilgili çalışmalar devam ediyormuş yabancı bir kaynaktan okumuştum bir profesor 10 yılı biraz aşkın bir süre sonra belki yapılabilir diyordu yani 5 yıl çok iyimser bir tablo ayrıca tedavi nerden çıkar belli olmaz çünkü aşıyla bağışıklığı kontrol altına alıp ayrıca adacıkları çoğaltma gibi aşı çalışmaları bana daha olurmuş gibi geliyor 2017'de çıkacağı söylenen yapay pankreas bizi biraz rahatlatır(en azından tam kür çıkıncıya kadar.yapay olarak şu ana kadar böbrek yapılmış bildiğim ama o da cenin böbreği gibi geliştirilmesi lazımmış.kaldiki yapay pankreas yapsalar bile tip 1 de asıl sorun tam bilinmediği için bağışıklık sistemi tekrar saldırıp adacıkları yok eder.kocaeli tıp fakültesi kök hücre başkanı erdal karaöz hocamıza mesaj atmıştım kendisinin tip 1 diyabet çalışmaları var dünya basınına kapak olan.maalesef kendi kızı da tip 1 diyabetliymiş.şu anda uygulanabilecek bişey olsa kendileri yapardı.bize Allaha teslim olup duayla sabretmekten başka birşey kalmıyor.dün oğlumun şekerini ölçtüm hi çıktı zavallı halsiz düştü.dengeleyinceye kadar mahvoldum.çok zor çoook.yüce rabbim bizi insanlara ders alsınlar diye seçmiş sanki.yüce rabbim normal insanda nasıl da her saniye ölçüyor insülin gönderiyor.bakın bir tek görevi bize devredince neler çekiyoruz.isyan edeceğimize muntazaman çalışan diğer uzuvlarımız için şükretmeliyiz.yüce rabbim tüm şifa bekleyenlere acısın inşallah

 • ŞeNer

  Slmlar diyabetli dostlar,bahsi geçen ameliyatın bedeli 30-40 milyar dolaylarındaymış,kısacası biz diyabetliler bu illet hastalığı çekmye devam edeceğiz,ne diyelim Allah şifa versin.

 • Akif

  esin hanım ben biraz daha sabır edip arkadaşımın kuzeninin tahlil sonuçlarını bekliycem bakalım sonuç nasıl çıkıcak ona göre durumu sizlere aktarrım, peki bu gurmar bitkisini kullanıpta iyileşen kimse varmı? çünkü benim dinlediğim dr. yani kafadan sallamıyo klinik çalışmalar var diyo önceki yazdığımda anlatmıştım... şimdi benimde kafam karıştı..!!! ya herkes bişiy söylüyo nasıl bi zıkım hastalık bu yaa aklım ermedi gitti, valla esin hanım eğer bunlardanda bişi çıkmazsa benim görüşüm son umut kök hücreyi bekliycez oda artık beş yıl sonramı çıkar on yıl sonramı çıkar Allah bilir adamlar kulak üretiyo parmak üretiyo neden öncelikle insanlar için hayatsal faaliyet taşıyan organlar üretilmiyo onuda ben anlamış değilim...

 • mehmet karaca

  herkese acil şifalar ben altı senedir şeker hastasıyım 3 senedir insulin kulanıyom şimdi diyason diye bitkısel bir karışım cıkmış onu kulanacam inşallah faydalı olur olusa burdan anlatırım allah herkese şifa versin .

 • reis

  ben diyorum ki benim rakorumu kıran kimse yok varmı iddaaya giren :D şekerim:D 620 nsl mı bi gün ölesine doktoruma gitim işte dedim kontürole geldim şekerimi ölçtü 620 çıktı ve bana bakarak güldü eline kagıt ve kalem aldı napıyosunuz dedim dedi seni yatırmamız lazım sen yaşıyorsun onu ögrenecez saygılarımla şu an yazarken bile şekerim 1 saat önce ölçtüm makina kladırmadı :D sadece h1 yazıyo :D

 • esin

  akif bey gurmar[gymnema slyvetre]bitkisinin pankreastaki ünsülin hücrelerini artırdığı kanıtlanan deneyi ben okumuştum evet doğrudur insülin üretimi başlar ama tip 1 de bağışıklık sistemi enfeksiyon durumunda tekrar bu hücrelere saldırıp yok eder bu nedenle bu bitkiyi sürekli kullanmak gerekiyor.ben de dayanamayıp internetten sipariş etmiştim(kapsül şeklinde olanı) yanlız biliyorsunuz benim oğlum henüz çok küçük 33 aylık bu nedenle kullanmaya cesaret edemedim ve çöpe attım.çünkü altın çilek kapsülü kullanıp ölen bayanı duymuşsunuzdur.bitki uzmanı bir doktorla görüştüm bana bu kapsüllere eklenen maddelerin kalp krizine neden olduğunu söyledi.yani altın çileği kiloyla yeseniz bile size ölümcül olmaz.demek istediğim bu gymnema slyvestre adlı bitkiyi aktardan temin edip çay gibi içmenizin yapılan deneyde tamamen zararsız olduğu kanıtlanmıştır.bu bitki hakkında bildiklerim bunlar.ömer coşkunun ilaçlarına gelince aslında ben de umutluyum ama sipariş etmek istediğimde asistanı ömer beye danıştı ve oğlum çok küçük olduğundan tavsiye etmediklerini söyledi ben de vazgeçtim. ama erişkin insanların kaybedecek bişeyleri yok neden denemiyorlar anlamıyorum

 • esin

  arkadaşlar sonunda size gerçek bir müjde veriyorum.yanlız bu sadece maalesef tip 2 diyabet için.Yani oğlum gibi tip 1 diyabetlilere yaramıyor maalesef.EVET başlıyorum ve müjdemi isterim unutmayın;çok basit bir ameliyatla(bağırsaktan sanırım]tip 2lerde insülin ihtiyacı sona eriyor.yapan doktorun adı doç. dr.alper çelik.tanıtın konferansı 14 eylül günü saat 15:00 da taksimdeki alman hastanesindeymiş.şimdiden tip 2 lilere artık geçmiş olsun darısı başımıza inşallah.umarım bu sizin için harika bi haberdir

 • Akif

  s.a. arkadaşlar öncelikle herkesin geçmiş bayramı mübarek olsun diyerek başlamak istiyorum, yeni bir kaç bilgi edindim son iki gün içerisinde 1. si arkadaşımın kuzenide tip1 daha 17 yaşında çocuk ve şeker 800 ve bu çocuk halen ayakta yürüyor sürekli hastanede bir kolunda serum bir kolunda insilün sürekli böyle, çocuk son 40 gündür ömer coşkunun şeker setini kullanmaya başlamış iğne yapmıyor ve tokluk şekeri 130-150 arası hiç yükselmiyormuş biraz daha zaman geçsin son kontrollerini yaptırsın hba1c sine bakıp ona göre bende alıp kullanıcam ve tabiki siz kardeşlerime hemen aktarrım sonuçları, 2. ise yeni bir bilgi edindim bilmiyorum belki içinizden bilenler yada duyanlar vardır ben yinede yazmak istedim ''gumar'' diye bi bitki tam 2000 yıldır afrika, hindistan ve uzak doğuda antidiabetik olarak vede pankreası iyileştirici bir bitki olarak kullanılıyormuş ben bunu bi dr. den dinledim ünv. kliniklerinde bunun üstünde yapılan çalışmalar var dedi vede şunu ekledi konuşmasında,deneye tabi tutulan 27 tip1 diabet hastasının (bu hastaların pankreaslarının insilün üretim miktarları 0) bir müddet kullandıktan sonra pankreaslarında beta hücrelerinin yeniden canlandığı ve tam kapasite olmasada yeniden insilün üretmeye başladığını ve bu 27 kişiden sayı vermedi ama bir bölümünün iğneden kurtulduğunu bir bölümünün ise şeker oranlarında ciddi derecede düşme olduğunu anlattı... şimdi arkadaşlar ben nettende bakıyorum sizlerde bakın herkes araştırsın yeni bir bulgu elde eden olursa paylaşsın lütfen, birde bu bitki bizim buralardaki aktarlara varmıdır bilmiyorum yarın hepsini gezip sorucam bulabilirsem alıcam kullanımı ilede bilgi edinicem inşallah, ben diyorumki bu meletten kurtulmanın bir yolu var illaki, madem Rabbimiz dermansız dert yaratmadım buyuruyorsa bizlerede arayıp bulmaktan başka bir yol kalmıyor bu benim nacizane görüşüm...

 • Murat Bekdemir

  Son yıllarda artan sanayileşme, hava kirliliği, birde buna ek olarak hormonlu ve GDO lu ürünler vücut direncini düşürüp, zaten doğuştan insan vücudunda vaar olan kanser hücrelerinin zayıf düşmüş, vücut direnci zayıf olan insan vücudunda ortaya çıkmasına sebep oluyor. Yediğimiz gıdalarda vitamin, mineral, aminoasit ve bileşenler 20 yıl öncesine kıyasla yüzde 80 daha az olduğu için ihtiyacimız olan besinleri yeterince alamıyor ve vücut direncimizin farkında olmadan yavaş yavaş düşmesine sebep oluyoruz. Dünya Sağlık Örgütü açıklıyor doctora giden hastaların yüzde 70 inin sebebi beslenme kaynaklı diyor. Halsizlik, Yorgunluk, Eklem Ağrıları, Uykusuzluk, Depresyon, Unutkanlık, Alzaimer, Dıabet, Tansiyon, Obezite, Kabızlık, Anemi, Migren, Sedef, Egzema, Damar Tıkanıklığı, ve maalesef KANSER bunların hiçbirinin VİRÜSÜ yoktur insandan insana , kişiden kişiye gecmez, bulaşmaz , bulaşıcı değildir beslenme kaynaklıdır insan alması gereken vitamin mineral aminoasit ve bileşenleri düzgün KALİTELİ, ORGANİK ve DOĞAL olarak aldığı zaman yüzde 70 bu rahatsızlıktan kurtulacaktır. Son zamanlarda aktarcılara, bıtkısel ürün satıcılarına bilinçsiz olarak yönelen halkımız maalesef bilmiyor o ürünlerin nasıl, nerde yetiştiği, ne kadar doğal ve organik olduğu ve hangisini ne kadar kullanmanız gerektiğini iyi bilmeli ona göre kullanmalısınız. Özellikle kalite ve güvenirlik çok önemli bu konuyla ilgili yardım arayan sağlık problemi olan yada olmasın diyen bilinçli insanlara yardımcı olabilirim konuyla ilgili görüşmek için snypr24@hotmail.com faceden Murat Bekdemir csm: 0534 474 3262 ..

 • abulfez

  1995 16yıllık şeker hastasıyım bugünleri gördük çok şükürler olsun rabbimden herkese acil şifalar dilerm.........

 • AHMET İDRİS

  TİP 2 şeker hastalığında, bitki kürleri ile kalıcı çözüm sağlanıyor. bu konuda geniş bilgi alabilirsiniz. Fitoterapist eczacı ahmet idris ulutaş. ilke eczanesi sarıçam-adana-05379353475

 • esin

  sevgili arkadaşlar bulduğum çok yeni bir haberi paylaşmak istedim.generex firması tarafından bulunan oral-lyn adlı insülin spreyi çalışması var şu anda faz 3teymiş yani en son deneme fazı.klinik çalışmanın tamamen bitmesi 2013 sonu diye planlanmış.bu sprey yanlız hızlı etkili yani akşamki lantusları yapmaya devam ama çok büyük bir avantajı daha var iğneye göre o da kan şekerini daha iyi düzenlemesi hypolar falan olmuyomuş yani son olarak bu sprey daha önce piyasadan akciğerlere zarar verdiğinden kaldırılan sprey gibi değil tamamen yan etkisiz.tip 1 ve tip 2 de kullanılabilecek

 • belda

  arkadaşlar beş yıldır tip 1 şeker hastasıyım yaşım 27 günde 4 insülin kullanıyorum hastalıgımla 5senedir mücadele veriyorum vekorkuyorum zaman zaman uykumda şekerim düşüyor uyandıgımda yüzüm şişmiş oluyor 5yılda 15 kilo aldırdı en kısa zamanda kesin bu hastalıgı silecek tedavi bekliyoruz umarım bize yetişir inşallah bu hastalık bizi daha çok yıpratmadan

 • gultekin özen

  Diyason ve Panax ve xps6 gibi bitkisel kürler para tuzağıdır...Bilimsel olarak kudret narı şeker direncini aynı ilaçlar düzeyinde kırar

 • AHMET İDRİS

  iyi günler; 17 yıldır tip 2 şeker hastasıyım,ilk 2 yıldır zor günler geçirdim.15yıldır sabah yürüyüş,pehriz,tbbi bitki kürleri, kombu çayı ve kefir ile çok çok iyiyim.bu konuda geniş bilgi alabilirsiniz.ilke eczanesi.sarıçam-adana-fitoterapist eczacıahmet idris ulutaş.05379353475.

 • adem

  ben 5 senedir şeker hastasıyım her söylenen şifalı bitkiyi kulandım ama hiç bir faydası olmadı en iyisi doktorun verdigi ilaçları kulanmak ve yeşillik kuru ve yaş fasulye bitki karışımı satanlara pek inanmamak çünkü öyle olsaydı hastalıktan şifa bulanlardan duyulurdu

 • Erdal

  Merhaba Ben Hipoglesimi Hastasıyım. şeker yüklemesinde 1. saat 213 2 saat:63 çıktı ve bana tedavisi yok diyet dediler. şimdi diyetisyen gözetiminde diyet yapıyorum şekerim düşmüuor hertürlü imkanı kullanmaya hazırım kesin tedavisi olan bir sey biliyorsanız paylaşmanızı rica ediyorum. yaşım 27 ve gençsin atlatırsın diyenler var. sizce durum nedir.

 • berna

  evet bütün yazılanları okudum benimde 7 yaşında tip 1 diyabetli kızım var demek oluyor ki duadan başka bir şey yok inşallah en kısa zamanda bu hastalığın çaresi yani kökten çözümü bulunur bu mübarek günde ALLAH DUALARIMIZI kabul eder.

 • marjopolo

  Akif arkadasim ben herhalde eksik anlattim. eskiden seker hastaligina zengin hastaligi denirdi.varlikli olan insanlar cok cesitli seyleri yiyebiliyorlardi.eskiden birkac temel ihtiyac maddesi zar zor alinabiliyordu. simdilerde ise en fakirimiz bile eskiden zengin kisilerin bulabildikleri yiyeceklerin cok cok mislini yiyebilmektedirler.lafin ozu su ki. seker beslenme ile iliskili bir hastalik.az ve oz yiyip cok cesitli gidalar yememeliyiz.birde kendi cografyamiza uygun besinleri tuketmeliyiz. eskimoya sebze yedirirseniz herhalde kisa surede donarak olur.bizde onlarin yedigini yersek damarlari en kisa surede tikamis oluruz.tip I diyabet hakkinda fazla bilgim olmadigindan birsey soylemek istemiyorum.benim bahsettigim diabet ile ilgili sozlerim sadece tip II diyabet icindir. Allah herseyin sifasin yaratmistir..bizede dusen onu arastirip nasipsede bulabilmek.bilgi paylasimi mutlaka bazi sonuclara goturur.Allah herkese sifa nasip etsin.

 • marjopolo

  selamlar. Akif arkadasimizin bahsettigi tip 1 diyabet. ben sadece tip 2 diabetus mellitustan bahsettim. orada bir hatam var farki soylememisim.yazdiklarim tamamen yetiskinlerde ortaya cikan ve zamaninda zengin hastaligi olarak lakaplandirilan tip II seker hastaligidir.Burda zengin hastaligi denmesinin sebebi..cesitli ve zengin icerikli yiyeceklerin bu hastaligi ortaya cikarabilecegi esprisi vardir. Tip I hakkinda bilgim yok.Allah sifa versin. turk doktorlari ne bulmuslar. tip literaturunde bakin Behcet hastaligi vardir. turk ismi gecer.Behcet bey yillarca calismis didinmis ve Hastaligin ayri bir hastalik oldugunu bulmustur.Tedavi veya ilac filan bulunmamistir.insanin gayesi olmasi gerekir.Allah yattigi yerde calismadan kimseye ruyasinda gostermez.yok turk doktoru Amerikaya goturduler hemen ortadan kaldirdilar diye bazi kisiler hakkinda efsaneler uretilir.veya ilkokul mezunu usta suyla calisan motor buldu derler.tamamen uydurma seyler.bir ilac bulmak kolay seymi. adamlar yillarca gece gunduz calisiyorlar.bizde hazir olsun agzimiza dussun diye bekliyoruz.uydurma masallara kimse inanip o televizyona cikip gevrek gevrek taslardan, burclardan, bitkilerden,sulardan, ortacag masallari anlatanlara lutfen kanmayin ve uyduruk ilaclarina paranizi kaptirmayin.Allah herseyin dermanini yaratmistir.Isinizi Kolaylastirsin..

 • adem türüt

  şeker hastası Tıp 1 ameliyatla iyileşen kurtulan varsa

 • Akif

  Esin kardeşim öncelikle çocuğuna ve hepimiz yüce mevlam şifa ihsan eylesin, senin o dediğin kadavradan adacık nakli sene 2000de bulunan bişi yeni değil, benim anlatmak istediğim şu güzel bacım bu hastalığın ilacı var ve çıkartmıyolar ben bunu bilir bunu söylerim bire bir özel görüştüğüm insanlar var diyorum size... haberlerde izlediğimiz şu: türk bilim adamları çağın iğnesini buldular insilün tarihe karışıyor diye söylediler haberlerde haa şu olabilir herşeyi abartan medyamız onuda yanlış aksettirmiş olabilir, bu arada senin o nijeryalı arkadaş ben razıyım kobay olmaya bende denesin ya öldürür ya güldürür bari iyi olursa çocuklar ve tüm hastalar kurtulur :( marjopolo arkadaşta verdiğin bilgiler için teşekkür ederim ama senin dediğin tip 2 diyabet içindir bide demişsinya zengin hastalığı diye alakası yok be kardeş benim arkadaşımın bir haftalık bebeğinde çıktı bu zıkım melet o çocuğun ne günahı var ne yedi ne içtiki zengin hastalığı olsun ve onun gibi bir çok insan tanıyorum öyle zengin menginde değiller... neyse yine umutlar yüce mevlaya kaldı tıptan halen bi ses yok bizler için Rabbim yar ve yardımcımız olsun...

 • mecit

  2 hafta önce oğlum enfeksiyon kapması sonucu şekerinin 685 eçıkması sonucu koma halınde hastaneye kaldırdık.. o zaman şeker hastası oldugunu öğrendık. tip 1. sabah 8 akşam 8 insülin veriyoruz. henüz 9 aylık acaba yemı oldugundan bir tedavisi olabılırmı ... yada ne önerirsiniz... bilgisi olan arkadaslar lutfen yardım etsın... beklıyorumm

 • marjopolo

  ihlamurun cicegi ve yanindaki sivri yapragi ile olacak.yabani akasya cicegi,bizim park ve bahcelerde bol bulunan ve cicegi beyaz olan akasya agacinin cicekleri kullanilacak.beraber dag yuruyusene ciktigim arkadasim ..sekeri yuksek cikmisti ve yuklemeli seker olcumundede sekeri yuksek cikmisti,,bugun sordugumda 76 oldugunu ve ayni karisimi kullandigini soyledi.zaten onun sayesinde karsilasmistim daha once soyledigim ve bu karisimi soyleyen yasli insanla. insallah sizlerde sifa bulursunuz. yorumlarda okumustum. osmanlilardan kalma ilac formulu filan soyleyip milleti dolandiran sahislarin,eger sonunda para talep ediyorsa,, sakin kale almayin,osmanlilarda seker hastaligi filan zaten bilinmiyodu. kimkan tahlili yapacakta sekeri olcecek. zaten diabette medeniyet diger bir deyimiylede zengin hastaligi idi. sebebide zenginlerin cok cesitli yiyecekleri alip tuketebilmeleri idi. bu zamandada herkes zengin sayilir.her cesit gidayi bulup tuketebiliyorlar.hangi gida sektorunde calisan varsa..sorun o tur gidayi ,nasil uretildigini bildiklerinden,kesinliklekullanmazlar. sanirim cok azi yenilebilecek duzeydedir.Ekmegi bile elden geldigince evde yapmak lazim.firinlarda yapilanlara bir suru katki katiliyor.incelediginizdetemel gidalarda bir suru katki var ve hastaliklarda o oranda hizla yukseliyor.birde bir profesorun soyledigi gibi kendi cografyamizin gidalarini tuketmeliyiz. altin cilek filan bir suru vucudumuzun tanimadigi bitkileri mucize gibi tanitip yerinde 3 kurusluk urunleri 30 misli fiyata insanlara satarak fahis paralar kazaniyorlar. bizim erik kurumuz onlardan cok cok daha etkili ve yararli.bu konu bayagi uzun zaten doktorlarda hep bu konularda konusuyorlar. herhalde tip fakultelerindede bu meyve ve sebzeleri ogretiyorlar... Allah sifa versin birde bu konulardan nemalanmak istiyenlerede ilacini bildikleri bu hastaligi bahsetsin dilerim.

 • ŞeNer

  Slmlar Çok değişik biçimleri bulunan AKASYAnın çiçekleri genellikle sarı, bazen beyaz ya da kırmızı renkte, başak ya da toparlak baş biçimindedir,sorum marjopolo rumuzlu arkadaşımadır,acaba hangi renkte olan akasya çiçeği ve ıhlamurun yanlızca sarı çiçekli kısmımı kullanılacak,konu hakkında bilgi verirseniz seviniriz,acaba bu aylarda akasya çiçeği bulunurmu bulan olursa lütfen paylaşalım,verdiğiniz bilgi için Allah razı olsun der,diyabetli dostlarıma sağlık ve mut dolu yarınlar diler saygılar sunarım.

 • marjopolo

  selamlar. bende nacizane belki bir dua eden bulunur diyerek bu karisimi uygulayarak 500 civarinda olan sekerini dusuren ve ilac kullanmayi birakan bir yasli gocmen vatandastan duydugumu sizlere aktarmak istiyorum. kendisi ayni oranda bir tutam ihlamur ve bir tutam akasya cicegini kaynatip sabah aksam devam etmis ve sonuca ulasmis.birde peygamberimizin soyledigi gibi sifalarin basi olan bir seyi yapmaliyiz. yemekten doymadan kalkmali ve bir daha yemek yiyebilecek durumda olmaliyiz. dusunurseniz bunda cok hikmetler vardir. kendinizi devamli olarak zinde ve yasama istekli hissedeceksiniz.verdigim bilginin karsiligi..lutfen sonucu buraya yazin herkes gorsun faydalansin.caniniz illede tatli isterse arpadan pekmez yapin. cok leziz oluyor ve maltoz sekeri ihtiva ediyor. kana hizli karisip ani seker yukselmesi yapmiyor.yapmakistersenizonun tarifinide yazabilirim. biraz zahmetli ama cok guzel bir gida..Allah diledigine sifa verir.. saglicakla kalin

 • esin

  arkadaşlar bu arada oğluma stevia diye bitkisel, şekere çok iyi gelen çünkü hindiba extresi ve probiotic de içeriyor bir tatlandırıcı aldım çok memnunum biliyorsunuz yapay tatlandırıcılar kanser yapıyor bunu gönül rahatlığıyla kullanıyorum.çünkü bi taşla 2 kuş hem içeceklerini tatlandırıyorum hem de şekerine çok iyi geliyor çoğu kişi bilmiyordur bunu zaten ithal bir ürün büyük aktarlardan bulabilirsiniz mutlaka tavsiye ediyorum kullanın

 • esin akif ve mustafa

  akif bey o haberlerde dinlediğiniz türk bilim adamlarının bulduğu iğne dediğiniz şey kadavradan adacık naklidir ama bu halen hayvansal deney aşamasındadır bunu bizzat sayın prof bana mailime cevap olarak yazdı ve zaten sadece birkaç yıl etkili çünkü tip 1 diyabette bağışıklık sisteminde hata olduğundan bu yeni hücrelere de saldırıp yokediyor.anlayacağınız haberler yeni yapılan daha fare deneyinde olan araştırmaları bile müjde aşı çıkıyor diye yayınlıyor.ayrıca evet osiris firmasının şeker aşısı 2 yıl içinde çıkacak doğrudur ama bu aşı hastalık tanısı yeni konmuşsa yani tüm insülin hücreleri ölmemişken işe yarayacak yani bizim gibi eski hastalara değil bunu böyle detaylı anlatmayıp bizi ratinge alet ediyorlar.lütfen pozitif olun daha önce açıkladığım bitmesine 5 ila 6 yıl kalmış çok başarılı çalışmalar var eski tip 1 diyabetliler için.ben 5 ila 6 yıl sonra çok rahatlayacağımıza inanıyorum.hem o zamana kadar örneğin lantusun lisans hakkı bitiyor bütün firmalar şeker hastalığını bitirecek olan aşıyı ilk çıkarma peşinde.nijeryalı doktora gelince sanırım lisans almada ve anlaştığı firmayla sorun varmış ama bu konuda haklısınız belki çıkaramasın diye zorluk çıkarıyor olabilirler.bu bitkisel ilacın klinik deneyini okudum katılan tip 1 veya tip 2 lerin hepsi mutlaka 3 ila 6 ay içinde iyileşmiş.arkadaşlar inanın ne öğrenirsem sizinle aynı gün paylaşacağım.BU arada şeker hastalığı için çok iddialı olan bir formüle denk geldim deneyip memnun kalan olursa ve işe yarayıp yaramadığını paylaşırsanız bizimle sevinirim çünkü benim oğlum 2.5 yaşında olduğundan deneyemiyorum ama kendim şeker hastası olsaydım mutlaka denerdim. formülü yazıyorum ; 2 lt saf alkol etil alkol,100 gr melisa yaprağı, 250 gr pelin otu , 250 gr selvi kozalağı bunlar ağzı hava almayan cam kavanozda 40 gün bekletilir posası süzülür bu sıvıdan yemklerden yarım saat önce 15 damla 1 su bardağı suya konup 2 yıl boyunca aralıksız içilir.

 • MUSTAFA

  ESİN HANIM BU NİJERYALI KİMYAGERİN BULDUĞU İLAÇTAN HABER ALIRSANIZ ALLAH RIZASI İÇİN BİZLERİDE BİLĞİLENDİRİN

 • Akif

  s.a. arkadaşlar daha öncede yazdım ve yeni bişi öğrendiğimdede muhakkak yazıyorum herkes faydalansın diye ama görüyorumki çoğu arkadaş bi geliyo yalan yanlış iki kelime bişiyler yazıyo dahada uğramıyo buralara, arkadaşlar daha öncede yazmıştım yine yazıyorum vallahide billahide tip 1 diabeti kökünden kazıyan pankreasın ölü hücrelerini yeniden canlandıran ve insilünden kurtaran iğneyi buldular ama çıkartmıyolar... niyemi dünya ilaç piyasası 3 tane yahudi prf. iki dudağının arasında, yüz milyarlarca dolar yatırım yapmışlar hiç kalkıpta altın yumurtlayan tavuğu keserlermi çıkartmıyolar buldukları iğneyi, onların çok umurundaydı insanların sağlığı sıhhati.... daha geçensene haberlerde verdiler tip 1 diabetli hastalara müjde türk bilim adamları hastalığı yok eden iğneyi buldular en geç ağustos yada eykük sonunda piyasada olacak artık çocuklar rahatça herşeyi yiyecek diye eee nerde hani... çıkarttırtmazlar arkadaşlar, adım gibi eminim o ilacı bulan bilim adamlarıda parayı alıp susmuşlardır ahmetdin mehmedin ayşenin fatmanın çektiği sıkıntı rahatsızlık onlar için okadarda önemli bişi değil... o yüzden benim tıp dünyasından hiçmi hiç bi beklentim yok anca Yüce Yaradan şifa ihsan eylesin hepimize yoksa bize hayır yok tıptan, hani o bi arkadaş yazmıştı nijeryalı bi bilim adamı vardı engeç 2010 da ilacı çıkarıyodu ne oldu??? oda bi rüyaydı uyandık bitti yada gerçekten böyle bişiy vardı ilacı kendi aldı kullandı ve buraları unuttu... Rabbim yardımcımız olsun gerisi yalan herkese acil şifalar.

 • veysel

  tekrar selamün aleyküm ben bu önceki yazdığım yazıdaki şekeri kesin yok eden ayağa sürülen merhemle ilgili konuşmak için ve beni bu önceki yazdığım bu konu ile ilgili devamlı olmasada oldukça arayan olduğu için yazıyorum çünkü o arayanlara söylediğimi buraya yazayım ki onlara çok faydalı olamıyorum boşu boşuna beni arayarak umutlanmasınlar fazlaca ve konturları da boşa gitmesin diye düşündüm tekrar her kese ALLAH tan acil şifalar evet bu önceki yazımda içeriğini vebalden dolayı açıklamadığım merhemin yapılışını anlatmadan önce şunları demek istiyorum bu bana merhemin nasıl yapıldığını anlatan amca da normal bir insan yani onun yalan söylemediğini yada bu merhem formülü ile amacının başka bir cihet olmadığını nerden bilelim belki bu şekilde başka bi şeyler ona onun istediğinin yolunu açacak yani bu zamanda insan babasına güvenemiyor ayrıca bu amcanın ayaklarından sorunu vardı yani yaşıtları gibi yürüyemiyordu sorduğumda dedimki amca bu merhemin yan etkisi olmasın yok dedi... ben küçükken soğuk suda kaldım ondan dedi belki de doğru dur ama insanın aklına takılıyor evet sizleri fazla merakta bırakmadan formülü yazıyorum ama ALLAH rızası için bana günah yüklemeyin ben bu yazıyı oraya bu merhemi uygulamaktan vazgeçmeye yakın ama tam geçmemişken yazmıştım lütfen günah yüklemeyin dediğim gibi arayan olduğu için artık buraya yazıyorum ama bana sorarsanız bu gibi şeylere hiç umutlanmayın vede inanmayın spor yapın çok çok aşırı yemeyin çok su için derim insilünlüler de vede küçük çocuk ve bebek sahipleri de insilünlerini şaşmasınlar bence daha rahat ederler ve bi de dua edin ALLAH a ama dediğim gibi bence de uygulamayın FORMÜL: 7-8 adet inek ödü mezbahaneden bu İnek ödleri kalite yani markalı bi kınayla karıştırılıp merhem yapılıyor akşam yatarken ayak bileklerinin sivri çıkıntılarını geçmeyecek şekilde boşluk kalmadan sürülüp yatılıyor sabah kalkıldığında ayak yıkanıyor birde bu amca daha sonra gördüğüm de bana unuttuğu bi şey daha söyledi sanayiden demircilerin kızgın demiri soğuttukları sudan 5 (beş) lt. aynı gün içeceksin dedi formül budur ama dediğim gibi bencede denemeyin ama deneyip de sonuç alan olursa bana da dua etsin ALLAH rızası için denemememdeki en önemli sebep şudur bilindiği gibi hayvan ödleri yanlış kesimde bu sıvı hayvanın etine değdiğinde hayvanı haram kılar yani zehirdir aynı zamanda bu ayaktan da olsa vucuda girince istenmeyen bir sıvı olduğu için zararlı olur diye düşündüm ALLAH C.C. her kese şifa versin .

 • esin

  cure dm:tip 1 diyabeti hormonal olarak iyileştirmeye çalışıyor.insan deneyine yeni geçti. exsulin:günde 2 kez aşıyla 6 ay içinde diyabeti iyileştirmeye çalışıyor faz 2 çalışmasının sonlarında tahminimce sonuca ulaşması 5 yıl alır.ama şu ana kadar başarılı görünüyor. smart insulin:yani akıllı insülin günde 1 kez insülin yapıyorsun ölçüm falan yok artık.sen yemek yediğinde bu akıllı insülin yetecek kadar insülin veriyor.yani hypo &hyper yok sıkı diyet yok ölçüm yok sadece günde 1 kez insülin.bunun çıkma şansı yüksek bence.çünkü tamamen iyileştirmediği için ilaç firmaları bu sefer bundan kazanacak.niye tamamen iyileştirip paranın kaynağını kessinler ki. 10 yıl alır. artificial pankreas:insülin pompasının ileri formu kendisi ölçüp gereken miktarı kendisi verecek.dezavantajı sürekli taşıma zorunluluğu.2017 de çıkması planlanıyor. biocon:iranın keşfi.sprey insülin.çok başarılı bütün çalışmaları bitmiş.seneye çıkması düşünülüyor.bildiklerimi paylaşmak istedim umarım işinize yarar.bu arada nijeryalı kimyager var louis obyo nelson.doğal bi ilaç bulmuştu.çalışmaları bitmiş.ama neden hala çıkmadığını bilmiyorum.dün kendisine mail attım çıkınca ilk bana haber vereceğini söyledi.1 yıldır sıkboğaz ediyorum adamcağızı. kendisinden haber alırsam burada yazacam ama uzun süreceğini düşünüyorum.1 yılı alabilir bekleyeceğiz.yüce rabbim hepimize kuvvet ve selamet versin hayırlı şifalar versin en yakında inşallah

 • esin; uygur beye yan

  uygur bey sizin tokluk şekeriniz yani yemek sonrası ölçümünüz 198 çıkmış.200 ve üzeri olsaydı şeker hastası tanısı konurdu.tabiki doktorunuz size açıklamıştır ama benim bildiğim kadarıyla sizinkisi bozulmuş glikoz toleransı.yani egzersiz ve glisemik indeksi düşük bir rejim şekerinizi normal seviyeye getirecektir üzülmeyin sadece yol yakınken bu hastalıktan uzaklaşın

 • ugur

  İyi günler,bende de diabet açlık 120 çıktı.glikoz yüklemede ise 2 saat sonra 198 çıktı.Her kese acil şifalar diliyorum.

 • esin

  arkadaşlar diyason tarçın gibi bitkilerden oluşan bir tablettir asla diyabeti iyileştirmez boşuna para dökmeyin onun yerine hergün 2 çay kaşığı tarçın zerdeçalköri değil içinde turmeric var çünkü hem vücudu temizliyor hem bağışıklık için iyi.ayrıca ph ı yüksek alkali su için ve en önemlisi YAPILAN KLİNİK DENEYLERDE NEEM AĞACI YAPRAĞININ İNSÜLİN MİKTARINI yüzde 50 DÜŞÜRDÜĞÜNÜ OKUDUM AMA BU AĞACI ARAMAMA RAĞMEN BULAMADIM MELİA DİYE BİR CİNSİNİ BULDUM AMA O OLMAZ.BU AĞACIN MELİA YALANCI TESBİH CİNSİNDEN FARKI MEYVELERİNİN OVAL OLMASI.BUNLAR HEP YABANCI KLİNİKLERDEN OKUDUĞUM BİLGİLER UMARIM FAYDASI OLUR.

 • melike

  iyi günler...ben eczanede calısıyorum...babam 3 yıldır dıabet hastası we şekerini300 un altına dusuremıyoduk...her gün bisürü ilaç içiyodu...şimdi diason diye bı urune basladık we gayet de memnunuz gercı kullanmaya baslayalı 2 ay oldu henuz 6 ay boyunca duzenlı kullanılması gerekıyomus tabıkı ılaçlarıyla bırlıkte sımdı sekerını olctugumuzde 130 ile 180 arasında...şimdi butun hastalarıma önerıyorum aynı ilacı...

 • esin

  ali bey diyabetin şu anda çözümü yok biliyorsunuz benim araştırmadığım yurtdışı klinik çalışma kalmadı.bence şu anda günde en az 1 saat egzersiz ve diyete uymanız gerekiyor ayrıca hergün tarçın ve bol baharat kullanın vücudunuzda toksin etkisi yapacak yiyeceklerden özellikle tüm hazır gıdalardan uzak durun ve bol bitki çayları için bunlar en azından sizi muhtemel organ tahribatlarından koruyacaktır allahtan ümit kesilmez inşallah birgün çaresi bulunur da hepimiz feraha çıkarız ama benim inancım kalmadı çıkacağına çünkü bakıyorum yapılan bir deney 20 veya 30 yıldır sürüyor bunun sonucu olmaz mı kardeşim?ekmek gelen kapıyı kapatırlar mı sanıyorsunuz.bizim yapmamız gereken allaha teslim olmak.bu arada gymnema slyvestre adlı bitkinin tabletleri de varmış iyi geldiğini okuduğum yabancı klinik çalışmalardan

 • ali

  ben 10 yıldır tip 1 diabet hastasıyım iğne kullanmaktan yoruldum artık burda yazılan bütün bitkisel ilaçların çoğunu kullandım fakat sonuç alamadım ve çok yoruldum artık gerçekten yardımı olucak bir şeyler lazım bilen bana söylesin katreus@gmail.com mail adresim yardımlarınızı bekliyorum.

 • ŞeNeR

  Slm,bir kutu diyason denen bitkisel 119 tl,bu gibi şeylere para pul yetmez,yürüyüş,spor bilinçli beslenme geri kalanlar hep para tuzağı,aldanmayın kanmayın,en kolay yol alın bir mikter kabuklu tarçın iyice demleyin günde bir kaç bardak için kesin kes şekeri düşürüyor,kalın sağlıcakla.

 • esin

  mustafa bey diyason dediğiniz besin takviyesiymiş ben aradım ama 7 yaşından küçüklere tavsiye etmediklerinden sipariş veremedim örneğin ömer coşkunun da tip 1 ler için bile drugları var ve %80-90 iyileşme oranı veriyorlar diyason da öyle çok emin konuşuyorlar bence denemekle kaybedecek bişeyiniz yok lütfen deneyip sonuç alan hatta alamayan olursa buraya yazın bilgilerimizi paylaşalım

 • senem

  herkese allahtan sifalar dılerım.benımde aclık 120 cıktı acaba normalmı.bılgınız varsa yazarsanız sevınırım

 • Şencay

  Veysel bey Ayağa sürülecek olan nedir yazsanız daha faydalı olur,yapan kullanan faydasını görürse hemde buraya yazmış olur,lüfen o neyse burada paylaşın.

 • kadri

  bende 2 yıldır tip 1 diyabet var haftada 2 kere halısaha maçlarına gidiyorum gitmeden önce tatlı baklava ne varsa yiyip öyle gidiom şu an hba1c 6.0 gibi iyi oranda ben size şunu tavsiye ederim bol bol spor yapın diybette uğraşılmayacak bir hastalık değil spor yaptıkdan sonra kolay gelir. ayrıca diyabette en büyük sorun şişmanlık spor yaptığınız sürece ideal kilonuzda kalırsınız.

 • mustafa

  besra hanım 2011 yılının ilk aylarında çıkacağından söz ettiğiniz nijeryalı kimyagerin ilacından bir bilği ala bildinizmi acaba bizleride bilğilendirilseniz seviniriz

 • murat

  güzel bilgiler sunan arkadaşlar da var ancak milleti dolandımak için numarasını yazanlarda var malesef.ben de tip 1 diyabetım bu sayfayı daha güncel tutalım.bildiklerimizi yazalım inş.Umudum odur kı az kaldığını düşünüyorum inşaallah bı çaresı bulunacak...

 • salih

  bu siteye gönül veren güzel insanlara faydalı olabilirsem ne mutlu bana.bizim burda şeker hastası olan üç kişi hatalıktan kurtulduklarını söylüyorlar amcamız 62 yaşında ve şekeri 450 den aşağı düşmüyormuş 50 gram kekik otu 150 gram anoson bir demet maydonoz saplarıyla beraber yarım limon 10 litre suya konup kaynamaya başlayınca saat tutup 20dakika sonra altı söndürülüp soğumaya bırakılacak soğuyunca süzülüp bir kaba konulup buzdolabında sklanacak aç karnına günde 3def birer bardak içilecek bu kür bitince bir dfa daha tekrarlanacak yarım limon suyun içine sıkılacak.inşallah kardeşlerime şifa verir bende malzemelerini aldım 3tl tuttu kullanacağım.

 • ERHAN

  Açlık şekerim 239,bunun yanında kolesretol triglesid oranlarıda yüksek çıktı.Yemi öğrendim.Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

 • kadir

  iki yilik seker hastasiyim alti ay okse otu kulandim cok iyi geldi sabah aksam bir bardak yeterli tum hastalara acil sifalar dilerim

 • Akif

  s.a. arkadaşlar öncelikle hepimize geçmiş olsun, ben yasin arkadaşı aradım 1-2 ay önce bana dediği şu abi biz bu işi Allah rızası için yapıyoruz ama biraz maliyeti var nekadar diyorum 2000 tl civarında tmm önemli değil para bizim çektiğimiz sıkıntının yanında 2000 tl bi para değil ama diyorumki bana bi somut örnek ver iyileştirdiğin insan varmı varsa tlfonlarını ver arayıp görüşeyim yada adresini ver yanına geleyim kendi arabamla diyorum bana dediği şu: abi sen konyaya gel beni ara biz seni buluruz yav iyide kardeşim sen kimsin sarı çizmeli memed ağa bana bi somut örnek ver bunu kanıtla ben seni dünyaya tanıtayım tanıdığım bir sürü prf var, hangi zamanda yaşıyoruz insanları alıp götürüp organlarını alıyolar kardeş kardeşin 3 kuruş için kulağını kesiyo sen kalkmış bana neyden bahsediyosun, kimse kusura bakmasın ama böyleleri hikaye okuyo başka bişi değil, ben kendi hocamla görüştüm adam 9 sene ingilterede, 7sene amerikada görev yapmış ve ayda bir sefer ilaç firmaları götürüyo amerikaya diyoki bana iyileştiren adam getir ben kendim alıp götürecem amerikaya çünkü günümüz en son teknikleri orda var ispatlasın adına patentletecem milyarlarca dolar para kazanır diyo, oyüzden arkadaşlar sağlam bişi olmadan kimse kimseye inanmasın ve tek kuruşta para vermesin haa ispatlasın Allah rızası için yapıyosa madem ben 2000 değil arabamı vericem benim gücüm var yeterki ispatlasın yapsın vermezsem şerefsizim o küçücük çocukların ızdırabını onların gözündeki ışıltıyı ben dünyaya değişmem ama yalan inanmayın, herkes Allah'a emanet olsun Rabbim hepimize şifa versin.

 • ahmet idris

  ŞEKER HASTALIĞI TIBBİ BİTKİLER İLE TEDAVİSİ MÜMKÜN OLAN BİR HASTALIKTIR:İRTİBAT.Phytotherapyst Eczacı Ahmet İdris Ulutaş. İlke Eczanesi Adana 0537 935 34 75.

 • Onur FIRAT

  Selamlar babam şeker hastası ve bugün baktğım bir sitede Bingöl'de ikamet eden Ali Nazlı isimli vatandaş kendi yaptığı şifalı bitkilerle insülüne başlamış olan hastalara şifa buluyor ve şeker hastalığından kurtarıyormuş diyabet hastalarını.VE BUNU DOKTOR'UN DİABET TESTİYLE DE KANITLIYORMUŞ...BEN OKUDUĞUM KADARIYLA YAZIYORUM...YARARLI OLMASI DİLEĞİYLE..İŞTE OKUDUĞUM SİTENİN LİNKİ...ALTTAKİ SİTENİN LİNKİDİR.AÇMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ SİTENİN LİNKİNİ KOPYALAYIP ADRES SATIRINA YAPIŞTIRIN... http://www.bingololay.com/2009/11/19/sifali-otlarla-seker-tedavisi/

 • MUSTAFA

  arkadaşlar diason diye bir bitkisel üründen söz edililiyor deneyen varmı acaba

 • gülay

  ben de şeker hastasıyım.internet sitelerindeki bitkisel tedevi yöntemlerini deniyorum henüz bir fayda bulamadım.

 • mahmut

  arkadaşlar yasin beyin yanına gittim.dediği ilacı onun kontrolunde 2 gün kullandım.malesef bana bir fayda sağlamadığı gibi 300 ler de seyreden şekerim üzülerek söylüyorum malesef 500 lere dayandı. keşke yasin beyin ilacı gerçekten bana fayda sağlasaydı da 2 değil 3 değil 5 yine verirdik.ama her insanın bünyesi farlı olabilir.bana iyi gelmeyen belki diğer insanlara iyi gelebilir.allah cümlemizin hastalıklarına şifa versin.

 • uygun z

  diabettn korkmayin.babam 95 yasinda.40 yasinda dibet hastasi olmuş.tatlidan baska hersey yer.sebze ağirlikli yer.insülün kullanir.bendede var.açlik 180 tokluk 240 civarinda ilaç kullaniribi rahatszliğim yok.fakat insüline baslacam.çok kişi burda normal değerli neticelere bile acaba diyor gereksiz bi endişe. böbrek ve bilhassa gözlerinizi kontrol ettirin.işin şakasi yok.babamın takip ettiği tedaviler için bilgi. ziya o5372273437

 • GüL-BeYaZ

  ADAMA BAKIN BİRDE DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMIŞ,O ZAMAN YAZSANA 3-5 HASTANIN İSMİNİ ADRESİNİ TELİNİ,SORALIM BAKALIM NE KADAR DOĞRU NE KADAR YANLIŞ,BİZLERDE ARAYIP SORALIM HADE CEVAP YAZ,YASİN EFENDİ.

 • esin

  fatmanur hanımın yaptığını yadırgıyorum.yasin bey eğer gerçekten çaresiz bir hastalığı iyileştiriyorsa emeğinin karşılığını istemekte haklıdır.zaten bu doğruysa değil 2 milyar 100 milyar da versek az değil mi bu lanet hastalığa?daha oraya gitmeden gerçek mi yanlış mı öğrenmeden sırf emeğinin karşılığını istedi diye iftira atması çok ayıp.yanına gidip sonuç alamasaydı o zaman sonuna kadar desteklerdik fatmanur hanımı.bilmiyorum ama ben inanıyorum yasin beye.yasin bey şunu unutmayın dünya varolduğundan beri buluş yapanlar veya toplumun gözünde imkansız olan birşeyi yaptığını söyleyen insanlar hep sizin durumunuza düşmüş yalancılıkla suçlanmıştır.eğer gerçekten bunu yapabiliyorsanız bence kabuğunuza çekilmek yerine bunu ıspatlamalı ve şifa bekleyen belki de diyabetten hayatını kaybeden minik yavruların içi kanayan ana babalarını düşünüp insanlığa faydalı olmalısınız böylece bu dünyada madden Allah(cc) katında manevi olarak yükselirsiniz.tekrar söylüyorum eğer fatmanur hanımın dediği gibi biri değilseniz(ki olmadığınıza inanıyorum)doğru bildiğinizden bir iftira yüzünden caymak yerine üstüne gidin.anne babalar çocukları yemek ister ya bizim durumumuz daha acı oğlum bisküvi için muz için hatta bazen ekmek için ağlıyor da vermiyorum ben de üzülüp neden yiyemiyor diye onla birlikte ağlıyorum her gün 10 kez iğne batırıyorum inanın bazen oturup ağlıyorum keşke komaya girdiğinde...dilim varmıyor gerisine ama yaşayabilmek için çektiklerini görünce içim kanıyor çok üzülüyorum kısaca tam bi işkence...allahtan biz kullarına acıyıp bir an önce bir çare bir kurtuluş göndermesini diliyorum

 • yasin

  selamun aleykum arkadaşlar.Bu kadar zarar görecegimi bilseydim böyle bir yazı yazmazdım.Kendi bulduğumuz bir buluşla rezil oluyoruz.Böyle bir tedavide yok herkezden özür diliyoruz.Lütfen beni kimse aramasın.

 • Ayşe

  ben 49 yaşındayım.benim tip2 diyabetik hastalığım var.3 senedir bu hastalıkla uğraşmaya çalışıyorum bunun yanında da sigarayı bırakmaya çalışıyorum ve bunedenlede sinirlerim çok bozuk oluyo.Şekerim de bu nedenle düşmüyor insülin tedavisi uygulanacak yakında zannedersem ama banada öneri veya tavsiyeleriniz olursa sevinirim.Açlık şekerim 152 - tokluk şekerim 200.Hemoglobin c1 9.1 ve doktor henüz insülün olmamı istemiyor ama günde 5 adet hap kullanıyorum buna karşılık önerileriniz varmı.Allah hepimizin yardımcısı olsun.Acil şifalar versin.

 • esin

  arkadaşlar yasin beye giden oldu mu aranızda?gidip iyileşen olursa lütfen bizi de bilgilendirin.aslında ben gitmek istiyorum ama diyabetli çocuğum çok küçük 2 yaşında.daha büyük biri gitse ve bizi bilgilendirse daha iyi olur

 • cem

  arkadaşlar bn yaklaşık bir yıldır diyabetliyim ve insülin kullanıyorum.açlık şekerm 80 tokluk şekerim 120.bu oranları nasıl yakaladığımı sorarsanız size tek bir cevap verebilirim.mutlaka ama mutlaka karbonhidrat sayımını öğrenin.mesela vücudunuz kaç gr karbonhidrata kaç ünite insülin ihtiyacı duyuyo?bu şeker hastalığındaki en önemli şey.tabii bunu yapabilmeniz için öncelikle kan şekerinizi normal değerlere ulaştırmanız gerekir.bu değerler nedir?açlık şekeriniz 100 ün altında tokluk kan şekeriniz ise 140 ın üzerinde olmamalıdır.(açlık kan şekeriyle kasıt en son yemek yemenizin üzerinden 8 saat geçmiş olmalı..tokluk ise ilk lokmadan iki saat sonrası demektir)bunu yaptıktan sonra işiniz ürün etiketlerinin arkasındaki besin değerlerini incelemek olacak.buradaki karbonhidrat değerlerine bakın.(mesela ben her 12 gr karbonhidrat için 1 ünite hızlı etkili insülin kullanıyorum)diyelim ki öğle yemeğinde yiyeceğim yemekte ezberlediğim besin değerlerine göre 72 gr karbonhidrat var.demek ki 72/12=6 ünite insülin yapacağım.kendinize bunu alışkanlık edinin.elinize ne ürün geçerse çevirin arkasına bakın.bunu uygularsanız şekerle ilgili hiçbir sorun yaşamazsınız.tam tersine beyaz ekmek,un,tuz,şeker tüketmediğiniz için diğer insanlardan uzun yaşarsınız allahın izni ile.diyabet,dikkat edildiğinde uzun yaşamak için fırsat teşkil eder.bunu söyleyen tıptır.(sofranızdan tam buğday ekmeği ve çavdar ekmeğini eksik etmeyin.kepek ekmeğini zorunlu kalmadıkça tüketmeyin.kepek en çabuk bayatlayan ve bayatladığında çok zararlı olan bişeydir)sağlıkla kalın.

 • ibrahim

  merhaba ben ben arpa bugday camsakizi karisimini denedim simdi yine eger yemekleri biraz fazla yersem sekerim yine yuksek cikiyor bir faydasi olamadi lutfen denenmemis kurleri burda yazdiripta insanlari sikintiya sokmayin selamlarimla

 • hasan düzgün

  yasin kardeş ittiğanda doğruysan arayalım seni meğil adresini yaz siteye.

 • Fatma Nur

  Yasin denen adam tam bir terbiyesiz yapacağı ialaç denen şeye 1,5-2 milyar para istiyor,yeride konyadaymış,bu gibi adamları siteden atın lütfen,milleti kandırmasın dolandırmasın hasta ların duguları ile oynamasın bu kepaze kişilere pirim vermeyin lütfen.

 • ŞENER

  Slm,Yasin arkadaşım telefonun cevap vermiyor,lütfen mail,adresini yaz bilgi alalım,bu konuda neler yapıyorsun çözüm bende dediğine göre yaptığın veya sattığın şey nedir kaç tl dir biraz bizlere bilgi verirsen seviniriz,saygılar.

 • ŞENER

  Sayın site yetkilisi,Yasin arkadaşın mail adresini adresime gönderirseniz memnun olurum tşkler Allah razı olsun.mail adresi yoktur sadece ismi var...

 • esin

  arkadaşlar recep kök diye bir herbalistin ilaçlarını sipariş ettim tip 1 için 2 3 ayda iyileştiriyormuş çocuğumda deneyip sonucu yazarım internetten ulaşabilirsiniz sitesine.ben umutluym bakalım yüce rabbim ne gösterecek. bence sizlerde kullanın ne kaybedeceksiniz ki zaten son derece faydalı ve doğalmış

 • ferah topçu

  slm..bende 12 senedir şeker hastasıyım..ilk başlarda çok zor gelmişti ama alıştım artık günde 3 defa insülün kullanıyorum ayrıca yanına tansiyon ve kolestrol ilacı alıyorum..39 yaşındayım..bütün hastalara acil şifalar diliyorum.bu hastalığın moralle alakalı olduğunuda untmayın moralinizi hep yüksek tutun hiçbir şeyi kafanıza takmamaya çalışın arkadaşlar..şeker hastalığı ölümcül bir hastalık değildir yeterki onunla yaşamayı bilelim..herkeze acil şifalar..:)

 • ibrahim

  yasin kardeş bu kadar iddiali nasil konusursun milyonlarca diyabet hastasi ilac bekliyor doktorlar caresi yok diyor siz kac gunde tedavi ediyorsunuz ilacmi veriyorsunuz yoksa sizin yaniniza gelmek zorundamiyiz lutfen aciklarmisiniz selamlarimla

 • esin

  aliş bey derhal bir endokrin uzmanına görünün çünkü vücutta bazen enfeksiyon durumunda da şeker yükselebilir buna ancak endokrin uzmanı tanı koyar yaşınız 30 dan büyükse tip 2 küçükse tip 1 olma ihtimali yüksek ama inşallah enfeksiyondan yükselmiştir

 • aliş

  tokluk şekerim 380 çıktıne yapabilirim

 • MUSTAFA

  besra hanım alakanıza çok teşekür ederim bu siteden hayırlı haberlerinizi bekliyoruz Allah sizden razı olsun

 • mustafa beye yanıt

  şu anda bilmiyorum.ancak piyasaya çıktıktan sonra internet üzerinden ulaşabileceğimi düşünüyorum.ben sürekli takip ediyorum herhangi bi gelişmede bu sayfada bilgi veririm inşallah.biz kurtulduk başkalarından banane dememeliyiz.herkes bilgi alışverişinde bulunmalı allah rızası için ve bu hastalığı çeken kişiler olarak

 • halil gülcü

  hergün mutlaka 1 saatlik rekabetçi olmayan yürüyüş, çok disiplinli diyet, hayvansal gıdalar yerine bitkisel gıdaların tercih edilmesi,mevcut kilonun % 10 unun verilmesi mutlaka şeker düzeyini istenen seviyeye getirecektir. disiplin şart.

 • MUSTAFA

  besra hanım nijeryalı kimyagerin yaptığı ilaca nasıl ulaşabiliriz yardıncı alabilirmisiniz bu meil adresine yazarsanız minnettar olurum

 • mustafa

  besra hanım bu 6.ayda yazdığınız yazıda bahsettiğiniz ilaca 2011 de nasıl ulaşabiliriz bizide bilğilendirebilirmisiniz

 • barış

  yasin bey kullandığınız ilaçta tehlikeli olabilecek bir bitki vs var mı diye merak ediyorum çünkü benim babam zeytin yaprağı kaynatıp içti ve hastanelik oldu sonuçta özellikle tip 1 şeker hastaları çok küçük çocuklardan oluşuyor bizi güvenilirliği hakkında ikna ederseniz sizden bi çok şeker hastası istifade etmek isteyecektir teşekkürler

 • hakan

  selam arkadaslar arkadasimin biri asiri kilolarindan kurtularak sekerden kertuldugunu soyledi asiri kilasu olanlar icin en dogrusu o dur sekerin tedavisi once yemekle barisik sekilde yasamak yani bitirceye kadar deguilde doyuncaya kadar yemek ne kadar az yersenis bunuda 3 degilde 5 ogune bolerseniz dogrusu budur herkese gecmis olsun dunyanin ene uzun yasayan insanlari diabet hastalariymis cunkuyemek icmelerine cok dikkat edenler icin tabiki bu

 • esin

  tip 2 yi %100iyileştirdiği yazılan amerikada satılan bitkisel bi ilaç var diye okudum adı DİAMAXOL fda onaylıymış fda öyle herşeye izin vermez uzun klinik çalışmalardan sonra verir ve yanetkisi yoksa verir ama tip 1 de sadece insülin ihtiyacını azaltıyormuş iyileşme olmuyormuş maalesef online satışlarıda var internetten biraz araştırırsınız bulursunuz yanlız kullanıp iyileşen olursa allah rızası için dönüp yazınki herkes kurtulsun bu illetten inşallah bu bilgi doğrudur da benim aracılığımla pek çok çaresiz iyileşir

 • esra

  merhaba şekerliler bende 19 yşnda 15 senelik tip1 dm liyim umarım Allah şifasını veriir bir gün biteceği umudu ile yaşıyorum.bitkisel şeylere pek inanmıyorum adacık hücre nakli tek çözüm ........oda insanlarda denenip Türki ye gelinceye kadar.

 • diyar

  arkadaşlar 4 günde tedavi ederim diye bişey yok biliyorsunuz tip 1 diyabette tüm insülin hücreleri ölmüştür işe yarayan bi ilaç bulunsa bile en az 3 ay günlük aşılarla bu hücrelerin tekrar canlandırılması üzerinde çalışıyor bir firma adı diamyd.zaten bu firma 2012 de yeni teşhis edilmiş diyabetlilere aşı çıkaracak ama dediğim gibi uzun süredir diyabetlilerle ilgili deneyleri de faz 3 e geçmek üzere o da tahminimce 5 yıl sonra çıkar hepimize geçmiş olsun bu arada yapay pankreas denilen gelişmiş pompa diyebilirim onu yapan kowalskide röportajında 4 yıl sonra diyor

 • furkan

  rabbimden dilegim tüm hastaların şifası

 • ahmet meler

  beş yıldır şeker hastasıyım kendimi çok halsiz hissediyorum ne yapmalıyım tel 05324860915

 • mehmet yaralı

  slm sayın yasin kardeşim yazında diyorsunki ben şeker hastalığını kesin tedavi ederim biz bu hastalıkla çok ciddi sıkıntı çekiyoruz ve çok zor bir hastalık tedavi ettiğiniz bir hasta ile görüşebilirmiyim istanbul olursa sevinirim size çok inanmak istiyorum saygılarımla

 • yasin

  iyi günler arkadaşlar her nerede ne türde şeker hastası var ise gerçekten ümit edip bu hastalıktan kurtulmak isteyen biri var ise bana ulaşsın çünkü daha dünyada bu hastalıgı çözebilen bir doktor bir bilim adamı yok ama ben bunu çözdüm çünkü ben bir osmanlı torunuyum osmanlı hekimleri aslında günümüzde çaresi bulunamayan hasatalıkları tedavi etmistir.Günümüzdeki doktorların bu ve bunun benzeri hastalıkları tedavi edememesinin bir tek nedeni vardir.özelliklede türk doktorları=Geçmiş atalarının yapmış oldugu çalışmalar yani osmanlı hekimlerinin bitkiler üzerindeki buluşlarını hiçe saymışlardır .Oysaki bak ne güzel geçmişteki tezlerle şekerle alakalı olan bütün hastalıkları yenen ilacı buldum.uzun lafın kısası gerçekten samiyetle bu hastalıktan kurtulmak isteyen var ise beni arası.özellikle ünsiline bağlı olanlar kesin %100 çözüm. Agızlarına tatlı alamayanlara sesleniyorum.en geç 4 gün sonra beraber pastaneye girecez ve istenilen kadar tatlı yiyebileceksiniz.Samimiyetle gerçekten kurtulmak isteyen var ise beni arasın. cep=0541 846 97 09

 • YASİN

  arkadaşlar şeker hastalıgından gerçekten kurtulmak isteyen var ise beni arasın

 • nagihan

  benim kıs kareşim 80 kilo şekerinden şüpelendiler 101 çıkmıştı ilk önce sonrada 115 çıkktı düşürmesi için ne yapılmalı ( çok üzülüorum ona hiç bişe giyinemio )

 • Akif

  namigar arkadaşım, sana bi öneri yapabiliyosan eğer bol bol yürü hatta koş derim yanına bir şişe su ve bir kaçta kesme şeker böylelikle şekerini düşürebilirsin kollesterolde düşer vede kilo vermiş olursun bide sabahları aç karnına sıcak su içebilirsin ama sade ce sıcak olmalı buda kilo verdirir aç karına çörek otuda iyi gelir bu saydığın rahatsızlıklara, Rabbim acil şifalar versin hepimize, adresim bu... akifonal@windowslive.com

 • koray

  s a arkadaşlar ben iki yıldır tip 1 diyabet hastasıyım arkdaşlar pepino diye bir meyve var sekeri denge de tutuyor ben her yemekten sonra yiyorum cok memmunum sizlerde kullanın ama insülünüzüde alın herkese gecmiş olsun yüce rabbim herkese acil şifalar versin

 • namigar

  ben 30 yaşındayım şekerim yüksek kolesterolüm yüksek trigleseridim yüksek bana tavsiyeniz ne olur birde fazla kilom var tavsiyelerinizi bekliyorum acil cevap yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

 • Akif

  s.a. arkadaşlar daha öncede yazmıştım ben bu siteye bende tip 1 diyabetim 1,5 yıldır, haziran ayında bi arkadaşım haberlerde izlemiş haber şu, insilün kullanan şeker hastalarına müjde. devamında ise türkiyede bulunmuş bir ilaç bu ve tüm dünya kamuoyuna sunulmuş, bulunan yeni iğnenin açıklaması,, çok eski tip 1 diyabetlere iki yada üç, yeni tip 1 diyabetlilere ise 1 sefer bu iğne yapılacakmış iğne pankreası onarıcı bi iğne ve artık insilün kullanmaya gerek kalmıycak pankreas sağlıklı bi şekilde insilün üretebilecekmiş ve ilaç sağlık bakanlığına onaya sunulmuş!!! arkadaşlar haber bu ve bunu benim bi kaç arkadaşım daha izlemiş hepside haber verdiler bana ama aksilikya ben izleyemedim ve kaç gün üstüste takip ettim hatta evde olmadığım zamanlar ailemdeki herkesi tv başına asker ettim olaki yokluğumda gene çıkar haberlerde diye ama malesef bişi izleyemedim ve inanın atv kanalının sitesinin altını üstüne getirdim ordanda bişi bulamadım, hergün dua edip sabırla beklemekten başka bişi yaptığım yok, bide arkadaşlar bi gelip yazan gidiyo daha uğramıyo lütfen birbirimizi haberdar edelim yeni bulgulardan msn adresim akifonal@windowslive.com herkese acil şifalar diliyorum Yüce Rabbimden

 • birgul

  selam herkese site gorevlisi arkadasa bir sorum olacak benim 2.5 yasinda bir oglum var iki hafta once seker hastasi oldugunu ogrendik iki haftadir hastanedeydik gittimizde cocuk komaya girmisimis..simdi insulun kulaniyor surekli eher bir bitki veya bitkisel onerin varsa rica ederim bir yardimci ol omrunun sonuna kadar tasiyacak dedi doktorlar orasini yuce allah bilir ama yinede insan ogluyuz kabullenemiyoruz isde seker hastasi olan tum herkese rabbim acil sifalar versin...

 • Sancaktar

  s.a öncelikler bende bir şeker hastasıyım. Bu tür paylaşımlar için Facebook da Diyabet (Şeker hastalığı ) diye bir sayfa kurdum sayfamıza hepinizi bekliyorum.svg.

 • esra

  slm arkadaslar bız esımle hayırlısı ıle bebek ıstıyoruz ama esım seker hastası bu durumda ne yapmalıyız cocuga gecme rıskı varrmı sızce

 • gizem

  arkadaşlar bende 14 yaşındayım bende 2 senedir şeker hastasıyım evet bazı şeyleri yiyemiyoruz kendimizi sürekli kontrol altına almamız gerekiryoksa bazı kötü sonuçlar çıkarabilir kim istemezki çikilata,pasta,şeker yiyebilmek dilerim allah şifamızı versin en büyük isteim bu

 • yunus krc

  arkadaşlaar şeker geçmiyecek die bişey yok bnedede şeker vardı tip 1 şu an sadece hap kullanıyorum inşallah onuda bırakacam hepinize allahtan acil şifalar dilerim

 • murat

  besra hn bu nijeryada kı ilaç için biraz daha bilgi verebilirmisiniz.Tip 1 için de etkilimiymiş acaba

 • merve

  slm arkadaslar ben 17yasında şeker hastasıyım daha ogreneili 3hafta filan oldu gercekten cok zor canının istedği hiçbişeyi yiyemiyosun sureklı kontrol altına olacaksın ama Allahtan umıt kesılmezmiş inş tedavisi bulunurdu tum şeker hastaları kurtulur...

 • ŞENER

  Sayın site yetkilisi,Halil Gülcü nün mail adresini mail adresime gönderirseniz memnun olurum tşkler Allah razı olsun. istemiş olduğunuz mail adresi aşağıdadır... halilgulcu@hotmail.com özlenen rehber dergisi site yönetimi

 • dilek

  bende 6 aydırlı gizli şekerim vardı 5 gün önce gittim 202 olmuş ağladım ne yapacağımı bilmiyorum bu hastalıktan tamamen kurtulma sansı yok mu?halil gülcü bey nasıl düşürdünüz size nasıl ulaşabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim bu hastalıktan çok korkuyorum açlık 104 75gram yükleme ogtt 2.saat 202 çok mu yüksek bilgisi olan yardım edermi sağolun

 • fgdmhgf

  arkadaslar bende 1 yıla yakın sekewr hastasıyım bır arkadasın tavsıyesıyle ogle yemegınde kabak yemegı yıyorum sekerımı ne yukseltıyo nede dusuruyo deneyın gorun arkadaslar sonucu goreceksınız allah hepımıze acıl şifalar versın ama mutlaka deneyın...sabah aksamda ınsulın vuruyorum...

 • ibrahim

  sayin halil gulcu bende diyabet 2 hastasiyim kullandiginiz ilaclari yazarsiniz size dua ederim selamlarimla

 • berkay

  slm olsun ben 14 yıldır şeker hastasıyım yaşım 39 çevremde şeker hastası olan insanlar bitkisel ilaçları denediler ama olumsuz oldu sanırım her bünye ye gitmiyor ben başımdan geçen olayı anlatayım ben bu hastalığı bir ameliyat sırasında öğrendim şeker olduğunu kilom 110 du kafamda tak etti ameliyattan vaz geçtim ve ben araştırmalar yaptım uzun uzun şekeri nasıl dengelerim diye kendimce ilk bulduğum mide küçük olursa mideye giren besin az olursa herşey yoluna girer dedim ve hemen kilo vermeye başladım takriben 40 günde 110 kilodan 77 kiloya düştüm ve şeker bitti vucutta bir nevi pankriyası dinlenmeye aldım yavaş yavaş çalıştırdım en önemlisi bende bunun sayesinde kilo verdim sabahlar namaza kalkınca 3 bardak ılıksu oda sıcaklığında ve içine limon sıktım 45 dk hiçbir şey yemedim çünkü bu içtiğim limonlu su inana vucudun temeden tırnağa metobolizmayı çalıştırıyor bunu hissedersniz ve hamur işinden uzaklaştım sacede yemeklerle yetimdim 10 gün sonra farkı gürdüm ve devam dedim akşamları yemekten sonra başka birşey yemedim yani alışkanlığınızı değiştirirseniz inannın sizlerde mutlu olacaksınız allahın izniyle şu an kilom 77 boy 1.78 ve açlık şekerim 105 tokluk şekerim 130-135 civarında hbc1 5.5 gayet mutluyum sadece destekli 1 adet ilaç kullanırım onuda ağır yemeklerde ben yaşantımı değiştirerekten hayata bağlandım şekerden korkmayın dengeli beslenin be şuan haftata 1 kez hamur tatlısı yiyorum çünkü ilk zamanlar bende korkumdan tatlı bilmezdim bu seferde karaciğer den korktum karaciğerim dostu tatlıdır diye biliyorum umarın yanlış değildir önce kafanızda şeker olayını bitirin ve tıp tan yardım alın kısaca ideal kilo ile şekeri kontrol altına alın az kilo az besin dengeli şeker şekerden korkmayın. Beterin beteri vardır sabır ve dua edin mevlam öbür tarafta inş.bu hastalık çekenlere günahlarına kefalet olacaktır. Saygılarımla eğer bir kusur işledimse herkezden özür dilerim. Allaha emanet olun yanlışım varsa düzeltin lütfen.

 • muzaffer

  kardeşimde tip1 diyabet hastası çok üzülüyorum ona

 • c. aydın

  herkeze açil şifalar dilerim

 • teoman

  çayla birlikte alınan kabuk tarçın.şekeri kontrol altında tutmamıza yardım ediyor.allah herkesin yardımcısı olsun.

 • adnan

  SLM HERKEZE.YAKLAŞIK İKİ YILDAN BERİ BENDE ŞEKER HASTALIĞINA YAKALANDIM VE PİSKOLOJİK ÇOK SIKINTI ÇEKTİM BİR ANLAMDA KABULENMEK ÇOK ZOR OLDU.HERKEZE TAFSİYEM,BEN BİSİKLET SAYESİNDE 2-3 GÜNDE HAP KULLANMAMA NEDEN OLDU.YEMEKTEN 1 SAAT SONRA YAKLAŞIK 45DK BİSİKLETLE TURLAYIN VE YEMEKTEN İKİ SAAT SONRA GÖRECEKSİNİZ KAN ŞEKERİNİZ NORMAL ÇIKACAK,HATTA 110 ALTINDA GÖRECEKSİNİZ.HERKEZE ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM.

 • orhan atıcı

  2 sene önce susamayla başladı benim hastalığım tip 2 dendi perhizle ve hap kullandım şekerim 317 den 45 lere geriledi doktor yarım hap kullan dedi ben hapı tam kullandım ama perhizi bıraktım şekerim o günden beri 90 ila 130 arasıhasta olduğumda 103 kiloydum şimdide 103 kiloyum sadece şekerden uzak duruyorum sorun yaşarmıyım kilo yönüyle önemli olan şekeri normal tutmak değilmi.saygılarımla

 • kardelen

  ben 1.5 yaşındaki diyabetli oğluma sabahki ara öğünde elma rendesine 1 çay kş tarçın karıştırıyorum o gün şekeri hep çok iyi çıkıyor deneyerek öğrendim lafta değil deneyin görürsünüz hepimize acil şifalar diliyorum yüce rabbimden

 • halil gülcü

  8 ay önce açlık 360, tokluk 530 olarak hastaneye başvurmuştum. şuanda açlık 90, tokluk 90-100 civarı. ilgilenenlerle deneyimlerimi ücretsiz ve mutlulukla paylaşabilirim. mail adresimden yazışabiliriz. herkese şifalar

 • figen

  Figen hayırlı günler 12 yıllık şeker hastasıyım günde 4kez ünsülin yapıyorum diyet yaptığım halde şekerim iyi gitmiyor lütfen yardımcı olun sürekli kilo kaybediyorum ani şeker düşmeleri ve yükselmeleri yaşıyorum şimdiden teşekkürler. Allah herkesin yardımcısı olsun

 • besra

  müjjjjjjjjde! arkadaşlar benim de 19 aylık oğlum var 8 aydır tip 1 şeker hastası 8 aydır hep araştırıyorum baktım türk sitelerinde pek bilgi bulamayacağım tüm dünyadaki tedavileri araştırdım ve sonunda nijeryada lois obyo obyo nelson adlı bir kimyager profun bitkisel bi ilaç bulduğunu okudum 2001 yılında fda onayı bile almış kendisine mesaj attım sağolsun yanıtladı 2011'in başında çıkacağını söyledi ilacın adı da 'antidiabetic phaytopharmaceutical'olacakmış inşallah yüce rabbim milyonlarca insanın duasını kabul edip gözyaşlarımızı dindirecek bu ilaç her iki tip diyabetei de iyileştiriyormuş kesin

 • Aycan Aydın

  benimde 9 yaşında oğlum şeker hastası günde4kez insülin yapıyoruz şuanda iyi allah herkese şifa versin çok zor içimacyor

 • hüseyin

  arkadaşlar bende şeker hastasıyım size şiddetle tavsiye ediyorum deneyin ve görün çay siyah çay için bol bol inaninki insülün etkisi yapıyor 300 lerd eçıkan şekerim çay sayesinde 130 lara düştü deneyin nolur ve görün

 • kemal

  iyi günler seker hastasılığıyla 5 yıldır mucadele edıyoruz. oglum kadir bu hastalığı ilk yakalandıgın da bu kadar buyuk sıkıntılarla karsılaşcamızı tahmın etmemıstık. çünkü tıp1 seker hastalıyla ilgılı fazla bılgımız yoktu zamanla oglum kadir'in gozlerımın onunde koybolmasını çok buyuk bir uzuntu ve husranla izlemekten baska bir sey gelmedıgını anlamıstım bende bu hastalıgı bır care olur dıye devamlı bızlerı yaradan allahıma sıhınarak dua edıyorum 5 yıl boyunca cektıklerımız ve cekeceklerımız devam etsede ben ve ailem umudumuzu yıtırmedık ve tum dıyebetlıler ve ailerin bırbırıne cok sıkı bir bagla baglanmasını rıca ederim dılerım ki rabbımden bu hastalıgı ve butun hastalıklara care bulunmasını dılerım sımdıden teşekkurler allah herkeze sifa versin

 • tekin cesur

  merhaba herkeze gecmis olsun ve herkeze iyi dileklerimi iletiyorum Allah yardimciniz olsun benim merak ettigim konu bu guney amerikada kullanilan ilacin ne zaman piyasaya cikacagiyla ilgili onu nerden ogrenebiliriz nasil takip edebiliriz babam seker hastasi ve bende en buyuk seker hastasi adayiyim bazen babama bakiyorum Allah kimseye vermesin dusmanimin basina bile vermesin diyorum

 • furkan

  benımde 1 yıl olucak nerdeyse şeker hastasıyım şerker hastalarına önerim spor yapmaları çok iyi geliyor(ben 15 yaşındayım)

 • tugba yılmaz

  arkadalar bu hastalıga ekşi,acımsı bitkiler ıyı geliyor ayrıca pepıno cok ıyı gelıyor allah hepimize şifa versın...sabırla inançla ve daima şükrederek yaşamak en güzeli...

 • aydemir

  şeker hastalığının bitirdiği cinselliğe nasıl kavuşulur veya nasıl önlenir

 • Ümit Arslan

  merhabalar. Ben 31 yaşınadayım. Bir aylık diyabet hastasıyım ama tip 1mi 2mi belli değil. doktorum MODY diyabet yani gençlerde görülen tip 2 benzeri diyabet olduğunu söyledi. İnsülin ve ilaç aynı anda kullanıyorum. Ama tokluklar hala en düşük 250 - 300 civarında. Neden düşmüyor bilemiyorum.

 • tuğba turan

  benim eşimde şeker 5 yıldır şeker hastası.Şu anda 34 yaşında.Enson açlık şekeri 320 tokluk 575'di çok üzülüyorum insülin kullanıyor ona rağmen çok yüksek.ilaçları bırakıp bitkileri denemek istiyoruz.halit beyin bahsettiği Hataydaki zat hakkında bilgi almak istiyorum lütfen yazarmısınız?Rabbim cümlemize derdi verdiği gibi dermanınıda lütfeylesin,bizleride sabredenlerden eylesin inşaallah.

 • melek

  16 yaşındayım be 9 yıldır şeker hastasıyım cok alıştım artk yabancılık çekmioyorum sadece buaralar yüksek cıkıo anlamadıgmdan nedenlerden dolayı stresttenoluo desem ynede bilmiorum insülin dozunu artırsamda bişe değişmeedi herkese allahtan şifa diliyorum arkadaşlar

 • senay

  bende şeker hastasıymışım öğreneli 2 gün oldu tip 1 tip 2 leri bilmiyorum daha açlık 215 tokluk 257 alışacağım inşaallah Allah sevdiği kullarına verirmiş derdi ama sanırım alışmak zaman alcak tüm kardeşlerin abilerin ablaların yorumlarını okudum bir yandanda ağladım Rabbim hepimize acil şifalar versin (Her derdin devası vardır Yalnız ölüme çare yoktur) inşaallah tıp bu hastalığada çare bulur .selam ve dua ile

 • Ercan Erdem

  Benim kızım 15 aylık. 2 ay önce tip 1 tanısı koydu.Karbonhidrat sayımını öğrendik. Durumu iyi sayılır. Arada bir şekeri dengesiz çıkabiliyor. Benim merak ettiğim şey pankreas insülin üretmiyor. Neden çünkü vucudun bağışıklık sistemi beta hücrelerini mikrop sayıp yok etmesidir. Bu güne kadar bunun nedeni tam tespit edilemiştir. Son iki ayda o kadar çok araştırma yaptım ki elle tutulur bir sonuç yok. Çünkü nedeni belli olmayan hastalığın tam çözümüde olmaz. Ben bir kanaat geliştirdim. Bence insülin üreten beta hücrelerinin yok edilme talimatını beyin veriyor. Vucudun bir programlanması varsa bu bozulmuş olmalı ve bağışıklık sistemi kendini korumak için savunmaya geçmiştir. Genetikçiler bu işi çözecek düşüncesindeyim. Allah bu hastalığa yakalnanların yardımcısı olsun. Biz anne ve babalara düşen görev ise ümitsizliğe kapılmadan yavrularımız en iyi şekilde bakmaktır.

 • murat

  Herkese Allah şifa versin.Ben de tip 1 hatasıyım Öncelikle çok yaygın bir hastalık ve rant olduğu için fazla araştırma yapılmıyor.bitkisel karışımlara gelince kardeşim o yazdığınız karışımların çoğunu kullandım onlar sadece geçici olarak düşürüyor milletin ümitleri ile oynamayın İnşaallah yakın zamanda bi çaresi bulunur Gerçekten Zor.

 • ali

  Allah herkese şifa versin...

 • hatice teke

  ben 7 yıldır şeker şeker haştasıyım ilaçlarla devam ediyordum şımdiye kadar ama artık ılaclarda fayda etmiyo ortalama şekerim 9.5 ve doktorum insüline geçmemi sölüyo nasıl başa çıkacağımı bilmiyorum allah kimseye vermesın bu hastalığı

 • esra

  19 yşndayım.15 senedir tip 1 diyabetliyim.günde bir sabah bir akşam olmak üzere ökse otu içiyorum.galiba beta hücrelerini canlandırıyormuş.deneme aşamasındayım.

 • yeşim

  birşey sorucam izninizle kayın validem şeker hastası değeri 200 ve doktor insulin kullanması gerektiğini söylemiş ama uzun süredir hep böyle kayın validemin.kullanması gereklimi sizce cevaplarsanız sevinirim

 • hüsamettin

  ben tip diyabet şeker hastayım 10 yılldır diabet tedavisi görüyorum eğzersiz yaptığımdan beri çok rahatım düzenli kullandırdıktan sonra tıp diabet 1 hastalığı çok önemli olmuyor

 • Hüseyin ŞAHİN

  ARKADAŞLAR HERKESE ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM.DOKTORLARINIZIN TAVSİYELERİNE VERMİŞ OLDUĞU İLAÇLARINI KULLANIN AYRICA, ALLAHIN BİZE LÜTFETMİÇ ODUĞU DOĞADA BULUNAN DOĞAL İLAÇLARIDA KULLANALIM.SİZLERE ALLAHTAN ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM.MUTLU GÜNLER

 • abdullah 1

  allah sevdiyi kulunu hastalikla maliyla bazende coluk cocuguyla sinar bende 20 gun once ogrendim sukur etmekten baska birsey diyemem veren allah alan allah sihati herkese acil sifalar beygamberler bile hastalikla sinandi sevabiniz sihatli insanlardan fazla yazilir yaptiginiz hersevapta

 • nevzat

  15 yıllık şeker hastasıyım. ota çöpe çok güvenmeyin. Bilime hekime takıp edin . spor yapın .yürüyün. düzenli yiyin için . şeker re ekmeğe kaldırın. sağlıklar.

 • ŞeNer

  Bir tutam Ökse otunu 1 bardak ılık suya koyup 10 saat bekletin günde 2 kez için,çok faydasını görceksiniz,yanlız ökse otunun dalları ve yaprakları olacak,YÜCE MEVLAM hepimize şifalar versin.

 • Mutlu Hasta

  Merhaba ben 17 yaşında bir gencim 16 yaşında tip 1 diyabet oldum.Ancak ben birşeyi çok merak edıyorum. Ben kan tahlili yaptırdım 275 çıktı ben hastahanede yatmadım ama ben gunluk yemeklerımı yıne yedım sadece çikolatardan kıstım ancak o 10 gun içinde yine çikolata filan yedım ancak çok az neyse 10 gün sonra gittim hiç diyet yapmadıgım halde şeker 293 çıktı yanı normalde sadece 1 ekmek yemek şekeri oldukca yukseltıyorkı ben 10 gun boyunca ekmek yedım yemek yedım çok az olsada çikolata yedim. Ancak nasıl şeker komasına girmedim üstelik 10 gün boyunca. İnsulin almadım.Yeni yeni insulim üretimi bitmiş deseniz ilk kan tahlili olmadan 2 hafta önce belirtileri çıktı zaten insülin üretimi çoktan bitmiştir.Yani hayret değilmi.

 • hatice

  arkadaşlar bende 1 yıldan beri şeeker hastasıyım bazılarınız 4yılmış onlara acil şifalar diliyorum . şeker hastalığıçok kötü birşey hergün iyne yapmak beslenmene dikkat etmek çok zor bunları yaparken dahaçok sıkılıp şekerim dahaçok yükseliyo . bitkisil tedavi iyigelirmibilmem ama ben bitkisel tedevi denemek istiyorum...

 • arzu

  merhaba benim iki kızım diyabet insülin kulanıyor bir gün bu derde derman bulunacak tek umudum odur herkese acil şifalar umudumuz dodtorla bunun için çalışan doktorlara teşekürler herkese acil şifalar

 • hikmet güney

  slm alykm hepnize duaederim.inşallah iyileşirsiniz. bede şeker hastası olduğumu ögrendim yazılarınızı okuyom

 • hasan eltan

  merhaba . benim babam şeker hastası ve şeker çok yüksek 500-600 civarında . ama şekerein yükseldinin belirten hiç bişey yok ne çok su içiyor nede tuvalete sık sık gidiyor. kendini çok rahat hissediyormuş. ama biz korkuyoruz bunun nedeneini bilen birisi varsa lütfen cevap yazsın

 • Erkan ERDOĞAN

  merhabalar bende yaklaşık 3 yıldır şeker hastasıyım ve şekerin en büyük düşmanının en büyük düşmanının kilo oldugunu anlamam uzun sürdü şu an insilün kullanmıyorum ama bu kilo ile devam edersem vücut iflas bayragını çekecek bende acilen bu kilo verme kervanına katılmak istiyorum ama diyetisyenlerin verdikleri diyetler bana göre olmuyor kullanışlı bir diyet yapan varmı

 • Akif

  Bütün diyabetli kardeşlerime geçmiş olsun bende mayıs ayından beridir tip 1 diyabetim 28 yaşındayım insilün kullanıyorum Rabbim hepmize acil şifalar versin, akdeniz üniversitesinde adacık naklini bulan ve yapan bir profösör var adını hatırlayamadım, acaba yaptıran varmı yazdığına göre 5yıl ömrü oluyomuş adacık naklinin sonra gene insilüne devam, bide adacık nakli için gerekli organ bağışı yokmuş, herkese geçmiş olsun acil şifalar Rabbimden :(

 • şükrü

  ben iki aydır şeker hastasıyım ozon tedavisi yöntemini duydum ne derece etkili bilmiyorum tedavi olan varsa bilgi verebilirseniz sevinirim allahım herkese şifa versin

 • zehra çakır

  bende 15senedir diabetliyim bitkisel birşey kullanmıyorum ama burdaki paylaşımlar hoşuma gitti diabetli arkadaşım yok hiç

 • nihat ayhan özmen

  bende 10yıllık tip2 şeker hastasıyım şimdiye kadar bitkisel ilaçlarla ve normal ilaçlarımla insulin kullanmadan bu zamana geldim yurumenin çok faydasını gördümve ayrıca spor gerekli diyorum herkese şifalar diliyorum

 • ALEMA INAT ÖMRUM

  SLM ARKADAŞLAR BEN 24 YILIK SEKER HASTASAYIM SORULARINIZ VARSA CEVAP VEREBILIRIM

 • tahsin POLAT

  Benim oğlum iki yıldır diyabet hastası.Biz bir yıldır Ankara da bir kulüpte profosyenel olarak haftada dört gün yüzüyoruz.Yüzdüğü öğünlerde insülin vurmuyoruz şekeri de güzel regüle oluyor.Bence bitkileri boşverin spora ve insülüne devam edin.Birde çocuğun morali de düzgün oluyor.Hepimize sağlıklı diyabetsiz günler....

 • özdemir..k

  slm arkadaşlar ömür boyu bizimle yaşayacak olan bu hastalıgı allahın taktiridirki bu hastalıkla yaşayacahız bu hastalık sitresli insanları sevmez sirtese kendimizden ne kadar uzak tutarsak ve perizimizi düzgün yaparsak ne mutlu bize derim allah şeker hastalarına şifa versin buda bizim kaderimizmiş ....

 • selaattin can

  tokluk kan şekerim 510, açlık kan şekerim 380, ilaç kullanmıyorum. sadece çörek otu ve çörek otu yagı kullanıyorum.herhangi bir raahatsızlıgım yok.

 • elif

  s.a ben4 senedir tip1diyabetim benim gibi olan hastalara acil sifalar allahtan

 • göksel

  23 yaşından beri 16 senedir diabetle birlikte aslanlar gibi yaşıyorum. son söz olarak şunu söylemek istiyorum .gerçek karanlıkta yaşamayana karanlık tarif edilemez .değerli insanlar hepinize saygılar sevgiler.

 • Sultan TIĞLI

  öncelike geçmiş olsun rıza bey sorunuza cevap vereyim istedim doktorunuz insülün demişse tabiki onun bu tedavisine asla söz söyleyemem ama açlık ve tokluk kan şekeriniz hakkında da yorum yapmak gerekirse çok aşırı yüksek değil ama acaba bu değerler sizin vücunuzu ne kadar etkiliyor diabet uzmanlarının ve dahiliye uzmanlarının kararı insülinse söyleyecek söz yoktur geçmiş olsun efendim allah acil şifalar versin sizden diyetinize uymanızı ve stresten uzak kalmanızı istirham ediyorum saygılarımla...

 • RIZA SADE

  27 yaşındayım açlık akn şekerim 127 1 saatlik tokluk şekerim 229 doktor insülin diyor bukadar kötü mü bu oranlar ya

 • SULTAN TIĞLI

  MERHABALAR CANAN HANIM 27OCAK 2009 DA YAPMIŞ OLDUĞUNUZ YORUMUNUZA ÇOK ÖZÜR DİLEYEREK ANCAK CEVAP VEREBİLDİM CANAN HANIM İNSÜLİN ÖYLE BİR İLAÇTIR Kİ ŞEKERİNİZİN ÖLÇÜSÜ ÇOK YÜKSEKLERDE ÇIKMIŞ OLSA ALLAH IN İZNİYLE DÜŞÜRECEKTİR VELAKİN SİZİN UYGULADIĞINIZ İNSÜLİN DOZU YETERLİ GELMEMİŞ OLABİLMEKLE BİRLİKTE STRESLİ OLMANIZ, HAREKETSİZ OLMANIZ,DİYETİNİZE DEVAM EDEMEMENİZ GİBİ DURUMLAR İLAÇALRIN SİZDE ETKİLİ OLMAMASINA SEBEBİYET VERMİŞ OLABİLİR BU ETAPTA EN DOĞRU YAPMANIZ GEREKN DOKTORUNUZA BAŞVURMANIZDIR.ŞİFAL BİTKİLER HUSUSUNA GELİNCE ŞİFALI BİTKİLERİN SEÇİMİ ÇOK ÖNEMLİDİR BAZI ŞİFALI BİTKİLER VE İLAÇLAR BİRLİKTE ALININCA BİRBİRİNİ NÖTROLİZE ETTİĞİ İÇİN YANİ ETKİSİZ HALE GELDİĞİ İÇİN İŞE YARAMAMAKTADIR ALLAH(C.c)MUHAKKAKİ ŞİFAYI DOĞAYA GİZLEMİŞTİR AMA HANGİSİ DOĞRU HANGİSİ YANLIŞ ARAŞTIRMALALRLA BİLİNEBİLİR O YÜZDEN ŞİFALI BİTKİ KULLANIMINDA DA MUTLAKA DOKTOR ONAYI GEREKMEKTEDİR... ALLAH ACİL ŞİFALAR VERSİN İNŞALLAH DİYELİM ESSELAMUNALEYKÜM

 • SULTAN TIĞLI

  SEVGİLİ AYNUR HANIM 14 MAYIS 2009 PERŞEMBE GÜNÜ YAPMIŞ OLDUĞUNUZ YORUMA ÇOK GEÇ OLSADA ÖZÜR DİLEYEREK CEVAP VERMEK İSTEDİM AYNUR HANIM ÖNCELİKLE ŞUNU BELİRTMEK İSTERİM Kİ ŞEKER HASTALIĞI ABARTILACAK KADAR KÖTÜ BİR HASTALIK DEĞİL ÖNEMLİ OLAN TEDBİRİNİ ALMAKTIR.ALLAH''IN KULLARINA NERDE NE ZAMAN MUSİBET YADA SIHHAT VERECEĞİ BELLİ OLMAMAKLA BİRLİKTE BUGÜN YARIN NE OLACAĞIMIZDA SİZLERİNDE BİLDİĞİ GİBİ BİLİNMEMEKTEDİR.ŞU VARKİ İLİŞKİNİZ BENİM İLGİ ALANIM DEĞİL SİZİN BİLCEĞİNİZDİR LÜTVEN CANINIZI SIKMAYIN VE UNUTMAIN ŞEKER HASTALARININ MORALA ÇOK İHTİYACI VAR ALLAH(C.C) RAHMETİ VE BEREKETİ ÜZERİNİZE OLSUN SİZE YARDIMCI OLABİLMİŞİMSE NE MUTLU

 • SULTAN TIĞLI

  Öncelikle ALLAH(c.c)rahmeti ve bereketi üzerinize olsun saygıdeğer okurlarım.Evet uzunca bir aradan sonra yorumlarınızı ancak okuyabildim.Birtakım sebeplerden dolayı okuyamadığım ve yazamadığım sitemize çok Biiznillah dönebildim o sebeple çok mutluyum.İnşallah bundan sonrada site görevlilerimiz uygun görürler ve sizde faydalanmak isterseniz yazılarıma devam etmeyi düşünüyorum.Bu arada öncelikle kaleme almış olduğum diabetle ilgili yorum yapan ve29 mayıs 2009 da sorusuna cevap veren okuyucumuza çok özür dileyerek geç olsada cevap vermek isterim Ayşe hanım Tokluk kan şekerinizin 42 olması değerlerin (70/115 mm/hg)altında olduğu için normal değil tabi ki ama sonucu değerlendirirken bizim için hangi şeker altiyle bakıldığı ve aletin güvenirliliğide çok önemli ve sizin o an ki haliniz!acaba açlık hissi,titreme,terleme aşırı sinirlilik,hassasiyet,bilinç kaybı,başağrısı vs vs.gözlemlediniz mi şayet ki bu durumlar varsa en kısa zamanda eğerki gitmemişseniz bir dahiliye doktoruna gidip gerekirse şeker yüklemesi testiyle net sonuç elde edilecektir saygılarımla ALLAH a emanet olun RABBİ TEALA acil şifalar versin inşallah(acil tıp teknisyeni Sultan YİĞİT TIĞLI)

 • ayşe

  merhaba ben 23 yaşındayım geçenlerde gün arasında yani tokken şekerimi ölçtüm ve 42 çıktı normal mi?

 • merve akdemir

  merhaba.ben merve, 16 yaşındayım. bende diabetliyim, öğreneli 14 gün oluyor,ablamda(30), halamda amcamda teyzemde dedemde yakın akrabalarımzda diabet var,bende sınırdaydım ve son zamanlarda çok fazla tatlı yiyince vücüdüm kaldıramadı , açığa çıkardı.Kendimi o kadar kötü hissttim ki ilk günlerde. Çok mutsuzdum kafama çok taktım. Ama alışacağım bununla yaşamasını öğreneceğim inşallah.Allah dan geldi seve seve taşırım bu yükü. ama bazen çok fazla umutsuzluğa kapılıyorum. çaresi bulunur mu bilmiyorum allah hepimize yardım etsin

 • aynur

  selamlar.. ben 20 yaşında bir gencim diyabetli biriyle birlikteliğim var çok seviyorum fakat ailem şeker hastası diye bu evliliği onaylamıyor. daha 23 yasında seker hastası ileride çok sorun olacağını söylüyor ama ben bırakamıyorum :(

 • DOĞAN

  yaklaşık 45 gündür şeker hastası oldugumu öğrendim.32 yaşındayım.ama işin ilginç yani doktorlar halen benim tip 1 mi yoksam tip2 olduguna karar verememeleri..kimileride balayı dönemi diyor.allahım bu şeker hastalığına karşı şifa ver bize.allah hepimize yardım etsin.

 • naz berke

  ben diyabet konusunda oldukca yoğun bir araştırma içine girdim bende diyabetliyim açlık kan sekerim 300 tokluk 400 idi bunu gördüğümde şok oldum öncelikle hafıf tempolu koşmaya basladım spor şeker düşürüyor sonra ökse oyunu kullandım sonuç cok güzeldi ilaçlarımı asla kullanmadım ama mersin uyaprağı ökse otu ve tarcın derdime çare oldu

 • emre

  merhaba tüm şeker hastaların dikkatine lütfen yaralarınızı ihmal etmeyin yarası olanlarda mutlaka doktor kontrolunde hiperbarik oksijen yada ozon tedavisiyle yaranın hızlı kapanmasını sağlayın

 • garib

  selamün aleyküm, kan sekerinin düsmesine cörek otu cok fayda sagliyor,,Her gün sabah ac karnina 1 tatli kasigi agziniza alip cigneyip suyla yutarsaniz gercekten rahatlama oluyor,tavsiye ederim..ama devamli yapmak lazim..Ayrica dinclik veriyor bedenen..

 • habib izci

  (14.04.2009 şeker hastasıyım.Tıbbi ilçları çok kullanmama rahğmen hiç bir fayda görmedim.Hiç ünsülün kullanmadım.kendim geliştirdiğim ve bitkilerden elde ettiğim bi karışımı sizlerle paylaşmak istiyorum.HAZIRLANIŞI:50 GR DAĞ KEKİĞ,75 GR TAR YAVŞAĞI,50 GR BÖHRTLEN YAPRAĞI,75 GR TAZE ZEYTİN YAPRAĞI,4A ADET ÇAM KOZALAĞI,KABUĞUYLA BİRLİKTE PARÇALANMIŞ LİMON,10 GR KARANFİL,4 LT SU İLAVE EDİLEREK KAYNAMAYA BAŞLADIKTAN SONRA BİR GECE DİNLENDİRİNİZ.SONRA SÜZEREK ŞİŞELER KYUNUZ.SABAH VE AKŞAM YEMEKLERDEN SONRA 1 FİNCAN İÇİNİZ . (C.C)ALLAH KENDİ ECZANESİNDEN BÜTÜN MÜSLAMAN VE MÜMÜN KARDEŞLERİMİZE ŞİFA NASİB EYLESİN.BANA ULAŞA BİLECEĞİNİZ 1 CEP TELEFONU NUMARASI:0546 764 81 5

 • canan

  merhaba ben de 2 senedir şeker hastasıyım insülin kullanıyorum ama hiç fayda etmiyo denemediğim şifalı bitki kalmadı ama hiç faydası göremedim sizden yardım bekliyorum allah herkese şifa ver sin cemi cümlesi ile benide kurtarsın

 • MESUDE

  BENIM KIZIM 8 YASINDA3 YILDIR DIYABET HASTASI DR ABTULLAH BEREKET SU AN AZER BAYCANDA YASIYOM PINAR OKURSAN KOKIYI OP 00994124964119 SENI COK ARADIM PINARCIGIM CEP00994504975858 MUTLAKA ARA VEYE MSAJ AT GORUSELIM

 • halil

  ben 2 yıl önce ani rahatsızlanarak acil olarak hastaneye kaldırıldım.şikayetim karın bölgesinde aciı sancıydı yapılan teknikler sonucunda hepatit b tasıyıcısı oldugumu ögrendim daha sonra safra kesesi hastası oldugunu ögrendim safra kanalım tıkandıgı için orda gereken pislik karacigerime büyük bir tahribat verdigim içim bütün bunlar sonucunda seker hastalıgı kaldı safra kesem alındı hepatit b dende şikayetim olmadı aama seker hastalıgı devam ediyor hangi bitkileri önerirsiniz artı hepatit b için yaptırmam gereken tetkikler varmıdır.? safra kesesi hastalıgı oldugum sırada cok sararmıştım kanser riskim varmıdır?bilgileriniz için şimdiden teşekkürler

 • AYNUR

  merhabalar benim doğuştan şeker hastası bir yeğenim var su an 1.5 yaşında ve sürekli tedavi olması gerekiyor sekeri sürekli 400-500 olarak seyrediyor.doktorlarda şaakın durumda bu konuda yardıma ihtiyacımız var.

 • ufukdemir

  60 yaşında hipertansiyon.Tip2 diabet,HepatitB taşıyıcısıyım.Bütün bu arazlar tesadüfen 5o yaşımda hiç belirti vermeden ortaya çıktı.Perhiz ve ilaçlarla düzelemiyorum tavsiyeleriniz?

 • bilge

  benim 9yaşındaki kızm tip1diyabet sabah akşam insülin kullanıyoruz yeni daha 35 gün oldu öğreneli çok zor hala şokundayız ama kızım alıştı ve doktorunun sözünü dinliyo ALLAH herkese şifalar versin umudumuz hep olacak

 • ferda

  ben 34 yaşındayım ve şekerim sınırda yeni öğrendim doktorum beni çok korkuttu tatlı olan her şeyi yasakladı beni yemiyor diye eşim ve iki kızımda yemiyor canlarım benim ayrıca allah c.c. bütün müslüman kardeşlerime acilşifalar versin.31.10.2008

 • demet

  benide oglum 6yasında gectimiz şubat ayında diyabet oldu cok sıkıntılı günler gecirdık mevlam herkeze acil şifalar versin inş tez zamanda cözüm bulunurda bütün dıyabetlıler rahata erer

 • ismail kanaç

  50.yaşındayım.8 yıldır 2 tip şeker hastasıyım.düzenli diyet ve tıbbi ilaç kullanıldıgında kendimi cok iyi hissediyorum tüm hastalara ALLAH tan şifa dilerim .

 • şeref deniz

  bende şeker hastasıyım. herkese acil şifalar, bunu yanısıra tansiyon,hepatitB ve kolon kanseriyim. sağlık ve selamlar allaha emanet olunuz.allahtan ümit kesmeyiniz. asla

 • pınar

  benim oğlum 1.5 yaşında diyabet olduğunu öğrendim çoook üzüldüm şimdi 3 yaşında.doktoru prof. dr abdullah bereket herkeze öneririm .Ayrıca diyabetlilerin 3 ayda bir muayeneleri şart.

 • fehmi yıldırım

  benim de annem şeker hastası bizde yeni öğrendik bu hastalık hakkında ilgi edinmeye çalışıyorum.ayrıca annem yediklerine asla dikkat etmez.neyse herese çok geçmiş olsun

 • mukadder

  zehracım sakın üzülme gerçi elde değil ama beslenmene çok dikkat et inşallah sizin gibi gençlere bir çare bulunur biliyormusun ben hsatalığımı söylemeye bile korktum üç ay hiç konuşmadım ama doğru değildi şimdi ise ben çok tatlıyım allah biraz daha tatlandırdı diyorum hepimize acil şifalar

 • zehra

  selam ben 17 yaşındayım ve tip 1 diyabet olduğumu 1 ay önce öğrendim anca toparlandım günde 4 kez insüln yapıyorum kendime. ama alıştım sayılır. dikkat ettikten sonra ve moralle tabiki bu hastalıkla yaşayabilirz allah'ın izniyle. her şeyin çok güzel olacağına ve gerçekten de dursun demircinin dediği gibi bunun rabbimizden bize bi armağan olduğuna inanıyorum. taşkın bey kızınız için bu rakamlar normal hem yaş itibariyle hem de daha çok yeni teşhis konmuş. benim de şekerlerim bi iniyor bi çıkıyor.zamanla düzelir inşallah siz sakin olun allah hepimize sabır versin. :(..

 • mukadder

  merhaba bu hastalığın bütün inceliklerini biliyorum çünkü annemde şeker hastasıydı şimdi dört kardeşiz hepimizdede şeker var önce çok üzüldüm ama şimdi dietime dikatediyorum 4 yıldır ilaç alıyorum 120 geçmiyor doktorların söylediklerini yapalım sağlıklı olduğumuzu görücücez hepimize allah kolaylık versin

 • ben tülay

  eşimde şeker çıktı henüz çok yeni ne yapacagız henüz bilmiyoruz doktora gidecegiz inşallah iyi olur ama zor gözleri bozuldu şimdiden herkese şifalıkklar şifalı ot varmı acaba şekerliler için merak ediyorum

 • yıldız

  selam benimde kardeşimde bu hastalık çok zor kendisi de hamile acaba bebeye zararı olurmu düşünüyom Allahım hepinize acil şifalar versin...

 • meral

  sevgili kübra,insülin pompası hakkında sana yardımcı olabilirim.ben 1,5 yıldır kullanıyorum ve memnunum.tlf:0505 894 08 66

 • kübra

  sevgili arkadaşlar bende 2,5 yıldır diyabetliyim ve 15 yaşındayım insülin pompası kullanan varsa eğer bilgi verirseniz çok sevinirim bende pompaya geçmek istiyorum fakat nasıl ve nerden alınacağı konusunda bir bilgim yok yardım ederseniz sevinirim RABBİM BÜTÜN HASTALARA ACİL ŞİFALAR VERSİN

 • gulay

  dun ogrendik esimin diabetik oldugunu. sok olduk hic beklemedigimiz birseydi. sasirdim ve cok da uzuldum. suan butun internet sayfalarinda sifa arar gibiyim. ALLAH IM HERKESE SIFA VERSIN. INSALLAH yenecez bu hastaligi... bilmedigim icin ogrenmek istiyorum glucose 382 cikti bir diabetik icin cok mu yuksek bir rakamdir bu?

 • emel

  ben 18 yasındayım 4 senedır seker hastasıyım 4 aylık bır kızım var allah herkese ıyılık versın

 • çetin usta

  selamun aleyküm kardeşlerim,yüce MEVLA herkese sağlık sıhat ve bu hastalığa dayanma gücü versin İNŞALLAH.zeytin yaprağı düşürmeye iyi geliyor kendim kullanıyorum faydasını gördüm.ALLAHIMA emanet olun acil şifalar

 • osman

  2,5 yaşındaki Derin yavruya , bütün yavrulara ve şifa bekleyenlere bende bir diyabet hastası olarak Sonsuz Rahmet Sahibi Yüce Mevladan acil şifalar diliyorum. İnancımız ve Dualarımız bize kuvvet verecektir.

 • nurettin 11nisan 200

  iyi ve saglık günler dileyerek yazıma başlıyorum diebet hastalarının tedavi sürecinde arzulamadıkları tedavi sistimi insülindir eger doktorunuz öneriyorsa dr nuzla bu konuda pazarlık etmeyin otlara çöplere fazla inanmayın tıptan şaşmayın kendim bir diabet tıp 2 dibethastası olarak herilacı kullandım çözümü insülin ve haftada 4 kez 5km yürüyüşte buldum lütfen şu yalan dünyada kendi saglımız için zaman ayıralım ozaman 24 saat,a yalnızca 45 dk saglıgımız ve vücudumuz yüce yaratan allahın emaneti bizlere emanete ihenet etmiyelim diyetimize dikkat edelim tüm diabet hasta kardeşlerime acil şifalar

 • ramazan çil

  sayın taskın çocugunuzu en kısa zamanda ankara hacettepe üniversitesi endokrin bölümünde hocalardan docent dr.nazlı gönç veya prof dr. ayfer kaşifogluna mutlaka muayene ettirin.telefonlarını vereyim 0312 305 1124 veya 0312 305 1188 allah yardımcınız olsun.

 • dursun demirci

  selam arkadaşlar. ben 24 yaşındayım. yaklaşık 3 ay önce öğrendim tip 1 diyabet olduğumu. ALLAH (c.c.) hepimizin yardımcısı olsun. unutmayalımki hastalık bizim için belkide bi ödül RABBİMİZDEN.

 • sevilay

  benım annem şeker hastası 20 yıldır çok ıyı bakıyoruz derken tırnağını keserken parmağında yara açmış parmağını aldırdık lütfen çok dıkkatli olun biz çok üzüldük şu anda yarası ıyıleşmek üzere paylaşmak ıstedim her kese ALLAH ıyılık versın

 • TAŞKIN

  Benim 2 yaşındaki kızım Tip 1 Diyabet hastası.Teşhis 1,5 ay önce kondu dışarıdan inisülin yapıyoruz ve şeker hala dengeye girmedi bir 30 a düşüyor bir 400-500 lere çıkıyor NPH inüsülinden LANTUS inisüline geçtik dengeleyici olarakda HUMALOG dan REGÜLER egeçtik sorun hala devam ediyor ne olur bana bir yol gösterin

 • akif

  merhabalar kardeslerimbemde seker hastası oldugumu yenı ogrendım işin kotusu tatlıyı cok sevenlerdenım ama sonumuz nasıl olur bılmıyom herkesegecmısolsun

 • çağlar

  merhaba, eşim yaklaşık bir yıldır diyabet hastası, gerçi bu durum için hasta demek bence doğru değil. dönüp baktığımızda bir çok insanın diyabetli olupta uzun yıllar yaşadığını görüyoruz. bence en önemli şey moral... bir uyarı kesinlikle diyabetik yazan ürünlere aldanmayın. ben uk dan eşim işin sözde diyabetik olan ürünler satın aldım ve malesef şeker yaklaşık 15 gündür 300 civarı... bir diğer nokta ise maximum 5 yıl içerisinde diyabetin çözümünün bulunacağına inanıyoruz zira tıp ivmeli bir şekilde ilerliyor. herkese saygılar

 • Mahmut Nedim Karcı

  Aktarlarda satılır-Bir kısmı,BODUR MAHMUT, bir kısmı YAVŞAN OTU der.Erzurum Atatürk Üniversitesince da şeker düşürücü olduğu açıklanmıştı.Küçüklüğümden beri bilirim.Güneydoğuluyum şeker hastaları kaynatıp kullanırlardı,8 aydan beri dir bende diyabet hastasıyım.İlaçlarımı aldıktan sonra kullanıyorum.Faydasını gördüm.Sabah kahvaltıdan sonra,akşam yatarken bir cezvede bir kaynar olacak şekilde kaynatıp soğutup içiyorum.Akşama kadar ne terleme ne susama ne fazla idrar,çok rahatlık veriyor.Kullanmak isteyenlere sadece tavsiyedir.Dilerim Her kes bu hastalıktan kurtulur,yada birlikte yaşamaya alışılır.Ben alışamadım alışmaya çalışıyorum.Allah'tan Herkese acil şifalar diliyorum.

 • derin

  merhaba ben derin 2.5 yaşındayım yaklaşık 1 senedir şeker hastasıyım RABBİM hepimize acil şifalar versin

 • 06 sema

  yeni öğrendim şekerli olduğumu ben tatlıları çok severim ben şimdi ne yapacağım çok şaşkınım

 • nurettin yağcı

  merhaha şeker hastası arkadaşlar 47 yaşındayım 7 yıldır diabet hastasıyım bizim ailemizde 1969 dan belli diabet var uzun yaşamin sırrı nefsinize hakim olmanız şundan azıcık yesek birşey olmaz kaçamagı yaparak diyetinizi bozmayın yürümeye spora devam saglıklı günler dilerim

 • ZEKERİYA UZUNALİOĞLU

  BÜTÜN ŞEKER HASTALARIMIZA ALLAH(C.C)DAN ACİL ŞİFALAR DİLERİM.ŞEKER HASTALIĞINA İYİ GELEN BİTKİSEL KARIŞIM: 100.GR.DÖVÜLMÜŞ ÇÖREK OTU 100.GR.DÖVÜLMÜŞ ARPA 100.GR.DÖVÜLMÜŞ BUĞDAY 100.GR.ACI ÇAM SAKIZI BU KARIŞIMI 2,5 LİTRE KAYNAR SUYA KOYUP 15 DAKİKA DAHA KAYNATIP SOĞUDUKTAN SONRA BİR ÇADIR BEZİ VEYA TÜLBENT İLE SÜZDÜRÜN,POSASINI ATIN.BİR SÜRAHİYE KOYUP BUZDOLABINDA MUHAFAZA EDİN.HER SABAH ERKENDEN AÇ KARINA 1 KAHVALTI BARDAĞI İÇİN VE EN AZ 6 AY DEVAM EDİN.TAKDİR ALLAHINDIR.NİŞASTALI,KARBONHİDRATLI YİYECEKLERDEN UZAK DURUN.KEPEK EKMEĞİNİ YEYİN.TUZSUZ VE YAĞSIZ YEMEK YEMEYİ TERCİH EDİN.ŞEKER VE ŞEKERLİ KESİNLİKLE YEMEYİN.TATLANDIRICI KESİNLİKLE KULLANMAYIN.ÇAYLARINIZI ŞEKERSİZ İÇMEYİ ALIŞKANLIK EDİN.İYİLEŞECEĞİNİZE İÇTENLİKLE İNANIN.MEYVELERİNİZİN KABUKLARINI SOYMADAN YEYİN.HER AKŞAM DÜZENLİ OLARAK SPOR YAPIN.SPORSUZ BİR YAŞAM DÜŞÜNÜLEMEZ.

 • erkan

  ben 1986 dan beri diabetliyim.yaklaşık 21 sene.herkese acil şifalar dilerim.az yemek yiyin,sıksık yiyin.sakın heveslenip azda olsa tatlı birşeyler yemeyin.tercihiniz sebze yemekleri olsun.

 • ömer

  merhaba bn 1.5 yıldır şeker hastasasıyım 3 AYIK ortalamamcok yüksekcıktı.ailem cok üzgün. .(NOLUR ŞEKERİN ÇÖZÜM YOLUNU BUNLUN)!!!ALLAH HERKEZE ŞİFALAR VERSİN.Ben şekerin yok olcağına inanıyorum!!İŞALLAH HERKEZİN ŞEKERİ GEÇER......

 • TALİP

  SELAMÜN ALEYKÜM KARDEŞLERİM benim eşim 6 yıldır şeker hastası yaşı 45 size danışmak istediğim bir konu var ben yaklaşık 1 senedir bir doktora götürüyorum eşimi eşimi bu doktora götürmeden önce eşimin kilosu 64 kilo idi şimdi ise 81 kilo oldu ayrıca insülini üç öğün 20 derece insülin alıyor ve doktor tok karınla vurunmasını istiyor günlük üç öğün anafranil ve günlük birkez paxil ve glukofen hap kullanıyor.başka doktorlar bu doktoru bırakmamızı istiyor sizden tavsiyelerinizi bekliyorum Allah bütün çaresiz hastalara acil şifalar nasip etsin

 • NİSA

  yaa bnim babm diabetli_şu aralar hep yüksek çkıoo 300lerde falan:-(ne ilaç ne serum ne egzersiz düşüremioss çok üzülüorumm yaww

 • MERVE

  adım merve ,bende 1 senedir şeker hastasıyım.dikkat ediyorum kendime.arkadaşlarım dikkat edin o kadar,bide düzenli spor yapın.spor ilçlardan daha önemli.bende 16 yaşındayım, ve dikkat edyorum.arkadaşlarım sakın üzülmeyin ,üzülürseniz kendinize yaparsınız.herkese şifalar diliyorummm.bol bol ceviz ve mantar ve yer elması yiyin ,bu yiyecekler antibiyotik gibiymiş şekere.arkadaşlar hadi iyi günler....

 • neslihan

  babanem 70 yşında günde 4 kez inslin vurulyr derecesi 12 di doktr araclğyla 10a düşrdk sekri haladüşyr 8e indrdm hala etkiliyor ana ve ara öğünleri atlatmamasına rağmn napmalym

 • dilara

  merhaba arkadaşlar ben şuan 11 yaşındayım 2 yıldır tip1 şeker hastasıyım bu aralar hca1b testlerim yüksek çıkıyor düşürmem için önerilerinizi bekliyorum allah bütün şeker hastalarının yardımcısı olsun.

 • DİLARA

  ben 2 yıldır tip1 şeker hastasıyım.en kısa zamanda bu hastalıktan kurtulmak istiyorum . hc a1b testim bu ara

 • yusuf

  Selamün aleyküm değerli kardeşlerim Allah tan hepinize acil şifalar vermesini diliyorum Allah a emanet olun.

 • DİLEK

  6.5 aydır tip 1 diabet hastasıyım.bu zaman zarfında spor ve diyet yapıyorum.En azından şeker yükselmelerim olmuyor.Sizlerde mutlaka diyetisyene gidin ve günlük yaşantınızdan sporu eksik etmeyin.En önemliside moralinizi yüksek tutun ve şeker hastası olduğunuzu beyninizden silin.HEPİNİZE ALLAHTAN ACİL ŞİFALAR DİLERİM.

 • Zekeriya UZUNALİOĞLU

  BÜTÜN ŞEKER HASTALARIMIZA ALLAH(C.C)DAN ŞİFALAR DİLER,ŞEKER HASTALIĞINA İYİ GELEN BİTKİSEL KARIŞIM: 100.GR.DÖVÜLMÜŞ ÇÖREK OTU 100.GR.DÖVÜLMÜŞ ARPA 100.GR.DÖVÜLMÜŞ BUĞDAY 100.GR.ACI ÇAM SAKIZI BU KARIŞIMI 2,5 LİTRE KAYNAR SUYA KOYUP 15 DAKİKA DAHA KAYNATIP SOĞUDUKTAN SONRA BİR TÜLBENT İLE SÜZDÜRÜN,POSASINI ATIN.BİR SÜRAHİYE KOYUP BUZDOLABINDA MUHAFAZA EDİN.HER SABAH ERKENDEN AÇ KARINA 1 KAHVALTI BARDAĞI İÇİN VE EN AZ 6 AY DEVAM EDİN.TAKDİR ALLAHINDIR.NİŞASTALI,KARBONHİDRATLI YİYECEKLERDEN UZAK DURUN.KEPEK EKMEĞİNİ YEYİN.TUZSUZ VE YAĞSIZ YEMEK YEMEYİ TERCİH EDİN.ŞEKER VE ŞEKERLİ KESİNLİKLE YEMEYİN.TATLANDIRICI KESİNLİKLE KULLANMAYIN.ÇAYLARINIZI ŞEKERSİZ İÇMEYİ ALIŞKANLIK EDİN.İYİLEŞECEĞİNİZE İÇTENLİKLE İNANIN.MEYVELERİNİZİN KABUKLARINI SOYMADAN YEYİN.HER AKŞAM DÜZENLİ OLARAK SPOR YAPIN.

 • asel

  Allah rızası için günde bir ekmek bile olsa sadaka verin.1 sadaka 1000 belayı def eder.

 • seyhan dalkılıç

  Ya gerçekten herhangi bir yolla tip 1 diyabetten kurtulan var mı? Eğer varsa burada yazarsanız inanın çok büyük sevap kazanırsınız. Hep birileri iyi olmuş diyorlar. Ama ben iyi oldum diyeni duymadım. Varsa paylaşalım. Çünkü benim 3,5 yaşında oğlum 1 yıldır diyabet. Ve çalmadığımız kapı kalmadı. Daha nice çocuğun iyiliği için bilgileri paylaşalım. Hepinize acil şifalar.

 • zafer

  benim oğlum 11 yaşında 1 ay once tip 1 teşisi kondu her şeyi araştırıyorum ama en çok namazlarımda tum yavrular için dakıkalrca dua ediyorum allah tum aile ve yavrularına yardımcı olsun inşallah bi çaresi bulunur

 • murteza

  çoçugum 4 yaşında bir yıldır tip 1 diyabet hastası hiç bir tedavisi çıkmadı. bu konuda bilgisi olan varsa bize yardımcı olurmusunuz

 • tulay

  100 gr arpa 100gr buğday 100grçörek otu 100 gr acı çam sakızı bu terkibi 43 gün kullandım gizli şekerim vardı en son doktora gittiğimde ne yaptıysan ne kolestrolün ne de gizli şekerin kalmamış dedi. Allahıma şükür ama yine de kendime dikkat edip tahlillere devam edeceğim çünkü inanması çok güç.

 • selda öter

  merhaba öncelikle bu bölümü ayırdığınız için tşk ederim bundan 3 hafta önce doktora gitim açlığım 121 çıktı tokluk 152 çıktı.sizce bu normal mi? diyetle düşürdüm ama bir kere 158 ve 140 oldu bazen çok normal çıkıyor bazen de yüksek çıkıyor.sizce bunun bir tedavisi ya da çaresi var mı?bu durum geçici mi yoksa kalıcı mıdır?şuan açlık90-80 arası tokluk 97-100 arasında. cevabınızı dört gözle bekliyorum iyi günler

 • AVNİ YILMAZ

  7 AYDIR BENDE ŞEKER HASTASIYIM.ALLAH HEPİNİZE ACİL ŞİFALAR VERSİN.YENİ GELİŞMELERDEN BENİ DE HABERDAR EDERSENİZ SEVİNİRİM.KENDİNİZE İYİ BAKIN...

 • irem

  s.a ben irem bende 15 aydır şeker hastasıyım.benim ki gebelikten kaldı.inşallah bir şekilde rabbim hepimize şifa verir.Tüm hastalara acil şifalar

 • Hüseyin KIRBAÇ

  yaklaşik 7 seneden bu yana tip 1 şeker hastasıyım bir çok doğa bitkisi karışımı kullandım çok az yararını gördüm benim ricam umutla iyileşmek istiyen insanlarin ticari gelir olarak görülmemesi birçok insanın canı yavrusu hasta umut içinde beklemesi bu nedenle dogal ilaç kullanıpta gerçekten yararını gören insanların bilgi vermesi güzel olur hepsinden önemlisi küçük çocukların kurtulmasısını dilerim şu anda nar ekşisi ve değik baharatlardan bir karışım kullanıyorum azda olsa yararını gördüm eğer biraz kalıcı yararı olursa bu bilgileri sizinle paylaşacağım herşey kücük kardeşlerim için allahtan acil şifalar dilerim

 • Zekeriya UZUNALİOĞLU

  ŞEKER HASTALIĞINA İYİ GELEN BİTKİSEL KARIŞIM:100.GR.ÇÖREK OTU 100.GR.DÖVÜLMÜŞ ARPA,100.GR.DÖVÜLMÜŞ BUĞDAY,100.GR ACI ÇAM SAKIZI.BUNLARI 2,5 LT KAYNAR SUYA KOYUP 15 DAKİKA KAYNATIN VE SOĞUDUKTAN SONRA BİR CADİR VS İLE SIZDIRIN BİR SÜRAHİYE KOYUP HER SABAH ERKENDEN AÇ KARINA BİR FİNCAN İÇİN.LLAH (CC)ŞİFALAR VERSİN.BU KARIŞIMI BAHARATÇILARDAN TAMAMINA 3 YTL ÖDEYEREK ALABİLİRSİNİZ.SPORU HİÇ BİR ZAMAN EKSİK ETMEYİNİZ.

 • Zekeriya UZUNALİOĞLU

  DEĞERLİ KARDEŞLERİM BÜTÜN HASTALARIMIZA GEÇMİŞ OLSUN.ŞEKER HASTALIĞI İÇİN BİTKİSEL BİR KARIŞIM VARDIR.BU BİTKİSEL KARIŞIMIN BEDELİ 3.YTL'DİR.HASTALARIMIZIN HEYECANA KAPILMADAN BU İLACI UZUN MÜDDET KULLANARAK İYİLEŞMELERE GİDİLDİĞİ ARAŞTIRILMAKTADIR.BUNUN İÇİN BİR MÜDDET DAHA BEKLENİLMESİ GEREKİR.BENİMLE İRTİBATA GEÇMEK İSTEYENLERE TELEFON 05335562834

 • Fatih ŞİŞMAN

  Sayın Zekeriya UZUNALİOĞLU Bey, ŞEKER HASTALIĞI? nın bitkilerle tedavi edilme şansı vardır diye yazmışsınız. Fakat bu bitkilerin neler olduğunu ve nerelerden temin edeceğimizi nerden yada kimden öğrenebiliriz, bu hususta yardımcı olmanızı istirham ediyorum. Benim oğlum 6 yaşında ve bir ay önce şeker hastası olduğunu öğrendik. Tip 1 teşhisi kondu. Daha önce bitkisel ilaçlarla tedavi olup sonuç alan birini hiç duymadım, siz duydunuz yada gördünüz mü? İrtibat bilgileri varsa alabilir miyim? Mevlam cümle hastalara içindede bizim yavrulara acil şifalar ihsan eylesin, sağlık sıhhat afiyet versin. Büyük bir imtihan mevlam cümlemizin yardımcısı olsun. Fatih ŞİŞMAN Tel: 0 505 314 55 75

 • özgür uslu

  Merhabalar! Benim de 5 yaşındaki kızım şeker hastası.Her gün gözümü açıp Allahım nolursun bu gün tedavisi bulunmuş olsun diyerek uyanıyorum.Çünkü herşeyi doyasıya yiyeceği yaşta yavrumu bir çok şeyden mahrum bırakıyorum.Ona karşı son derece sabırla ve azimle yaklaşıyorum.Ama inanın ömrümün büyük kısmını bu durum almıştır.Ben sürekli okuyorum ve araştırıyorum güzel gelişmeler var ama bana sanki zaman geçmiyor gibi geliyor Hemen şimdi çaresi bulunsun istiyorum.Allah herkesin derdine derman olsun.Acil şifalar dilerim.Saygılarımla...

 • PINAR

  3 yıldır seker hastasıyım 6 aydır insilun kullandıktan sonra100 kılodan 115 cıktım kılo aldırma durumu olabılırmı ınsulının zararı nelerdır ılgınıze tesekkur edrım

 • zafer

  seker hastalarına ve tüm hastalara allah şifa versin bir fikri olan varsa lütfen bana ulaştırsın iyileştirme konusunda şimdiden teşekkür ederim

 • varol barış

  Bende Tüm Şeker Hastalarına acil şifalar diliyorum. Benimde 5 yaşında kızım şeker hastası oldu 1 aylık bir zaman dan beri. Ben İnternette Şifalı bitkilerle tedavi garantisi veren bazı kişiler gördüm ama bilemiyorum. Ne dersiniz? bilmiyorum.

 • Zekeriya UZUNALİOĞLU

  Bütün şeker hastalarına geçmiş olsun.Günümüzde yaşam koşulları ve stres insanın yaşam kalitesini bozmakta ve kişide kalıcı hastalıklara neden olmaktadır.Kalp hastalığı,damar hastalıkları,şeker hastalığı,kolesterol ve tansiyon hastalıkları gibi kalıcı hastalıklara neden olmaktadır.Bu gibi hastalıklardan korunmak için spor,stresten uzan,organik besinlerle sağlıklı olunur.Şeker hastalığına bitkisel ilaçlarla tedavi edilme şansları vardır.Sağlık dolu yarınlar dilerim.

 • osman özkulluk

  tüm şeker hastalarına Allah sabırlar versin geçmiş olsun .Bende şeker hastasıyım bende fazla bir rahatsızlık yapmıyor, nede derseniz pehrizime mümkün mertebe uymaya çalışıyorum... kenan bey kardeşimizin reçetesini uygulamak istiyorum netiçesini yazarım ama yiyeceklere dikkat çok ama çok önemli ....osman özkulluk aksaray ortaköy

 • mesut

  inşallah bu karışımdan fayda bulur sunuz bizde yarar lanırız ben çörek otunun faydasını biliyorum birde acı badem bu yaptıgınız ilaç dan fayda görür seniz bizede bildirir seniz menmun oluruz allah iyilik versin

 • ceren

  merhaba ben 6 yıldır şeker hastasıyım bu hastalıkta kendine iyi baktığında yaşamını etlilemiyo ama zorluklarıda oluyor tabiki onun için bütün şeker hastalarının kendilerine iyi bakmaları gerekiyor.bütün şeker hastalarına selamlar ve kendilerine iyi baksınlar.

 • halit

  Bütün şeker hastalarına Allah şifa versin,bende sizinle bire bir yaşadığım bi olayı anlatmak istiyorum.Hatay'ın bi ilçesine bağlı bi köyde bi zat var ve kayınvalidemi ona bizzat ben kendi arabamla götürdüm.Bizden yarım kg dövülmüş çöre otu,1 kg limon(fırında pişirilmiş)istedi ve bize bi karışım yaptı.Giden herkes inanın o kadar iyileşme göstermiş ki bizde şu an heyecanla bekliyoruz sonucunu.24 gün sonunda şekeri tamamen yok ediyormuş ve ne isterseniz yiyebiliyormuşsunuz.Size namus ve şeref sözü veriyorum eğer gercekten bu karışımın bize bi faydası olursa buraya açık adresini yazıp sizinle paylaşıcam.12 mart 2007 itibari ile 24 gun sonra bilgilendirmek ümidiyle...

 • saadet sevgi

  diyabet hahhıdaki bilgiler iin çok teşekür ederim ben 13 yıllık diyabetliyim

 • Mustafa

  bende 1 aydır şeker hastasıyım bu hastalıktan nasıl kurtulurum yaşım 42 çok zor bir hastalık düşünsenize hiç birşey yiyemiyosunuz herşeyde şeker var. Allah yardımcımız olsun bundan sonraki ömrüm hep hastalıkla geçecek yaşamak çok zor artık benim için bunalıma girdim. Genede yaşamak çok güzel hastalıkta olsa.

 • serhat

  merhaba bütün seker hastalarina gecmis olsun.benim oglumda seker hastasi ve daha 3 yasunda,vucudu hic insulin ügretmiyo ömür boyu igneyle yasiyacak.ama allahtan ümit kesilmez.

 • bekir yılmazoğlu

  rehber dergisinde emegi geçen çalışanlara teşekkür ederim

 • meltem

  herkese çok geçmiş olsun benim sorunum da şeker düşmesi yani reaktif hipoglisemi.şeker hastası adayıyım anladığım kadarıyla hipoglisemi genelde insülün kullananlarda oluyor diye biliniyor ama ben henüz şeker hastası dahi değilim.ama hayatımı mahvetti bu hipoglisemi krizleri evden dışarı çıkamıyorum sürekli ne yiyeceğimi düşünüyorum.her an hipoglisemi krizi geçiricem diye düşünüyorum ve geçiriyorumda Allah rızası için banada bir çare yazın bilen varsa..bunun ilacı varmıdır.bitkisel veya tıbbi lütfen yazın ayrıca yukarda belirttiğiniz formül sadece şekermi düşürüyor ben kullanabilirmiyim zaten şekerim hep düşüyor herkese ALLAH ŞİFA VERSİN

 • Zekeriya Uzunalioğlu

  Şeker metabolizmam bozuk,şekerli yediğimde şekerim çıkar.Oysa ben yedi yıldır atletizimle uğraşmaktayım.Hal böyleyken şeker metabolizmam bozuldu.Üstelik Diyabetes Mellitus ve Diyabetes İnsubitus hastalıkları hakkında çok araştırmalarım oldu,günümüzdeki stres ve organik olmayın gıda tüketimiylede doğru orantılı olarak hastalık dahada müzminleşmektedır.Yapılacak en iyi alternatif tıp dediğimiz hastalığa karşı kararlı olup bitkisel tedavi ve diyet etmektir.Aynı zamanda sporuda hiç bir zaman ihmal etmeden.Sağlıklı mutlu günler temennisiyle.

 • kenan kaya

  Sizlerle paylaşmak istiyorum hakikaten faydasını göreceksiniz 100gr dövülmüş veya çekilmiş çöre otu 100gr dövülmüş veya çekilmiş arpa 100gr dövülmüş veya çelilmiş buğday 100gr da acı çam sakızını 3lt relik kaynatılmış suya boşaltılır ve 15dk daha kaynatılır soguduktan sonra cam sürahiye boşaltılır buzdalabında muhafaza ediniz sabahları aç karnına bir fincan içilir NOT EN AZ ALTI AY KULLANIN ALLAH IN İZNİYLE ŞİFAYA KAVUŞACAKSINIZ bu karısımı uygulayan varmı sonucu buraya yazarsanız sevınırım ben bır attardan bitki karısimi aldım su an on kullanıyorum lnsallah faydasın gorurum eger faydasını gorursem sızınle paylasırım

 • betül

  Sizlerle paylaşmak istiyorum hakikaten faydasını göreceksiniz 100gr dövülmüş veya çekilmiş çöre otu 100gr dövülmüş veya çekilmiş arpa 100gr dövülmüş veya çelilmiş buğday 100gr da acı çam sakızını 3lt relik kaynatılmış suya boşaltılır ve 15dk daha kaynatılır soguduktan sonra cam sürahiye boşaltılır buzdalabında muhafaza ediniz sabahları aç karnına bir fincan içilir NOT EN AZ ALTI AY KULLANIN ALLAH IN İZNİYLE ŞİFAYA KAVUŞACAKSINIZ

 • aydan

  iyi günler bende şeker hastasıyım hiç birşey yiyemiyorum vede şeker hastalığının ne kadar zor olduğunu anladım birisi yiyince diğeri bakarsa haksızlık oluyor bu yüzden ben kurtulmak iStiyorum. hepinizi çok seviyorum. AYDAN GALATALI

 • AYDIN

  insanları bu konularda bilgilendirdiginiz için sizlere çok teşekkür edrim

 • AYDIN

  slm hocam benim sizden ricam bu şeker ratsızlıgı babadan ogula geçermi

 • melekseymen

  evet senelerce hastayım ama ne hastalıgım oldugunu bılemedım ama tesaduf eserı sekerım 270 oldugunu gordum doktorlar sende seker yok dıyor sımdı ölcuyorum115 anlayamadım

 • fatih

  eşimde hipolisemi var ne yapmaamız gerekiyor çok zorluk çekiyoruz

 • hüseyin

  allah rızası için bizi bu derten kurtarın...........24 yaşındayım ve bu hastalık çekilir gibi değil duyun sesimi ey türk doktorları.......lütfennnnnnnnnnnnnnnnnnnn...

 • ismail ay

  yaklaşık 6 ay önce şeker hastalığım ortaya çıktı yapılan tahlillerde tip2 diyebet olduğum anlaşıldı.37 yaşındayım 72 kg.ve 1.74cm boyundayım.insülün tedavisi başlandı ilk 20 gün 20 sabah 9 akşam doz,sonraki bir ayda insülün dozu 16 ya 6 üniteye düştü sonraki iki aya yakınd 10 a 4 dozlarda insülün kullandım yaptığım egzersiz ve diyet sayesinde.yani hastalığın başlangıcından sonra 16 kg kilo verdim ve haftada en az 3 gün yaklaşık aksatmadan 8km yol yürüyerek spor yaptım.önceki yemek yemelerimdeki düzensizliği tamamen bıraktım.düzenli ve bilinçli yemek yedim.yani kesinlikle kızartma yemedim,pirinç pilavı,hamur işlerinin tamamını bıraktım,yağlı yiyeceklerden tamamen kaçındım.şekerin her türünü hayatımdan çıkardım vücudun şeker ihtiyacını meyvelerden karşıladım.tavuk ,balık etlerinin haricinde kırmızı etten uzak durdum.fazlada uzun yazmak istemiyorum son 1,5 aydır insilün kulamadan hapta kullanmadan şekerim açlık 80-85 tokluk 100-115 değerlerinde çıkmaktadır bunun burda yayınlanmasını ve allahın izniyle insanlara ışık tutmak istiyorum allah şifalar versin.

 • yaşar nehri engin

  bilim adamlarımız ALLAH rızası için şekere çare bulmak için gayret edin derdi vern dermanınıda vermiştir.siz arayın

 • GİZEM

  Bende bir şeker hastasıyım ve 12 yaşındayım.Lütfen sprey tedavisi Türkiyeyede gelsin.gizem

 • Selahattin

  şeker hastalığında bitkisel tedavi varmı yeni tedavi yöbtemleri hakkında bilgi verebilirmisiniz.

 • Nursen Tosun

  Iyi günler, bu maillin size ulasicagindan pek ümitli degilim ama sansimi denemek istedim. Adim Nursen 22 yasindayim Almanyada yasiyorum, Doktor yardimcisi ve Seker hastasi uzmanı asistaniyim.Seker hastaligi üzerine Almanca ve Türkce kurslar veriyorum ve bu kurslarimi Türkiyede de vermek istiyorum acaba bu düsüncemi ne kadar gerceklestire bilirim bunu burdan malesef baska sekilde arastiramiyorum size yazip bilgi edinmek istedim.Bana biraz bilgi verebilirseniz cok sevinirim simdiden cok tesekkür ederim. Nursen Tosun

485 kişi yorum yazdı.