Özlenen Rehber Dergisi

40.Sayı

Fiav'ın Düzenlediği Kermes Büyük İlgi Gördü

Özlenen Rehber Özlenen Rehber Dergisi 40. Sayı
Kuruluşunda rahmetli Üstadımız Abdullah Fârukî el-Müceddidî Hazretleri’nin öncülük ettiği Fârukiye Zâhirî ve Bâtınî İlimler Araştırma Yayma ve Yardımlaşma Vakfı, geçtiğimiz ay bir kermes tertip etti. Tertip edilen bu kermesi dergimizin Haziran sayısında siz okurlarımıza duyurmuştuk.

1-25 Haziran tarihleri arasında Altınpark Ankara Evi’nde düzenlenen kermese ilgi büyüktü. Gerek Ankara içinden gerekse çevre illerden gelen yardımsever kardeşlerimizin katılımıyla kermeste hayır ve bereket rüzgârları esti.

Bugüne kadar hayırda yardımlaşma ve dayanışmaya yönelik çeşitli etkinlikler düzenleyen Fârukiye Vakfı faaliyetlerinin bir devamı niteliğinde olan kermes, dergimizin başyazarı ve Fârukiye Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Muzaffer Yalçın Hocaefendi’nin öncülüğünde mütevazı bir törenle Çarşamba günü ziyarete açıldı. Bundan sonra da Vakıf bünyesinde bu tür sosyal yardımlaşma faaliyetlerinin artarak devam edeceğini ifade eden Hocaefendi, kermesin stantlarını dolaşarak bereket ve hayır temennilerinde bulundu.

Kermeste, hayırhah kardeşlerimizin büyük bir özveriyle hazırlamış oldukları birbirinden güzel el emeği ve göz nuru malzemeler, beş gün boyunca ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. El işleri ve çeyizlik malzemeler stantları dolaşan bayanlar tarafından ilgiyle karşılandı. Diğer taraftan Rehber Dergisi’nin son sayısı da stantta yerini aldı. Ayrıca Ömer Koçer’in yeni albümü, tanıtımı yapılarak ziyaretçilere takdim edildi.

Akşam ve sabah saatlerinde ayrı bir yoğunluğun yaşandığı kermes, değişik kesimlerden insanların tanışma ve yakınlaşmasına vesile olarak bu türlü faaliyetlerden elde edilmesi umulan asıl gayeye ulaşmış oldu. Ziyaret edenler, kermesten duydukları memnuniyeti ifade ederken bu tür organizasyonların daha sık düzenlenmesi yönünde ortak temennilerde bulundular.
Bu içeriğe yorum yazabilirsiniz

Henüz hiç kimse yorum yazmadı.